Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тербінафін (Terbinafine) **

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для зовнішнього застосування у дерматологіїПротигрибкові засоби для топічного застосуванняТербінафін

Тербінафін (Terbinafine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛАМІКОН®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ЛАМІФЕН, ВАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
  • МІКОЗИЛ-СТОМА, АТ (артеріальний тиск) "Стома", м. Харків, Україна
  • АТИФАН, КРКА, д.д., Ново место, Словенія
  • ЕКЗИФІН®, Д-р Редді'с Лабораторіс Лтд, Індія
  • ЛАМІЗИЛ®, Новартіс Консьюмер Хелс С.А./Новартіс Фарма Продукціонс ГмбХ, Швейцарія/Німеччина
  • ЛАМІЗИЛ®, Новартіс Фарма С.А.С, Франція
  • ЛАМІЗИЛ® ДЕРМГЕЛЬ, Новартіс Консьюмер Хелс С.А./Новартіс Фарма Продукціонс ГмбХ, Швейцарія/Німеччина
  • ЛАМІЗИЛ® УНО, Новартіс Консьюмер Хелс С.А., Швейцарія
  • ЛАМІФАСТ, Фармакар Інт.Ко./БПК, Палестина
  • МІКОНОРМ, АТ (артеріальний тиск) "Гедеон Ріхтер" (виробник in bulk)/Меркле ГмбХ (виробник кінцевого продукту), Угорщина/Німеччина
  • МІКОФІН, НОБЕЛ ІЛАЧ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ А.Ш., Туреччина
  • ТЕРБІЗЕД, Аджіо Фармас`ютікалс Лтд., Індія
  • ТЕРБІЗИЛ, АТ (артеріальний тиск) "Гедеон Ріхтер", Угорщина
  • ТЕРБІНОКС®, Юнік Фармасьютикал Лабораторіз (відділення фірми Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд), Індія
  • ТЕРБОНІЛ, Білім Фармасьютікалз А.С., Туреччина
  • ФУНГОТЕК, ФДС Лімітед на заводі ЗЕН ФАРМА (П) Лтд/ФДС Лімітед, Індія на заводі ЗЕН ФАРМА (П) Лтд, Індія/Індія
  • ФУНГОТЕРБІН, ВАТ "Нижфарм", м. Нижній Новгород, Російська Федерація

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тербінафін (Terbinafine)

Фармакотерапевтична група: D01АЕ15 - протигрибкові препарати для місцевого застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: фунгіцидна, фунгістатична дія; являє собою аліламін і має широкий спектр дії проти грибкових інфекцій шкіри, волосся і нігтів, спричинених такими дерматофітами, як Trichophyton (наприклад T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. tonsurans, T. violaceum), Microsporum (наприклад Microsporum canis), Epidermophyton floccosum і дріжджі роду Candida (наприклад Candida albicans) та Pityrosporum; у низьких концентраціях виявляє фунгіцидну дію відносно дерматофітів, пліснявих і деяких диморфних грибів; специфічно пригнічує ранній етап біосинтезу стеринів у клітині гриба, що приводить до дефіциту ергостерину і до внутрішньоклітинного накопичення сквалену, що викликає загибель клітини гриба; при застосуванні внутрішньо препарат накопичується в шкірі, волоссі і нігтях у концентраціях, що забезпечують фунгіцидну дію.

Показання для застосування ЛЗ: грибкові інфекції шкіри БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), спричинені такими дерматофітами, як Trichophyton (наприклад T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis i Epidermophyton floccosum, різнобарвний лишай (Pityriasis versicolor), що спричиняється Pityrosporum orbiculare (також відомий під назвою Malassezia furfur); оніхомікоз, спричинений грибами-дерматофітами; мікози волосистої частини голови.; грибкові ураження стоп, „стопа атлета”.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: препарат можна застосовувати 1 - 2 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), залежно від показань; препарат наносити на уражені ділянки у кількості, яка достатня для їх ретельного зволоження, і, крім того, наносити на прилеглі ділянки як ураженої, так і інтактної шкіри; тривалість лікування і кратність застосування: - дерматомікоз стоп – 1 тиждень БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) 1 р/добу (кількість разів на добу); - дерматомікоз тулуба, гомілок – 1 тиждень 1 р/добу (кількість разів на добу); - різнобарвний лишай – 1 тиждень 2 р/добу (кількість разів на добу); спрей - тривалість лікування та кратність застосування при епідермофітії стоп і трахофітія гладкої шкіри – 1 р/добу (кількість разів на добу) протягом тижня; при різнобарвному лишаю – 2 р/добу протягом тижня; гель нанoсити на шкіру 1 р/добу, середня тривалість лікування при епідермофітії стоп (міжпальцева): 1 тиждень 1 р/добу; при дерматомікозі паховому і тулуба - 1 тиждень 1 р/добу, при різнобарвному лишаю 1 тиждень 1 р/добу; досвід застосування гелю у дітей не є достатнім.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: місцево - почервоніння, відчуття свербежу або печіння; АР (алергічні реакції); ШКТ (шлунково-кишковий тракт) - відчуття переповнення шлунка, втрата апетиту, диспепсія, нудота, незначний біль у животі, діарея; скелетно-м’язові реакції - артралгія, міальгія; загальні - порушення смакових відчуттів, включаючи їх втрату; гематологічні порушення - нейтропенія, агранулоцитоз або тромбоцитопенія; втрата волосся.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; дитячий вік.

Форми випуску ЛЗ: гель 1 % по 15 г, по 30 г у тубах; крем 1 % по 10 г, по 15 г, по 30 г у тубах; р-н для зовнішнього застосування, плівкоутворюючий 1 % по 4 г; спрей 1% для зовнішньго застовуння по 15 мл, по 30 мл у фл. (Флакон),у балонах; спрей нашкірний 1% по 25 г, по 30 мл у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Препарат у табл призначати не слід, якщо тільки потенційний лікувальний ефект не перевищує можливого ризику терапії.
Лактація: проникає в грудне молоко, жінки, які отримують препарат внутрішньо, не повинні годувати груддю.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Не рекомендується при хр. (Хронічний), активних ураженнях.
Порушення функції нирок: Зменшити дозу при зниженій функції.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Даних щодо застосування препарату для лікування дітей до 2 років (маса тіла яких менше 12 кг) немає.
Особи похилого та старечого віку: Не потрібно змінювати дозу

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Гепатотоксичність може зустрічатись у пацієнтів з і без хвороби печінки. Постійне спостереження за хворими, які одночасно застосовують препарати: трициклічні антидепресанти, бета-адреноблокатори, селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну та інгібітори МАО (Моноамінооксидаза) В типу - у тому випадку, коли одночасно застосований препарат має малий діапазон терапевтичної концентрації.
Інформація для пацієнта: Уникати потрапляння в очі. Повідомити лікаря про ознаки неясної постійної нудоти, анорексії, втоми, блювання, верхнього черевного болю чи жовтухи, темної сечі або знебарвленого випорожнення. Пацієнтам з цими ознаками припинити застосування препарату, функція печінки пацієнта повинна бути негайно оцінена.