Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ністатин (Nystatin) *, **

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для зовнішнього застосування у дерматологіїПротигрибкові засоби для топічного застосуванняНістатин

Ністатин (Nystatin) *, **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НІСТАТИНОВА МАЗЬ, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
  • НІСТАТИНОВА МАЗЬ, РУП "Бєлмедпрепарати", Республіка Білорусь

Інструкція для застосування: Ністатин (Nystatin)

Фармакотерапевтична група: D01AA01 - протигрибкові препарати для зовнішнього застосування. Основна фармакотерапевтична дія: протигрибкова дія; а/б (Антибіотик) полієнової групи; діє на патогенні гриби й особливо на дріжджоподібні гриби роду Candida, а также на аспергіли; відносно бактерій неактивний; має помірну гіперосмолярну активність, внаслідок чого виявляє антиексудативну дію.

Показання для застосування ЛЗ: лікування захворювань шкіри БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) і слизових оболонок, спричинених БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) патогенними грибами, особливо дріжджоподібними грибами роду Candida БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: наносити тонким шаром на уражені ділянки шкіри 1 - 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 7 - 10 днів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); при хр. (Хронічний) рецидивуючих та генералізованих кандидомікозах проводять повторні курси лікування з перервами між ними 2 - 3 тижні.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: рідко - свербіж шкіри.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: мазь, 100 000 МО/1 г по 15 г, по 30 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З клотримазолом знижується ефективність останнього. Спостерігається перехресна резистентність з рядом полієнових а/б (Антибіотик) (амфотерицином В). Активність препарату знижується в присутності двовалентних іонів, жирних кислот, цистеїну, різних цукрів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при недостатності
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дитячий вік до 1 року – протипоказаний(свічки). Застосування можливе за рішенням лікаря з урахуванням співвідношення користь/ризик(свічки).
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Необхідне завершення повного курсу терапії. При розвитку побічних реакцій зменшити дозу або відмінити препарат.
Інформація для пацієнта: Дотримуватися режиму і схеми лікування протягом всього курсу, приймати дозу ч/з рівні проміжки часу і не пропускати дозу. При пропуску дози застосовувати її щонайшвидше; не приймати, якщо майже наставав час прийому наступної дози; не подвоювати дозу.

Комбіновані препарати, що містять Ністатин