Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Менопаузальний гонадотропін людини (Human menopausal gonadotrophin)

Категорія: Акушерство, гінекологіяГормони статевих залоз та препарати, що застосовуються при патологіїї статевої системиГонадотропіни та інші стимуляториГонадотропні гормониМенопаузальний гонадотропін людини

Менопаузальний гонадотропін людини (Human menopausal gonadotrophin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МЕНОГОН, МЕНОПУР, Феррінг ГмбХ/Феррінг Інтернешнл Сентер СА (синоатріальний), Німеччина/Швейцарія
  • МЕНОПУР, Феррінг ГмбХ, Німеччина
  • МЕРІОНАЛ, ІБСА Інститут Біохімік С.А., Швейцарія
  • ХуМоГ, Бхарат Сірамс енд Вакцинс Лімітед, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Менопаузальний гонадотропін людини (Human menopausal gonadotrophin)

Фармакотерапевтична група: G03GA02 - гонадотропіни та інші стимулятори овуляції. Людський менопаузальний гонадотропін.

Основна фармакотерапевтична дія: стимулятор овуляції.

Показання для застосування ЛЗ: жіноче безпліддя з гіпо- або нормогонадотропною недостатністю яєчників - стимуляція зростання фолікулів; контрольована гіперстимуляція яєчників з метою індукції множинного зростання фолікулів при проведенні допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), заплідненні in vitro, а також інтраплазматичній ін'єкції сперматозоїдів.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводиться в/м (внутрішньом’язеве введення) або п/ш (підшкірне введення); тривалість лікування у кожному окремому випадку залежить від індивідуальних особливостей пацієнтки (рівень естрадіолу і дані ультразвукового дослідження); з метою стимуляції зростання фолікулів доза підбирається індивідуально, залежно від реакції яєчників, і коригується за результатами УЗД і рівнем естрогенів у крові; при завищеній дозі препарату спостерігається одно- або двобічне зростання яєчників; лікування, як правило, починають з дози 75-150 МО/добу; за відсутності реакції яєчників доза поступово збільшується до реєстрації підвищення рівня естрогенів у крові або зростання фолікулів; ця доза зберігається до моменту, коли концентрація естрогенів досягне преовуляторного рівня; при швидкому зростанні рівня естрогенів на початку стимуляції дозу препарату слід знизити; з метою індукції овуляції через 1-2 дні після останньої ін'єкції лМГ одноразово вводять 5 000-10 000 МО (міжнародні одиниці) лХГ (в/м).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота і блювання; ендокринний та гінекологічний статус - гіперстимуляція яєчників, яка клінічно виявляється після призначення, з метою овуляції, людського хоріонічного гонадотропіну (лХГ), що може призводити до утворення кіст яєчників великих розмірів, асциту, гідротораксу, олігурії, артеріальної гіпотензії, явищ тромбоемболії; АР (алергічні реакції) та імунопатологічні реакції - реакції гіперчутливості (підвищення (Температура) тіла, висип на шкірі); утворення а/т (антитіло), що призводить до неефективності проведеної терапії; місцево - набряк, біль, свербіж у місці ін'єкції.

Протипоказання до застосування ЛЗ: вагітність та період годування груддю, кісти або збільшення розміру яєчників, не пов'язані з с-мом полікістозних яєчників, метрорагії невизначеної етіології, пухлина матки, яєчників або молочних залоз.

Форми випуску ЛЗ: ліофілізат для р-ну для ін'єкцій по 75 МО (міжнародні одиниці), по 150 МО (міжнародні одиниці) у фл. (Флакон); порошок для р-ну для ін'єкцій по 75 МО (міжнародні одиниці) ФСГ та 75 МО (міжнародні одиниці) ЛГ в амп. (Ампула); порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 75 МО, по 150 МО у фл. (Флакон); порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 75 МО ФСГ та 75 МО ЛГ у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не описана. Може застосовуватись у поєднанні з препаратом Хорагон (людський хоріонічний гонадотропін, лХГ) для лікування жінок із метою індукції овуляції після стимуляції зростання фолікулів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перед початком лікування безпліддя оцінити функціональний стан яєчників (УЗД і рівень естрадіолу в плазмі крові). У процесі лікування ці дослідження виконувати щоденно до появи реакції, яка може бути оцінена за цервікальним індексом. Припинити лікування при перших ознаках гіперстимуляції яєчників. При лікуванні із застосуванням лМГ частіше виникає багатоплідна вагітність. Перед призначенням препарату провести відповідне лікування при порушеннях функції щитовидної залози, кори надниркових залоз, гіперпролактинемії, пухлині гіпоталамо-гіпофізарної ділянки.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає