Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Перметрин (Permethrin) **

Категорія: ДерматовенерологіяЗасоби для лікування педикульозу та коростиПерметрин

Перметрин (Permethrin) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПЕРМЕТРИН, АТ (артеріальний тиск) "Стома", м. Харків, Україна
  • ПЕРМИН, ЗАТ "Технолог", м. Умань, Черкаська обл., Україна
  • НІТТИФОР, АТ (артеріальний тиск) Фармацевтичний завод ТЕВА, Угорщина
  • ПЕДИЛІН, КРКА, д.д., Ново место, Словенія
  • ПЕРМЕТРИНОВА МАЗЬ, ТОВ "Фармтехнологія", м. Мінськ, Республіка Білорусь
  • ПЕРМЕТРИНОВА МАЗЬ 4%, ТОВ "ЛМП", Латвія
  • ХІГІЯ, Медіка АД, Болгарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Перметрин (Permethrin)

Фармакотерапевтична група: Р03AС04 - засоби проти ектопаразитів, включаючи засоби, що застосовуються при корості та репеленти.

Основна фармакотерапевтична дія: належить до групи синтетичних перетроїдів; має педикуліцидну дію, згубно впливає на гниди, личинки і статевозрілі форми головних і лобкових вошей; порушує проникність натрієвих каналів мембран нервових клітин комах, гальмує процес поляризації (реполяризації) нервової клітини, що приводить до паралізуючого ефекту.

Показання для застосування ЛЗ: лікування та профілактика всіх видів педикульозу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: головні воші - волосся рясно зволожують нерозведеним р-ном, який втирають у коріння, після чого необхідно зачекати на повне висихання волосся (за час висихання препарат проявляє свою знищувальну дію); волосся вимити теплою водою з шампунем і розчесати густим гребінцем; наносять із розрахунку 10 - 60 мл на одну людину, залежно від густоти і довжини волосся; у разі небезпеки повторного зараження в колективі, доцільно застосовувати препарат після миття волосся і залишати на волоссі після висихання; препарат зберігає свою активність приблизно протягом 2 тижнів, чим сприяє знищенню вошей, запобігаючи тим самим їх розмноженню; препарат можна застосовувати дітям від 3 років; при ураженні площицями - лобкове волосся рясно змочують нерозведеним препаратом і чекають на повне висихання волосся; після чого препарат змивають під час купання; при ураженні площицями під час оброблення препаратом анальний отвір і слизові оболонки статевих органів слід захистити ватним тампоном, лобкове волосся рясно змочують нерозведеним препаратом і чекають повного висихання волосся; за час висихання гинуть всі площиці і гниди, після чого препарат змивають через 5-15 хв (Хвилина).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції) у вигляді шкірних висипань; місцеві реакції - печіння, поколювання, отерплість, посилений свербіж, еритема.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вагітність і період лактації; діти до 3 років.

Форми випуску ЛЗ: крем 1% з кондиціонером по 115 г у фл. (Флакон); крем-шампунь 1 % по 50 г; мазь 4% по 30 г, по 40 г, по 45 г, по 50 г, по 90 г; рідина для зовнішнього застосування 1% по 120 г у фл. (Флакон); р-н для зовнішнього застосування 0,5 % по 60 мл у фл. (Флакон); спрей 0,5% по 50 г; шампунь, 1 г/100 г по 100 мл у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосовувати, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. 
Лактація: Застосовувати, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 3 років протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Персонал, який проводить багаторазові обробки препаратом, повинен захищати руки гумовими рукавичками. При підвищеній чутливості до компонентів препарату застосування необхідно припинити
Інформація для пацієнта: Оброблення проводять у добре провітрюваному приміщенні. Запобігати потраплянню препарату на слизові оболонки очей, носа, ротової порожнини. При потраплянні препарату на слизові оболонки промити проточною водою

Комбіновані препарати, що містять Перметрин