Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Сульфадіазин срібла (Silver sulfadiazine) *, **

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для зовнішнього застосування у дерматологіїАнтибактеріальні засоби для топічного застосуванняСульфадіазин срібла

Сульфадіазин срібла (Silver sulfadiazine) *, **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АРГЕДИН, Босналек д.д., Боснія і Герцеговина
  • АРГЕН, Лабораторія Альдо-Юніон, С.А., Іспанія
  • ДЕРМАЗИН, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія
  • ДЕРМАЗИН, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз, Німеччина
  • СУЛЬФАРГИН®, АТ (артеріальний тиск) Талліннський фармацевтичний завод, Естонія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Сульфадіазин срібла (Silver sulfadiazine)

Фармакотерапевтична група: D06BA01 - засоби для застосування в дерматології. Хіміотерапевтичні засоби для місцевого застосування з антимікробною дією. Сульфаніламіди.

Основна фармакотерапевтична дія: олігодинамічна бактеріостатична і бактерицидна; має антимікробну дію на грам(+) і грам(-) мікроби і гриби (Candida, Phycomycetes і Aspergillus spp, дерматофіти); активність препарату зумовлена іонами срібла, які вивільняються в рані в результаті помірної дисоціації сульфадіазину срібла, яку доповнює сульфадіазин (сульфаніламід); іони срібла адсорбуються на поверхні мікробних клітин і забезпечують олігодинамічну бактеріостатичну і бактерицидну дію.

Показання для застосування ЛЗ: Інфіковані опіки, пролежні, виразки БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), поверхневі рани зі слабкою ексудацією; профілактика інфікування опіків, пролежнів, виразок, поверхневих ран, саден, а також при трансплантації шкіри БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: після видалення некротичних тканин мазь наносять тонким шаром (2-4 мм) на ушкоджену ділянку 1 – 2 р/добу (кількість разів на добу), під стерильну пов’язку або відкритим способом; лікування триває до 3 тижнів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: короткочасне печіння, біль; шкірний висип, відчуття печіння, свербіж, почервоніння, алергічний нежить або алергічна БА (бронхіальна астма); в результаті тривалого лікування або лікування великих ділянок шкіри може виникнути аргірія – в результаті накопичення срібла в тканинах шкіра може придбати злегка сірувате забарвлення; нудота, блювання, пронос, глосит, біль у суглобах, ушкодження печінки, головний біль, сплутаність свідомості, судомні спазми, кристалурія, ушкодження нирок, лейкопенія, тромбоцитопенія, еозинофілія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до сульфадіазину срібла, сульфаніламідів або до будь-якої компоненту препарату; генетичний дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; недоношені діти, новонароджені і діти у віці до 3 місяців (небезпека виникнення ядерної жовтяниці); вагітність і годування груддю; недоцільно застосовувати для лікування глибоких гнійних ран і опікових ран з рясною ексудацією.

Форми випуску ЛЗ: крем 1% по 50 г; крем для зовнішнього застосування, 10 мг/1 г по 40 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Можливе інактивування ферментних препаратів для очищення рани при їх одночасному застосуванні. З циметидином підвищується ризик лейкопенії.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: За наявності гіперчутливості до сульфонамідів дотримуватись обережності ч/з можливість розвитку АР (алергічні реакції) у пацієнтів з природженою недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, порушеннями функцій печінки та нирок. При тривалому лікуванні опіків великої площі контролювати формулу крові (можливий розвиток лейкопенії, тромбоцитопенії чи еозинофілії). Контролювати сироваткові концентрації сульфадіазину, функцію печінки та нирок, можливу присутність сульфадіазину в сечі. Внаслідок лікування може розвитися суперінфекція.
Інформація для пацієнта: Уникати потрапляння в очі. Можливо підвищення температури тіла, що пов’язано з небажаними побічними ефектами