Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бензоїл пероксид + Кліндаміцин (Benzoyl peroxide + Clindamycin)

Категорія: ДерматовенерологіяЛікарські засоби для лікування вугрів та розацеаЗасоби для зовнішнього застосуванняБензоїл пероксид та азелаїнова кислотаБензоїл пероксид + Кліндаміцин

Бензоїл пероксид + Кліндаміцин (Benzoyl peroxide + Clindamycin)

Комбінований препарат

Активні речовини

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ll. ДУАК, гель, 1 г гелю містить: бензоїлу пероксиду безводного (у вигляді бензоїлу пероксиду водного) 50 мг; кліндаміцину (у вигляді кліндаміцину фосфату) 10 мг, виробництва Стіфел Лабораторіз (Ірландія) Лтд., Ірландія

Ціни в аптеках:

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Кліндаміцин: Між лінкоміцином та кліндаміцином існує перехресна резистентнісь. Існує антагонізм між кліндаміцином та еритроміцином. Може посилювати дію інших нейромускулярних блокаторів, необхідно призначати з обережністю хворим, які отримують міорелаксанти. Зазначені препарати фізично несумісні з кліндаміцином: ампіцилін, фенітоїн натрію, барбітурати, амінофілін, глюконат кальцію та сульфат магнію. Фізично і хімічно сумісний, коли він р-нений у 5% декстрозі на воді або р-ні хлориду натрію для ін’єкцій, з а/б (Антибіотик), що використовуються в стандартних концентраціях: амікацину сульфат, азтреонам, цефамандолу нафат, цефазолін натрію, цефотоксим натрію, цефокситин натрію, цефтазидим натрію, цефтизоксим натрію, гентаміцину сульфат, нетилміцину сульфат, піперацилін та тобраміцин. Сумісність і стабільність лікарських сумішей буде залежати від концентрацій та інших умов.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Кліндаміцин:
Вагітність: У разі гострої потреби..
Лактація: У разі гострої потреби.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Кліндаміцин:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Контроль за функцією при тривалому лікуванні.
Порушення функції нирок: Контроль за функцією при тривалому лікуванні.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Бензоїл пероксид:
Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Кліндаміцин:
Діти, до 12 років: Для старших 1 місяця
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Бензоїл пероксид:
Інформація для лікаря: Надмірне та тривале застосування препарату, коли проходить підшкірне поглинання активних компонентів, може призвести до прояву системних ефектів.
Інформація для пацієнта: Не можна допускати потрапляння препарату в очі, на губи, до рота. Для запобігання реакцій гіперчутливості рекомендується провести пробне нанесення препарату на невелику поверхню внутрішньої сторони руки вище зап’ястка. Якщо протягом 48 год (Година) на цьому місці з`явиться набряк або свербіж з вираженою гіперемією, застосовувати препарат не рекомендується. При вираженій реакції зменшити кількість і частоту нанесення препарату. Можливе побіління ділянок шкіри на які наносили препарат.

Кліндаміцин:
Інформація для лікаря: Може розвиватися коліт тяжкої форми, що призводить до загибелі пацієнта. Токсини, які виробляються клостридіями, особливо С. difficile, є безпосередньою причиною розвитку коліту, які чутливі до ванкоміцину – при його призначенні - припинення проносу. Уникати призначення препаратів, що пригнічують перистальтику кишечника. Не призначати для лікування менінгіту, він погано проникає ч/з гематоенцефалічний бар"єр. При тривалому лікуванні - слідкувати за функцією печінки та нирок.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає