Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Повідон йод (Povidone-Iodine) **

Категорія: Акушерство, гінекологіяПротимікробні та антисептичні засобиІнші антимікробні та антисептичні засобиПовідон йод

Повідон йод (Povidone-Iodine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПОВИДИН-ЛХ™, ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
  • БЕТАДИН®, ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС за ліцензією компанії МУНДІФАРМА А.Т., Угорщина/Швейцарiя
  • БЕТАДИНЕ®, Алкалоїд АД - Скоп'є, Республіка Македонія
  • ВОКАДИН, Вокхардт Лімітед, Індія
  • ЙОДОКСИД®, ВАТ "Нижфарм", м. Нижній Новгород, Російська Федерація
  • ПОВІДОН-ЙОД, Хемофарм, Сербія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Повідон йод (Povidone-Iodine)

Фармакотерапевтична група: G01AХ11 - антисептичні та дезінфекційні засоби.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) та хр. (Хронічний) вагініт змішаної інфекції (Cardnenella vaginalis, трихомонадні, грибкові інфекції); вагінальні інфекції, що виникли після терапії антибактеріальними або стероїдними препаратами, а також як профілактичний засіб перед хірургічними операціями у піхві та/або діагностичними процедурами.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: 1 зволожений супозиторій вводять щодня на ніч; при помірній інфекції – протягом 7 днів, при більш тяжкій інфекції курс терапії рекомендується продовжити до 14 днів; залежно від тяжкості інфекції супозиторії можна застосовувати 2 р/добу (кількість разів на добу) і протягом більш тривалого періоду.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції) (контактний дерматит з утворенням псоріазоподібних червоних дрібних бульозних елементів, свербіж, почервоніння, висип на шкірі, зміни рівня електролітів сироватки крові (гіпернатріємія) і осмолярності, метаболічний ацидоз, порушення функції нирок та г. (Гострий) ниркова недостатність, розвиток елементів гіпертиреозу, викликаний йодом, генералізовані г. (Гострий) реакції зі зниженням АТ (артеріальний тиск) і/або утрудненим диханням (анафілактичні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: індивідуальна несприйнятливість йоду; аденома щитовидної залози, гіпертиреоз, герпетиформний дерматит Дюринга, лікування та сцинтиграфія з радіоактивним йодом, ниркова недостатність, вагітність, годування груддю, діти віком до 1 року.

Форми випуску ЛЗ: песаріі вагінальні по 200 мг, супозиторії вагінальні по 200 мг, по 300 мг