Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Дифенгідрамін (Diphenhydramine) **

Категорія: ДерматовенерологіяТопічні місцеві анестетики та засоби проти свербежуАнтигістамінні засоби для топічного застосуванняДифенгідрамін

Дифенгідрамін (Diphenhydramine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДЕРМАДРІН, Фармацеутіше Фабрік МОНТАВІТ ГмбХ, Австрія
  • ПСИЛО-БАЛЬЗАМ®, СТАДА Арцнайміттель АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Дифенгідрамін (Diphenhydramine)

Фармакотерапевтична група: D04AA32 - антигістамінні засоби для місцевого застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: седативна, протиблювотна, антихолінергічна, протисудомна дія; містить блокатор Н1-рецепторів - дифенгідрамін, який вибірково пригнічує дію гістаміну на Н1 рецептори, знімає прояви алергії та свербежу; завдяки снодійному та заспокійливому ефектам, препарат полегшує процес засинання та подовжує тривалість сну; снодійний ефект починається через 30 хв (Хвилина) після перорального прийому препарату; дія на ЦНС (центральна нервова система) зумовлена центральною М-холінолітичною активністю та дією на Н3-рецептори мозку.

Показання для застосування ЛЗ: сонячні опіки, інші опіки першого ступеня, укуси комах, кропив’янка, свербіж різної етіології, екзема зі свербежем, вітряна віспа.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: наносити на ушкоджені ділянки шкіри тонким рівномірним шаром - дорослі та діти після 12 років - по 1-3 г гелю 1-3 р/добу (кількість разів на добу); діти до 1 року - по 0.2 г гелю 1-2 р/добу (кількість разів на добу); діти від 1 до 5 років - по 0.2 - 0.5 г гелю 1-2 р/добу (кількість разів на добу); діти від 6 до 12 років - по 0.5 – 1.0 г гелю 1-2 р/добу (кількість разів на добу); курс лікування складає 3-7 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сонливість, порушення концентрації уваги протягом наступного дня, особливо у разі недостатньої тривалості сну після прийому препарату; загальна слабкість; сухість в ротовій порожнині, носі та горлі, порушення зору, гастроінтестинальні порушення (нудота, блювання, діарея, запор, гастроезофагальний рефлюкс), порушення сечовиділення; реакції гіперчутливості, зміни у формулі крові, підвищення внутрішньоочного тиску і парадоксальні реакції у формі збудження центрального походження такі, як ажитація, роздратованість, нервозність, тривожний стан та безсоння; АР (алергічні реакції) на шкірі, контактні дерматити, реакції фотосенсибілізації та порушення функції печінки (холестатична жовтяниця); після різкого припинення тривалого прийому дифенгідраміну гідрохлориду, порушення сну можуть поступово знову проявитися; після невірного тривалого застосування може виникнути залежність від прийому препарату.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; напад БА (бронхіальна астма); феохромоцитома; закритокутова глаукома; епілепсія; уроджений подовжений QT-с-м; брадикардія, порушення ритму серця; тривале призначення препаратів, які можуть подовжувати QT-інтервал; гіпомагніємія, гіпокаліємія; прийом інгібіторів моноаміноксидази або алкоголю; вік до 12 років; вагітність та період лактації.

Форми випуску ЛЗ: гель для зовнішнього застосування 1% по 20 г; мазь, 20 мг/г по 20 г, по 50 г, по 100 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Потенціює ефекти засобів для наркозу, снодійних, седативних засобів, наркотичних аналгетиків і місцевих анестетиків. З трициклічними антидепресантами - підсилення холіноблокуючої дії і пригнічуючої дії на ЦНС (центральна нервова система). Ризик розвитку судом при застосуванні з аналептиками.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при гіпертрофії передміхурової залози, стенозі шийки сечового міхура, з обережністю при порушенні функції.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма).

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 6 років – протипоказаний. Призначають у формі табл. (Таблетки), супозиторіїв, мазей
Особи похилого та старечого віку: Застосовують з обережністю

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не вводити п/ш (підшкірне введення) внаслідок подразнюючої дії. З обережністю призначають пацієнтам із закритокутовою глаукомою, гіпертрофією передміхурової залози, стенозуючою виразкою шлунка і ДПК (дванадцятипала кишка), стенозом шийки сечового міхура, БА (бронхіальна астма).
Інформація для пацієнта: Не застосовують до та під час роботи у пацієнтів, що займаються потенційно небезпечними видами діяльності, які потребують підвищеної уваги, швидких психічних та рухових реакцій. Вживання алкоголю протипоказане.

Комбіновані препарати, що містять Дифенгідрамін