Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ксенон (Xenon)

Категорія: Анестезіологія та реаніматологіяЗасоби загальної анестезії (загальні анестетики)Інгаляційні анестетикиІнші центральні анестетикиКсенон

Ксенон (Xenon)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КСЕМЕД, ТОВ "Акела-Н", Російська Федерація

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Ксенон (Xenon)

Фармакотерапевтична група: N01AX - засоби для інгаляційної загальної анестезії

Основна фармакотерапевтична дія: у співвідношенні з киснем (60 : 40, 70 : 30, 80 : 20) чинить міорелаксуючу, аналептичну та анестезуючу дію; мінімальна альвеолярна концентрація для ксенону - 71 %, закису азоту – 105 %. Ч/з 2 хв (Хвилина) з моменту інгаляції виникає стадія периферичної парестезії і гіпоалгезії, на 3-й хв (Хвилина) – стадія психомоторної активності, на 4-й хв (Хвилина) – стадія часткової амнезії та аналгезії, на 5-й хв (Хвилина) – стадія анестезії, яка відповідає першому рівню хірургічної стадії анестезії ефіром (за Гіделом). Показники гемодинаміки та газообміну протягом анестезії стабільні; вихід із загальної анестезії швидкий; ч/з 2 - 3 хв (Хвилина) після відключення газу повертається свідомість з повною орієнтацією у просторі і часі; аналгезія настає від вдихання 30 – 40 % суміші з киснем; свідомість втрачається при інгаляції 65 – 70 % суміші з киснем.

Показання для застосування ЛЗ: маскова інгаляційна монокомпонентна загальна анестезія і комбінована ендотрахеальна, яка не потребує глибокої анестезії і міорелаксації (у хірургії, оперативній гінекології, стоматології, при болісних маніпуляціях, для знеболення пологів); посилення наркотичної та аналгетичної дії інших анестетиків; проведення лікувального наркозу для зняття больового синдрому при травмах, коліках, г. (Гострий) синдромі (неврити, невралгії, ішіас, мігрень), післяопераційному больовому синдромі; лікувальний наркоз при хіміотерапії онкологічних захворювань, при психічному та фізичному перенавантаженні, депресивних та астенічних станах, абстинентному синдромі.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: інгаляційно, у вигляді ксеноно-кисневої суміші, максимальна концентрація ксенону – 80%; дихальна газова суміш формується в наркозному апараті; залежно від характеру маніпуляції встановлюється задана концентрація ксенону і кисню, під контролем ротаметрів і газоаналізатора за киснем, встановленого на каналах вдиху і видиху; при масковій інгаляції монокомпонентної загальної анестезії необхідно добитися повної герметичності у системі дихального контуру, а по досягненню хірургічної стадії застосовувати ларингеальну маску; при ендотрахеальному варіанті увідної анестезії у комбінації з барбітуратами або іншими ЛЗ (лікарський засіб) для в/в (внутрішньовенне введення) загальної анестезії (кетамін + седуксен, диприван, бристал), після яких вводиться міорелаксант і здійснюється інтубація. Після переведення на штучну вентиляцію легенів (ШВЛ) робиться 5-хвилинна денітрогенізація 100% киснем при газовідтоку 10 л/хв і хвилинному об’ємі дихання 8 - 10 л/хв, за напіввідкритому контурі; після денітрогенізації встановлюється газова суміш ксенону й кисню під контролем газоаналізатора і ротаметрів; по закінченню загальної анестезії відключають подачу ксенону і легені пацієнта вентилюються протягом 4 - 5 хв киснево-повітряною сумішшю для надійної елімінації ксенону, використовуючи при цьому допоміжну вентиляцію. Екстубація здійснюється при появі перших ознак свідомості, за умов повного відновлення спонтанного дихання.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: охриплість, металевий присмак у роті, гіпоксія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: індивідуальна гіперчутливість до препарату; захворювання, що супроводжуються гіпоксією; хірургічні маніпуляції на органах грудної клітки; кардіохірургія

Форми випуску ЛЗ: газ стиснений у балонах з вуглеводної і легованої сталі до 12 л або по 20-50 л

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Засоби для інгаляційної анестезії, наркотичні аналгетики, транквілізатори, нейролептики, антигістамінні засоби посилюють дію

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Питання про можливість застосування препарату вирішує лікар
Лактація: Питання про можливість застосування препарату  вирішує лікар

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Питання про можливість застосування препарату вирішує лікар.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При масковій монокомпонентній загальній анестезії при зберіганні спонтанного дихання оптимальним варіантом премедикації є застосування транквілізаторів; застосування наркотичних аналгетиків менш доцільне ч/з можливе пригнічення дихання. Ксенон знаходиться в балонах у газоподібному вигляді під тиском 8 ± 0,5 МПа. Кількість газу в балоні визначають зважуванням. 1 л газоподібного ксенону важить 5,49 г. (Гострий)
З обережністю призначають пацієнтам із захворюваннями нервової системи, хронічним алкоголізмом (можливе виникнення збудження і галюцинацій).
Інформація для пацієнта: Препарат застосовується лише в умовах стаціонару.