Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Вугілля медичне активоване (Medicinal charcoal) *, **

Категорія: Анестезіологія та реаніматологіяЗасоби сорбційної терапіїЕнтеросорбентиВугілля медичне активоване

Вугілля медичне активоване (Medicinal charcoal) *, **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ВУГІЛЛЯ АКТИВОВАНЕ, АТ (артеріальний тиск) "Стома", м. Харків/ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна/Україна
  • ВУГІЛЛЯ АКТИВОВАНЕ, ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
  • ВУГІЛЛЯ АКТИВОВАНЕ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • ВУГІЛЛЯ АКТИВОВАНЕ, ТОВ "Славія 2000", м. Кіровоград, Україна
  • ВУГІЛЛЯ АКТИВОВАНЕ, ТОВ "Фарм-Холдінг", м. Київ, Україна
  • ВУГІЛЛЯ АКТИВОВАНЕ, КАРБОЛОНГ®, СОРБЕКС®, Український консорціум "Екосорб", м. Київ, Україна
  • КАРБОСОРБ 250 мг, КАРБОСОРБ 320 мг, Імуна Фарм а.о., Словацька Республіка

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Вугілля медичне активоване (Medicinal charcoal)

Фармакотерапевтична група: A07BA01 - ентеросорбенти. Вугілля активоване медичне

Основна фармакотерапевтична дія: адсорбуючий засіб, що має велику поверхневу активність і високу сорбційну здатність; зменшує всмоктування з ШКТ (шлунково-кишковий тракт) токсичних речовин, солей важких металів, алкалоїдів і глікозидів, ЛЗ (лікарський засіб), сприяючи їх виведенню з організму; адсорбує на своїй поверхні гази; вугілля активоване у табл. (Таблетки) має меншу адсорбційну спроможність порівняно з порошком, але більш зручне у використанні; не токсичний.

Показання для застосування ЛЗ: диспепсія, харчові інтоксикації, отруєння алкалоїдами, глікозидами, солями важких металів; при метеоризмі для зменшення газоутворення, при підготовці до рентгенологічних і ендоскопічних досліджень

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при метеоризмі та диспепсії дорослим призначають від 1 до 3 табл. (Таблетки) 3 – 4 р/добу (кількість разів на добу); при отруєннях та інтоксикаціях дорослим призначають внутрішньо у дозі 20 – 30 г на прийом у вигляді водної суспензії в 0,5 – 2 склянках води, така суспензія використовується і для промивання шлунка; при підвищеній кислотності дорослим призначають 1 - 2 г 3 – 4 р/добу (кількість разів на добу); для досягнення більш швидкого та вираженого ефекту табл. (Таблетки). можна подрібнити і приймати у вигляді суспензії (на 0,5 склянки води); при інтоксикаціях у дорослих вугілля активоване використовують у складі суміші, що містить 2 частини вугілля активованого та по 1 частині магнію оксиду та таніну (суспензія із 2 ст.л. (столова ложка) суміші на склянку теплої води); дітям призначають (у вигляді суспензії в 100 мл води) по 1 – 2 г між прийомами їжі або ЛЗ (лікарський засіб).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: запор, діарея; при тривалому застосуванні може виникнути дефіцит в організмі вітамінів, білків, жирів.

Протипоказання до застосування ЛЗ: виразкові ураженн ШКТ (шлунково-кишковий тракт), шлункові кровотечі.

Форми випуску ЛЗ: капс.по 0,25 г; порошок для перорального застосування по 5 г у пакетах; табл. (Таблетки) по 250 мг , по 320 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Зменшує ефективність ЛЗ (лікарський засіб), які приймаються одночасно з ним. Приймають за 1-1,5 год (Година) до або після прийому ЛЗ (лікарський засіб).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказів немає
Лактація: Протипоказів немає