Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Алпростадил (Alprostadil)

Категорія: КардіологіяАдреноміметичні лікарські засобиІнші кардіологічні препаратиПростагландиниАлпростадил

Алпростадил (Alprostadil)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АЛБІОПРОСТАДИЛ, ВАТ "Біофарма", м. Київ, Україна
  • АЛПРОСТАН®, АТ (артеріальний тиск) "Зентіва", Чеська Республіка
  • ВАЗАПРОСТАН®, Шварц Фарма АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина
  • КАВЕРДЖЕКТ, Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В./Вальдефарм, Бельгія/Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Алпростадил (Alprostadil)

Фармакотерапевтична група: С01ЕА01 -кардіологічні засоби, простагландини.

Основна фармакотерапевтична дія: вазодилатуюча, поліпшує мікроциркуляцію та реологічні властивості крові; вазодилататор, що посилює кровотік шляхом дилатації артеріол та передкапілярних сфінктерів; після в/в (внутрішньовенне введення) застосування спостерігається підвищення еластичності еритроцитів і пригнічення їх агрегації; ефективно пригнічує активацію тромбоцитів in vitro; цей ефект розповсюджується також на параметри зміни форми, агрегації, секреції речовин, що містяться в гранулах, та вивільнення тромбоксану – речовини, що сприяє агрегації; препарат приводить до зменшення утворення артеріальних тромбів; його застосування викликає стимуляцію фібринолізу та підвищення певних показників ендогенного фібринолізу (плазміногену, плазміну, активності активатора тканинного плазміногену); комплекс, що складається з алпростадил і альфадексу, при приготуванні р-ну для інфузій дисоціює на окремі компоненти; фармакокінетика не залежить від присутності комплексу в ліофілізаті.

Показання для застосування ЛЗ: хр. (Хронічний) облітеруючих захворювань артерій III та IV стадії.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: в/в (внутрішньовенне введення) терапію здійснюють за такою схемою дозування - вміст двох амп. (Ампула) ліофілізованого порошку (відповідає 40 мкг алпростадилу) р-нити в 50 – 250 мл фізіологічного сольового р-ну і одержаний р-н вводити в/в (внутрішньовенне введення) (інфузія) протягом 2 год (Година); ця доза застосовується 2 р/добу (кількість разів на добу); альтернативно – 1 р/добу (кількість разів на добу) в/в (внутрішньовенне введення) інфузія протягом 3 год (Година) 3 амп. (Ампула) (60 мкг алпростадилу), які р-нюють у 50-250 мл фізіологічного сольового р- ну; у пацієнтів з порушеною функцією нирок (ниркова недостатність при значеннях креатиніну > 1,5 мг/дл) в/в (внутрішньовенне введення) застосування препарату треба починати з 1 амп. (Ампула) 2 р/добу (кількість разів на добу) (2 х 20 мкг алпростадилу), кожна інфузія триває 2 год (Година); залежно від загальної клінічної картини дозу можна збільшити до вищенаведеної нормальної дози (40 – 60 мкг/добу) за 2 – 3 дні; для пацієнтів з нирковою недостатністю та пацієнтів з групи ризику щодо порушення функції серця об’єм інфузії треба обмежити 50-100 мл/добу; внутрішньоартеріальні інфузії - вміст 1 амп. (Ампула) (20 мкг) р-няють у 50 мл фізіологічного р-ну; об’єм отриманого р-ну, що відповідає вмісту половини амп. (Ампула) (25 мл р-ну містять 10 мкг алпростадилу), вводити внутрішньоартеріально протягом 60 – 120 хв (Хвилина) за допомогою пристрою для інфузій; при задовільній переносимості дозу можна збільшити до 1 амп. (20 мкг); звичайно застосовується 1 інфузія/добу; якщо внутрішньоартеріальна інфузія проводиться через введений катетер, то залежно від переносимості препарату та тяжкості захворювання рекомендується доза 0,1 – 0,6 нг/кг маси тіла/хв.; інфузія із застосуванням пристрою для інфузій триває 12 год (Година) (вміст ¼ - ½ амп.); після тритижневого курсу лікування треба вирішувати питання про доцільність подальшого застосування препарату; за відсутності у пацієнта терапевтичного успіху лікування треба припинити; період лікування не повинен перевищувати 4 тижнів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: при внутрішньоартеріальному та в/в застосуванні в кінцівці, в яку вводять препарат, - біль, еритема, набряк, почервоніння вени; головний біль, шлунково-кишкові побічні ефекти (діарея, нудота, блювання), гіперемія, порушення чутливості; зниження АТ (артеріальний тиск), біль за грудниною, порушення серцевого ритму, AV-блокада, шок, гіперкаліємія, підвищення показників функції печінки (трансаміназ), тромбоцитопенія, анемія, лейкопенія/лейкоцитоз, суглобні симптоми, головний біль, запаморочення, сплутаність свідомості, судоми центрального генезу, підвищення (Температура) тіла, підвищення потовиділення, пропасниця, озноб, АР (алергічні реакції); зміни рівня С-реактивного білка; при тривалості лікування більше 4 тижнів зареєстрований гіперостоз довгих трубчастих кісток; г. (Гострий) набряк легенів, СН (серцева недостатність).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; декомпенсована СН (серцева недостатність), аритмії, ІХС (ішемічна хвороба серця), перенесений протягом останніх 6 місяців ІМ (інфаркт міокарда); пацієнти з підозрою на набряк чи інфільтрацію легенів; тяжкі хр. (Хронічний) обструктивні захворювання легенів; печінкова дисфункція (підвищений рівень трансаміназ чи γ-ГТ), захворювання печінки в анамнезі; ризик розвитку кровотеч (пацієнти з г. (Гострий) шлунково-кишковими виразками, політравмою); період вагітності і лактації.

Форми випуску ЛЗ: концентрат для інфузій, 0,1 мг/0,2 мл по 0,2 мл в амп.; порошок для р-ну для інфузій по 60 мкг в амп.; порошок ліофілізований для інфузій по 20 мкг в амп.; порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 10 мкг у фл. (Флакон) у комплекті з розчинником.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Посилює ефект гіпотензивних препаратів, вазодилататорів, антиангінальних препаратів; симпатоміметики, адреналін, норадреналін, цефамандол, цефаперазон, знижують вазодилатуючу дію препарату; прийом з антитромботичними засобами (антикоагулянтів, інгібіторів агрегації тромбоцитів, тромболітичних засобів) може збільшити схильність до кровотеч

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Перевірка параметрів ССС (АТ та ЧСС).
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Нагляд при периферичних набряках чи нирковій дисфункції (рівень креатиніну в сироватці > 1,5 мг/дл).
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Р-н необхідно готувати безпосередньо перед інфузією. Р-н, який був приготовлений більше 12 год (Година) тому, вводити не можна. При пошкодженні амп. суха речовина стає вологою та клейкою і сильно втрачає об’єм (застосовувати не можна). У пацієнтів з групи ризику проводити терапію препаратом з обережністю. Пацієнти, які схильні до СН (серцева недостатність) за віком, і пацієнти з ІХС (ішемічна хвороба серця) повинні перебувати під наглядом в стаціонарі під час і протягом одного дня після припинення лікування. Для запобігання виникненню симптомів гіпергідратації інфузійні об’єми не повинні перевищувати 50 – 100 мл на день. Необхідними є часті перевірки параметрів ССС, контроль ваги та балансу рідини, вимірювання ЦВТ чи ехокардіографію. Такий же нагляд для пацієнтів з периферичними набряками чи нирковою дисфункцією (рівень креатиніну в сироватці > 1,5 мг/дл). З обережністю пацієнтам, які перебувають на гемодіалізі (лікування проводять в післядіалізний період), хворим на ЦД (цукровий діабет) I типу, особливо при вираженому ураженні судин. Після тритижневого курсу лікування вирішувати питання про доцільність подальшого застосування. При відсутності терапевтичного успіху лікування треба припинити. Період лікування не повинен перевищувати 4 тиж.
Інформація для пацієнта: Може негативно впливати на здатність керувати транспортними засобами, іншими механізмами, особливо на початку лікування, при підвищенні дози, припиненні прийому препарату, вживанні алкоголю.