Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ізотретиноїн + еритроміцин (Isotretinoin + erythromycin)

Категорія: ДерматовенерологіяЛікарські засоби для лікування вугрів та розацеаЗасоби для зовнішнього застосуванняРетиноїдиІзотретиноїн + еритроміцин

Ізотретиноїн + еритроміцин (Isotretinoin + erythromycin)

Комбінований препарат

Активні речовини

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ll. ІЗОТРЕКСИН, гель для зовнішнього застосування по 30 г у тубах, 1 г гелю містить ізотретиноїну - 0,5 мг, еритроміцину - 20 мг, виробництва Стіфел Лабораторіз (Ірландія) Лтд., Ірландія

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Ізотретиноїн: Уникати з вітаміном А - можливе посилення симптомів гіпервітамінозу. Тетрацикліни - застосування одночасно протипоказано.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Ізотретиноїн:
Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Ізотретиноїн:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при недостатності. Контроль функції.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Ізотретиноїн:
Діти, до 12 років: Не рекомендується
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Ізотретиноїн:
Інформація для лікаря: Повинні призначати лише лікарі, які мають досвід застосування системних ретиноїдів, усвідомлюючи ризик тератогенності при застосуванні ізотретиноїну під час вагітності. Рекомендується контролювати функцію печінки до лікування, ч/з 1 місяць після початку, а потім кожні 3 місяці. Визначати рівень ліпідів у сироватці натще. Хворим з групи високого ризику ( діабетом, ожирінням, алкоголізмом, порушеннями жирового обміну) при лікуванні може знадобитися частіший контроль. Не можна проводити агресивну дермабразію на фоні лікування препаратом і протягом 5–6 місяців після лікування, існує великий ризик появи гіпертрофічних шрамів в атипових зонах.
Інформація для пацієнта: Має сильну тератогенну дію. Протипоказаний всім жінкам дітородного віку. Якщо вагітність настає у той період, коли жінка приймає ізотретиноїнн, існує дуже велика небезпека народження дитини з вадами розвитку. Одночасне УФ-опромінення не показані. Уникати впливу сонячного проміння. Погіршення нічного зору на фоні терапії , випадки утримання цього стану і після відміни терапії, пацієнти мають бути застережені, особливо при роботі та керуванні транспортом у темний період доби. У хворих, які отримують або незадовго до цього (1 – 2 тижні) отримували препарат, не можна брати донорську кров для переливання жінкам дітородного віку.