Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кетоконазол (Ketoconazole) **

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для зовнішнього застосування у дерматологіїПротигрибкові засоби для топічного застосуванняКетоконазол

Кетоконазол (Ketoconazole) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КЕТОДІН, Спільне українсько-іспанське підприємство "Сперко Україна", м. Вінниця, Україна
  • КЕТОЗОРАЛ®-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • КЕТОКОНАЗОЛ-ФІТОФАРМ, ВАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
  • ДЕРМАЗОЛ, ДЕРМАЗОЛ® ПЛЮС, КУСУМ ХЕЛТХКЕР, Індія
  • ДЕРМАЗОЛ®, ДЕРМАЗОЛ® ПЛЮС, КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД., Індія
  • НІЗОРАЛ, НІЗОРАЛ®, Янссен Фармацевтика Н.В., Бельгія
  • ОРАЗОЛ, Фармакар Інт.Ко./БПК, Палестина
  • ПЕРХОТАЛ, Джепак Інтернешнл, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кетоконазол (Ketoconazole)

АНТИГЕЛЬМІНТНІ ЗАСОБИ")

Фармакотерапевтична група: D01AC08 - протигрибкові препарати для місцевого застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: фунгіцидна, фунгістатична дія; синтетичне похідне імідазолдіоксолану; активний щодо дерматофітів (Trichophyton spp., Epidermophyton floccosum, Microsporum spp.), дріжджів (Candida spp., Pityrosporum spp., Torulopsis, Cryptococcus spp.), диморфних і вищих грибів (зуміцетів), менш чутливі до препарату Aspergillus spp., Sporothrix schenckii, деякі Dermatiaceae, Mucor spp. і інші фукоміцети, за винятком Entomophthrales; також активний щодо грам(+) коків (Staph. spp., Str. spp.); механізм дії полягає в інгібуванні біосинтезу ергостеролу і зміні ліпідного складу мембрани грибів; усуває лущення і свербіж; розвиток вторинної резистентності під час лікування дотепер не спостерігався; при місцевому застосуванні не виявляє системної дії.

Показання для застосування ЛЗ: інфекції шкіри БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) і нігтів, що викликані БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) чутливими до препарату дерматофітами та/або дріжджоподібними грибами БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (дерматомікоз гладкої шкіри, пахова епідермофітія, епідермофітія кистей і стоп, оніхомікоз, пароніхій, викликаний кандидами, висівкоподібний лишай, себорейний дерматит БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), фолікуліт, що викликані Pityrosporum ovale, хр. (Хронічний) кандидоз шкіри); профілактика грибкових уражень шкіри у пацієнтів з високим ризиком їх розвитку; грибкові захворювання шкіри волосяної частини голови, (лупа БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), себорейний дерматит, висівкоподібний лишай – лікування і профілактика).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при дерматомікозі гладкої шкіри, паховій епідермофітії, епідермофітії кистей і стоп, кандидозі шкіри і висівкоподібному лишаї препарат наносять на уражену ділянку шкіри, а також на ділянку, що безпосередньо прилегає до неї, 1 р/добу (кількість разів на добу); при себорейному дерматиті крем наносять на уражену ділянку 1-2 р/добу (кількість разів на добу) (залежно від тяжкості ураження шкіри); підтримуючу терапію при запаленні сальних залоз проводять 1-2 рази на тиждень; лікування слід продовжувати протягом декількох днів після зникнення всіх симптомів захворювання або одержання негативних результатів мікологічного обстеження; середня тривалість лікування кремом при дерматомікозі гладкої шкіри становить 3-4 тижні, при паховій епідермофітії – 2-4 тижні, при епідермофітії кистей і стоп – 4-6 тижнів, при висівкоподібному лишаї – 2-3 тижні, при кандидозі шкіри – 2-3 тижні, при себорейному дерматиті – 2-4 тижні; шампунь з теплою водою наносять на волосяну частину голови і залишають на 3 - 5 хв (Хвилина), після чого змивають; для лікування себорейного дерматиту шампунь застосовують 2 рази на тиждень протягом 2 - 4 тижнів; при висівкоподібному лишаї шампунь застосовують 1 р/добу (кількість разів на добу), курс лікування складає 5 днівБНФ; для профілактики висівкоподібного лишаю шампунь застосовують 1 р/добу (кількість разів на добу) протягом 3 діб БНФ; себорейного дерматиту та лупи – 1 раз на 1 - 2 тижні.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: місцево - відчуття печіння, свербіж, подразнення шкіри; прояви медикаментозної алергії.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: крем для зовнішного застосування 2 % по 15 г, по 25 г, 30 г; шампунь 1 % по 25 мл, по 60 мл, по 100 мл, по 200 мл у фл. (Флакон); шампунь 2 % по 25 мл, по 50 мл, по 60 мл, по 100 мл, по 200 мл у фл. (Флакон); шампунь 2 % по 8 мл у саше; по 50 мл по 100 мл у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Ензиміндукуючі ЛЗ: рифампіцин, рифабутин, карбамазепін, ізоніазид і фенітоїн зменшують біодоступність кетоконазолу. Ритонавір підвищує біодоступність кетоконазолу, при їх спільному застосуванні - зменшити дозу кетоконазолу. Не використовувати при лікуванні кетоконазолом: терфенадин, астемізид, інгібітори ГМГ КоА-редуктази(симвастатин і ловастатин). ЛЗ (лікарський засіб), вміст яких у плазмі, дія чи побічна дія повинні контролюватись, дозу таких ліків при спільному призначенні з кетоконазолом зменшити. Пероральні антикоагулянти: інгібітори ВІЛ-протеази, такі як індинавір, саквінавір; деякі протипухлинні речовини, такі як препарати на основі алкалоїдів барвника (Vinca), бусульфан і доцетаксел; блокатори кальцієвих каналів, такі як дигідропіридини та, верапаміл; деякі імунодепресанти: циклоспрорин, такролімус; інші: дигоксин, карбамазепін, буспірон, альфентаніл, силденафіл, алпрозолам, мідазолам IV, рифабутин, метилпреднізолон і триметрексат. Дисульфірам-подібна реакція на алкоголь

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не призначати, за винятком коли потенційні переваги лікування можуть виправдати можливий ризик для ембріона.
Лактація: Не рекомендується

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний.
Порушення функції нирок: Протипоказаний.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний (табл.).
Особи похилого та старечого віку: З обережністю призначають жінкам

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При зниженій шлунковій кислотності абсорбція зменшується. Спостерігається асимптоматичне підвищення трансаміназ або лужної фосфатази. При лікуванні більше двох тижнів контролювати функцію печінки: перед початком лікування, після 2 тиж лікування та далі щомісяця. За наявності симптомів гепатиту терміново припинити лікування. Спричинює зниження “кортизолової відповіді” при стимуляції за допомогою АКТГ (адренокортикотропний гормон), тому у пацієнтів з недостатністю функції надниркових залоз, у пацієнтів, які зазнають тривалих стресових впливів контролювати функціонування надниркових залоз
Інформація для пацієнта: Препарати, що нейтралізують кислотність, повинні застосовуватися не раніше, ніж за 2 год (Година) після прийому кетоконазолу. Пацієнтам з ахлоргідрією, які хворі на СНІД (синдром набутого імунодефіциту), пацієнтам зі зниженою секрецією в зв´язку із застосуванням Н2-антагоністів та інгібіторів протонної помпи приймати табл. (Таблетки) з колою. Хворі, які тривалий час лікуються - ризик захворювання печінки; ранніми симптомами є: підвищена стомлюваність, пропасниця, забарвлення сечі в темний колір і знебарвлення калу, жовтуха. Ризик захворювання гепатитом підвищується у: жінок старше 50 років, захворюваннях печінки в анамнезі, відомі АР (алергічні реакції) на ЛЗ