Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Молсидомін (Molsidomine)

Категорія: КардіологіяНітратиМолсидомін

Молсидомін (Molsidomine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДИЛАСИДОМ, МОЛСИДОМІН, Варшавський фармацевтичний завод Польфа АТ (артеріальний тиск), Польща
  • СИДНОФАРМ, АТ (артеріальний тиск) "Софарма", Болгарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Молсидомін (Molsidomine)

Фармакотерапевтична група: C01DX12 - вазодилататори, що застосовуються в кардіології.

Основна фармакотерапевтична дія: виявляє тривалу антиангінальну дію; сприятливо впливає на переднавантаження і метаболізм міокарда, в результаті чого потреба в кисні різко зменшується. Спонтанно біотрансформується у активний метаболіт СІН-1А, який має виражену вазодилатуючу дію передусім на магістальні венозні судини; збільшує діаметр субендокардіальних судин; покращує забезпечення міокарда киснем, що збільшує толерантність до фізичного навантаження хворих на ІХС (ішемічна хвороба серця); є донором NO, активує гуанілатциклазу і підвищує внутрішньоклітинну концентрацію цГМФ; при тривалому застосуванні толерантність до нього не розвивається.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика нападів стенокардії; хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для профілактики нападів стенокардії призначають у перший і другий день терапії по 1-2 мг 4-6 р/добу (кількість разів на добу), після чого при необхідності дозу підвищують до 2-4 мг 2-3 р/добу (кількість разів на добу). Режим дозування індивідуальний і залежить від характеру та стадії захворювання, вираженості клінічної симптоматики; зазвичай добова доза становить 2-4 мг, розподілені на 2 прийоми, інколи дозу підвищують до 6-8 мг, які розподіляють на 3-4 прийоми. МДД (максимальна добова доза) 12 мг.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: зниження АТ (артеріальний тиск), ортостатична гіпотензія, головний біль, запаморочення, анорексія, нудота, почервоніння обличчя, шкірний висип, бронхоспазм

Протипоказання до застосування ЛЗ: кардіогенний шок; артеріальна гіпотензія; вагітність (особливо І триместр); період годування груддю; глаукома, особливо закритокутова форма; г. (Гострий) стадія ІМ (інфаркт міокарда), особливо зі зниженням АТ (артеріальний тиск); гіперчутливість до препарату, кардіогенний шок.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 2 мг, по 4 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Може підсилювати дію інших вазодилататорів. При застосуванні з периферичними вазодилататорами, антагоністами кальцію, інгібіторами АПФ (ангіотензин-перетворюючий фермент), β-блокаторами, діуретиками потенціюється гіпотензивний ефект. З ацетилсаліциловою кислотою підсилює антиагрегантний ефект. Сумісне застосування молсидоміну та ілопросту веде до суттєвого пригнічення агрегації тромбоцитів, при необхідності такої комбінації препаратів проводити відповідні дослідження, що оцінюють картину крові та агрегацію тромбоцитів. При лікуванні препаратом не застосовувати силденафіл ч/з можливість виникнення необоротної артеріальної гіпотензії з небезпечними наслідками. Алкоголь підсилює дію препарату.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при кардіогенному шоку, артеріальній гіпотензії, г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда). З обережністю при артеріальній гіпотензії, прийомі вазодилятаторів.
Порушення функції печинки: Корекція дози при недостатності в літньому віці.
Порушення функції нирок: Корекція дози при недостатності в літньому віці.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не застосовується.
Особи похилого та старечого віку: Пацієнтам з печінковою або нирковою недостатністю застосовувати нижчі дози.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не викликає суттєвого зниження АТ (артеріальний тиск), однак пацієнтам з АГ (артеріальна гіпертензія), зниженим ОЦК та пацієнтам, що лікуються іншими вазодилататорами, бути обережними. Містить лактозу, не застосовувати при лікуванні хворих на рідкісну форму вродженої непереносимості галактози, при дефіциті лактози Лаппа або с-мі мальабсорбції глюкози-галактози. Містить сахарозу, не застосовувати при лікуванні хворих з непереносимістю фруктози, при с-мі мальабсорбції глюкози-галактози або дефіциті сахарази-ізомальтази.
Інформація для пацієнта: Можливість виникнення ортостатичної гіпотензії або запаморочення в деяких випадках.