Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Метронідазол (Metronidasole) *

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для зовнішнього застосування у дерматологіїАнтибактеріальні засоби для топічного застосуванняМетронідазол

Метронідазол (Metronidasole) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МЕТРОГІЛ®, Юнік Фармасьютикал Лабораторіз (відділення фірми Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд), Індія
  • РОЗАМЕТ, Ядран-Галенська Лабораторія д.д., Хорватія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Метронідазол (Metronidasole)

"ПРОТИМІКРОБНІ ТА АНТИГЕЛЬМІНТНІ ЗАСОБИ")

Фармакотерапевтична група: D06BХ01 - а/б (Антибіотик) та хіміотерапевтичні препарати для застосування в дерматології.

Основна фармакотерапевтична дія: антипротозойна, антибактеріальна дія; виявляє ефективність щодо Trichomonas vaginalis, Giardia intestinalis, Entamoeba histolytica, Lamblia, а також до облігатних анаеробів − Bacteroides spp. (B.fragilis, B.distasonis, B.thetaiotaomicron, B.vulgatus), Fusobacterium spp., Clostridium spp., Peptostreptococcus spp., Peptococcus spp.; аеробні м/о (Мікроорганізм) до препарату не чутливі; механізм дії полягає в біохімічному відновленні 5-нітрогрупи метронідазолу внутрішньоклітинними транспортними протеїнами анаеробних м/о (Мікроорганізм) і найпростіших, яка, в свою чергу, взаємодіє з ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) м/о (Мікроорганізм), що призводить до їх загибелі; при наявності змішаної флори (аеробні та анаеробні бактерії) діє синергічно з а/б (Антибіотик), ефективними проти звичайних аеробних м/о (Мікроорганізм); не чинить прямої дії на аероби і факультативні анаероби.

Показання для застосування ЛЗ: місцеве лікування БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) запалених папул, пустул, а також червоних БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) і звичайних вугрів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); інфіковані трофічні виразки ніг, викликані ЦД (цукровий діабет) та хр. (Хронічний) венозною недостатністю.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендовано на уражену ділянку після її очищення нанести тонкий шар препарату 2 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); тривалість курсу лікування 4 тижні; клінічне покращання настає через 9 днів лікування, значний терапевтичний ефект спостерігається, як правило, через 3 тижні лікування.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: тимчасове почервоніння, легка сухість, печіння і подразнення шкіри.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; I триместр вагітності; лактація.

Форми випуску ЛЗ: гель для зовнішнього застосування, 10 мг/г по 30 г; крем для зовнішнього застосування 1% по 25 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

При змішаних інфекціях можна застосовувати в комбінації з парентеральними а/б (Антибіотик), не змішуючи препарати між собою. Може підсилювати дію пероральних антикоагулянтних препаратів; протромбіновий час може зростати. Індуктори ферментів (фенітоїн, фенобарбітал) можуть прискорити виведення метронідазолу, зниження його рівня в плазмі з одночасним підвищенням кліренсу фенітоїну. Інгібітори ферментів (циметидин) можуть збільшити час напіввиведення, знижувати кліренс метронідазолу. Одночасне вживання алкоголю викликає реакції дисульфірамоподібні. Не припустиме сумісне застосування з дисульфірамом (аддитивна дія може викликати психотичний стан, сплутаність свідомості). Рівень літію в крові може підвищуватися під час курсу лікування метронідазолом, перед початком застосування знизити дозу літію або припинити його прийом на час лікування. З циклоспорином може призвести до збільшення рівня циклоспорину в плазмі. Знижує кліренс 5-фторурацилу, ч/з що збільшується його токсичність; може заважати визначенню активності АЛТ (Аланінамінотрансфераза), ACT, лактатдегідрогенази, глюкози.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Призначати тільки після ретельної оцінки очікуваних переваг і негативних сторін застосування. В Ι триместрі застосування протипоказано.
Лактація: Треба припинити або годування або припинити застосування препарату.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози при захворюваннях, обережно – при печінковій енцефалопатії.
Порушення функції нирок: Корекція дози при одночасноу гемодіалізі, кліренсі креатиніну < 10 мл/хв.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При терапії понад 10 днів - тільки в обгрунтованих випадках, при суворому спостереженні за хворим - необхідний регулярний лабораторний контроль картини крові. Якщо необхідний тривалий курс терапії, зважувати співвідношення між очікуваним ефектом і потенційним ризиком. Одночасне введення препарату з іншими р-нами, що містять солі натрію, може призвести до затримки натрію в організмі. Може спостерігатися загострення кандидозу. Може спостерігатися незначна лейкопенія, тому контролювати картину крові (лейкоцити) на початку і наприкінці терапії. Застосовувати з обережністю хворим, що отримуть кортикостероїди або при схильності до набряків. З обережністю за наявності г. (Гострий) захворювань та захворювань ЦНС (центральна нервова система), які мають тяжкий перебіг.
Інформація для пацієнта: Вживання спиртних напоїв суворо заборонено.
 

Комбіновані препарати, що містять Метронідазол