Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Повідон-йод + метронідазол (Povidone-Iodine + metronidasole) *, **

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для зовнішнього застосування у дерматологіїАнтисептичні та інсектицидні засобиАнтисептичні та дезінфікуючі засоби. Засоби для очищення шкіриПовідон-йод + метронідазол

Повідон-йод + метронідазол (Povidone-Iodine + metronidasole) *, **

Комбінований препарат

Активні речовини

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІІ. СКІНДЕЗ, р-н для зовнішнього застосування, 100 мл р-ну містять йодованого повідону - 5.0 г, метронідазолу - 1.0 г, мазь, 100 г мазі містять йодованого повідону - 5.0 г, метронідазолу - 1.0 г, виробництва Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Метронідазол: При змішаних інфекціях можна застосовувати в комбінації з парентеральними а/б (Антибіотик), не змішуючи препарати між собою. Може підсилювати дію пероральних антикоагулянтних препаратів; протромбіновий час може зростати. Індуктори ферментів (фенітоїн, фенобарбітал) можуть прискорити виведення метронідазолу, зниження його рівня в плазмі з одночасним підвищенням кліренсу фенітоїну. Інгібітори ферментів (циметидин) можуть збільшити час напіввиведення, знижувати кліренс метронідазолу. Одночасне вживання алкоголю викликає реакції дисульфірамоподібні. Не припустиме сумісне застосування з дисульфірамом (аддитивна дія може викликати психотичний стан, сплутаність свідомості). Рівень літію в крові може підвищуватися під час курсу лікування метронідазолом, перед початком застосування знизити дозу літію або припинити його прийом на час лікування. З циклоспорином може призвести до збільшення рівня циклоспорину в плазмі. Знижує кліренс 5-фторурацилу, ч/з що збільшується його токсичність; може заважати визначенню активності АЛТ (Аланінамінотрансфераза), ACT, лактатдегідрогенази, глюкози.

Повідон-йод: Застосування з ферментними мазями для лікування ран знижує ефективність обох препаратів. Препарати, що містять ртуть, срібло, перекис водню чи тауролідин можуть взаємодіяти з комплексом повідон-йоду, їх сумісне застосування не рекомендується.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Метронідазол:
Вагітність: Призначати тільки після ретельної оцінки очікуваних переваг і негативних сторін застосування. В Ι триместрі застосування протипоказано.
Лактація: Треба припинити або годування або припинити застосування препарату.

Повідон-йод:
Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Метронідазол:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози при захворюваннях, обережно – при печінковій енцефалопатії.
Порушення функції нирок: Корекція дози при одночасноу гемодіалізі, кліренсі креатиніну < 10 мл/хв.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Повідон-йод:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Протипоказаний при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Метронідазол:
Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Метронідазол:
Інформація для лікаря: При терапії понад 10 днів - тільки в обгрунтованих випадках, при суворому спостереженні за хворим - необхідний регулярний лабораторний контроль картини крові. Якщо необхідний тривалий курс терапії, зважувати співвідношення між очікуваним ефектом і потенційним ризиком. Одночасне введення препарату з іншими р-нами, що містять солі натрію, може призвести до затримки натрію в організмі. Може спостерігатися загострення кандидозу. Може спостерігатися незначна лейкопенія, тому контролювати картину крові (лейкоцити) на початку і наприкінці терапії. Застосовувати з обережністю хворим, що отримуть кортикостероїди або при схильності до набряків. З обережністю за наявності г. (Гострий) захворювань та захворювань ЦНС (центральна нервова система), які мають тяжкий перебіг.
Інформація для пацієнта: Вживання спиртних напоїв суворо заборонено.
 

Повідон-йод:
Інформація для лікаря: Темно-коричневий колір свідчить про ефективність р-ну, зменшення насиченості кольору є ознакою зниження протимікробної активності препарату. Під дією світла, t0 понад 40о С відбувається розпад р-ну. Протимікробна дія р-ну виявляється при його рН від 2 до 7. Може знизити поглинання йоду щитовидною залозою, що впливає на результати деяких обстежень і процедур. У застосуванні  необхідно зробити перерву не менше 1–4 тиж. Окиснювальна дія може спричинити корозію металів, тоді як пластмасові і синтетичні матеріали звичайно не чутливі до його. Р-н не призначений для внутрішнього застосування. При передопераційній дезінфекції шкіри стежити, щоб під хворим не залишалось залишки р-у (ч/з можливість подразнення шкіри). Неможливо виключити розвиток гіпертиреозу при довготривалому (більше 14 днів) застосуванні, застосування його у значних кількостях на обширних поверхнях
Інформація для пацієнта: Легко видаляється з текстильних та інших матеріалів теплою водою з милом. Плями, що важко видаляються, обробити р-ном аміаку чи тіосульфатом натрію. Не змішувате препарат з гарячою водою; припустиме лише короткочасне нагрівання до температури тіла.