Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Нафтифін (Naftifine) **

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для зовнішнього застосування у дерматологіїПротигрибкові засоби для топічного застосуванняНафтифін

Нафтифін (Naftifine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕКЗОДЕРИЛ, ГЛОБОФАРМ Фармацойтіше Продукціонз унд Хандельсгезельшафт мбХ, Австрія
  • ЕКЗОДЕРИЛ, Мерк КгаА & Ко. Верк Шпітталь, Австрія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Нафтифін (Naftifine)

Фармакотерапевтична група: D01AE22 - протигрибкові засоби для застосування в дерматології.

Основна фармакотерапевтична дія: фунгіцидна, фунгістатична дія; протигрибковий засіб класу аліламінів; активний щодо дерматофітів, таких як трихофітон, епідермофітон і мікроспорум, дріжджових (Candida), пліснявих (Aspergillus) та інших грибів (наприклад Sporothrix Schenckii); відносно дерматофітів і аспергілу нафтифіну in vitro виявляє фунгіцидну дію, щодо дріжджових грибів – фунгіцидну або фунгістатичну активність, залежно від штаму м/о (Мікроорганізм); також виявляє антибактеріальну активність щодо Грам(+) і Грам(-) м/о (Мікроорганізм), що можуть спричиняти вторинні бактеріальні інфекції.

Показання для застосування ЛЗ: грибкові інфекції шкіри та шкірних складок; міжпальцеві мікози; грибкові інфекції нігтів (оніхомікози); шкірні кандидози; висівкоподібний лишай; запальні дерматомікози.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендовано препарат наносити на уражену поверхню шкіри та сусідні з нею ділянки 1 р/добу (кількість разів на добу) після ретельного очищення та висушення, захоплюючи приблизно 1 см здорової ділянки шкіри по краях зони ураження; при ураженні нігтів перед першим застосуванням р-ну необхідно максимально видалити уражену частину нігтя ножицями або пилкою для нігтів; тривалість лікування: при дерматомікозах – 2 - 4 тижні (за необхідності – до 8 тижнів); при кандидозах – 4 тижні; при інфекціях нігтів слід застосовувати 2 р/добу (кількість разів на добу) з тривалістю лікування до 6 місяців; для запобігання рецидивам лікування препаратом слід продовжувати не менше 2 тижнів після зникнення основних симптомів захворювання.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: місцеві реакції - сухість шкіри, почервоніння та відчуття печіння.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; наявність раневої поверхні; періоди вагітності і годування груддю; дитячий вік.

Форми випуску ЛЗ: крем для зовнішнього застосування 1 % по 15 г; р-н для зовнішнього застосування 1 % по 10 мл у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не виявлено жодних випадків взаємодії з іншими ЛЗ

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: При правильному застосуванні немає негативного впливу на плід. Не виявлено тератогенної та ембріотоксичної дії . 
Лактація: При правильному застосуванні немає негативного впливу на новонароджених.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Спеціальних рекомендацій немає
Інформація для пацієнта: Використовувати лише для зовнішнього застосування на шкіру. Не допускати потрапляння в очі та слизові оболонки, не наносити на відкриті рани.