Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Сульфатіазол (Sulfathiazole) **

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для зовнішнього застосування у дерматологіїАнтибактеріальні засоби для топічного застосуванняСульфатіазол

Сульфатіазол (Sulfathiazole) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АРГОСУЛЬФАН, Фармзавод "Єльфа" A.Т., Польща

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Сульфатіазол (Sulfathiazole)

Фармакотерапевтична група: D06BA02 - антибактеріальні та хіміотерапевтичні засоби, що застосовуються в дерматології. Сульфаніламіди.

Основна фармакотерапевтична дія: протимікробна бактеріостатична дія; сприяє загоєнню ран (опікових, трофічних, гнійних і т.п.), забезпечує ефективний захист ран від інфікування, знімає біль і печіння у рані, скорочує тривалість лікування і час підготовки рани до пересадки шкіри, в багатьох випадках приводить до загоювання рани, що виключає необхідність здійснення трансплантації; має широкий спектр дії відносно грам(+) і грам(-) бактерій; механізмом дії є пригнічення росту і розмноження мікробів пов’язаний з конкурентним антагонізмом з параамінобензойною кислотою і пригніченням дигідроптероатсинтетази, що приводить до розладу процесу синтезу дигідрофолієвої кислоти.

Показання для застосування ЛЗ: опіки всіх ступенів і різного походження (у тому числі термічні, сонячні, хімічні, електричним струмом, променеві), а також відмороження; пролежні, трофічні виразки гомілок різного генезу (у т.ч. при хр. (Хронічний) венозній недостатності, облітеруючому ендартереїті, порушеннях кровопостачання при ЦД (цукровий діабет), бешисі і т.д.); гнійні рани, побутові травми (порізи, садна); інфіковані дерматити, простий контактний дерматит, ускладнене імпетиго, мікробна екзема, стрепто- та стафілодермія.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендовано зовнішнє застосування як відкритим способом, так і з використанням оклюзійних пов’язок; не спричиняє потемніння шкіри та білизни; після хірургічної обробки на рану наносять препарат товщиною 2-3 мм 1-3 р/добу (кількість разів на добу); рана має бути повністю покрита кремом протягом усього періоду лікування; препарат наносять до повного загоєння рани або до моменту, коли поверхня рани буде підготовлена до пересадки шкіри; МДД (максимальна добова доза) - 25 г; максимальний курс лікування - 60 днів; лікування пролежнів і трофічних виразок гомілки - препарат наносять тонким шаром на вражені ділянки шкіри 2-3 р/добу (кількість разів на добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: шкірні АР (алергічні реакції); відчуття печії у місці нанесення препарату; зміни з боку крові, характерні для системних сульфаніламідів (лейкопенія), десквамативний дерматит; при застосуванні препаратів, що містять сульфатіазол срібла, слід пам’ятати про можливість розвитку порушень функції нирок, що проявляються у вигляді інтерстиціального нефриту; порушень функції системи кровотворення (геморагічний діатез, агранулоцитоз, апластична анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія і гемолітична анемія); с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до сульфаніламідів; вроджена недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; недоношені діти та новонароджені до 2-х місяців життя (ризик розвитку ядерної жовтяниці); годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: крем 2% по 15 г або 40 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не рекомендується з іншими ЛЗ (лікарський засіб) місцевої дії. Фолієва кислота та її структурні аналоги ( прокаїн) здатні знижувати протимікробну дію його

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: не рекомендований, тільки у тих випадках, коли очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плоду
Лактація: Не рекомендується

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю.
Порушення функції нирок: З обережністю.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не застосовувати у недоношених дітей та у новонароджених до 2-х місяців життя у зв’язку з ризиком розвитку ядерної жовтяниці.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Сульфатіазол