Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Адапален (Adapalene)

Категорія: ДерматовенерологіяЛікарські засоби для лікування вугрів та розацеаЗасоби для зовнішнього застосуванняРетиноїдиАдапален

Адапален (Adapalene)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БЕЗУГРЕЙ, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
  • ДЕРИВА ВОДНИЙ ГЕЛЬ, Гленмарк Фармасьютикалз ЛТД., Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Адапален (Adapalene)

Фармакотерапевтична група: D10АD03 - препарати для лікування акне.

Основна фармакотерапевтична дія: протизапальна, регенеративна дія; ретинолоподібна сполука (подібна за хімічною будовою до вітаміну А); впливає на диференціацію клітин, кератинізацію і процеси запалення в шкірі, тобто на головні ланки розвитку акне; сприяє нормальній диференціації епітеліальних клітин фолікулів, що приводить до зменшення утворення мікрокомедонів і запобігає розвитку акне; сприяє збереженню неушкодженої шкіри; зв’язується з ретиноїдними рецепторами ядра клітини.

Показання для застосування ЛЗ: звичайні вугрі БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) у дорослих і підлітків старше 12 років.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають місцево дорослим і підліткам старше 12 років в місцях висипань, 1 р/добу (кількість разів на добу), на ніч БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); терапевтичний ефект розвивається через 4-8 тижнів лікування, стійке поліпшення – через 3 місяці лікування.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: печіння, свербіж, сухість, лущення та почервоніння шкіри, фотосенсибілізація.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вагітність, період годування груддю; дитячий вік до 12 років.

Форми випуску ЛЗ: гель 0,1 % по 15 г у тубах.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З еритроміцином або агентами, які містять резорцин, саліцилову кислоту, сірку, алкоголь, мило або миючі засоби - подразнення шкіри.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Системна дія його не виражена.
Порушення функції печинки: Системна дія його не виражена.
Порушення функції нирок: Системна дія його не виражена.
Порушення функції дихальної системи: Системна дія його не виражена.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При появі подразнення шкіри - лікування припинити до повного зникнення ознак подразнення; перші 3 тижні лікування можливе погіршення перебігу захворювання; подальше (протягом 12 тижнів) щоденне застосування препарату сприяє видужанню.
Інформація для пацієнта: Не наносити гель на відкриті рани, на шкіру навколо очей, губ, слизову носа; ділянки шкіри, на яких застосовують препарат, не піддавати подразнювальній дії (видалення, фарбування волосся, укладання волося з використанням хімічних речовин); при сухій шкірі або почервонінні її під час лікування застосовувати креми, зволожувальні засоби; уникати сонячного опромінення, не використовувати УФО лампи.