Кларитроміцин (Clarithromycin) |
Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологія → Урологія. Лікарські засоби → Засоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь нирки → Антибактеріальні засоби системного застосування → Макроліди, лінкозаміди, стрептограміни → Кларитроміцин
Кларитроміцин (Clarithromycin)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- КЛАМЕД, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
- КЛАРИТРОМІЦИН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
- КЛАРИТРОМІЦИН, ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
- КЛАРИТРОМІЦИН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
- КЛАРИЦИН, ТОВ "Авант", м. Київ, Україна
- КЛАРИЦИТ, КЛАРИЦИТ 250, КЛАРИЦИТ 500, ТОВ "Фарма Старт", м. Київ, Україна
- АЗИКЛАР 250, АЗИКЛАР 500, Фламінго Фармасьютикалс Лтд, Індія
- ЕЗЕКЛАР-ОД, Інд-Свіфт Лімітед, Індія
- КЛАБАКС, Ранбаксі Лабораторіз Лімітед, Індія
- КЛАБЕЛ 500, НОБЕЛ ІЛАЧ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ А.Ш., Туреччина
- КЛАРБАКТ, Іпка Лабораторіз Лімітед, Індія
- КЛАРИМАКС, Фармасайнс Інк., Канада
- КЛАРИТ ДС 125, КЛАРИТ 250, КЛАРИТ ОД, Інд-Свіфт Лімітед, Індія
- Кларитро САНДОЗ, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія, підприємство компанії Сандоз, Словенія
- КЛАРИТРОГЕКСАЛ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Гексал АГ/Хаупт Фарма Берлін ГмбХ, Німеччина/Німеччина
- КЛАРИТРОМІЦИН, Радікьюра Фармасьютікелз Пвт. Лтд, Індія
- КЛАРИТРОМІЦИН-НОРТОН, Юнімакс Лабораторіес, Індія
- КЛАРИТРОМІЦИН-РАТІОФАРМ, Інд-Свіфт Лімітед, Індія
- КЛАРИТРОСАНДОЗ XL, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія, підприємство компанії Сандоз, Словенія
- КЛАРИЦИД В.В., КЛАЦИД, КЛАЦИД В.В., Фамар Лєгль, Франція
- КЛАЦИД СР, Аесіка Квінборо Лтд, Великобританія
- КЛАЦИД®, АББОТТ С.р.л., Італія
- КЛАЦИД®, АББОТТ СпА, Італія
- КЛЕРИМЕД 500, Медокемі ЛТД, Кіпр
- КЛЕРОН, МаксФарма Лімітед, Кіпр
- КЛЕРОН-МАКСФАРМА, Ейджис Лтд, Кіпр
- ЛЕКОКЛАР, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія
- МЕРИСТАТ-САНОВЕЛЬ, Сановель Іляч Санаі ве Тиджарет А.Ш., Туреччина
- ФРІ-МАКС 250, ФРІ-МАКС ОД, Інд-Свіфт Лімітед, Індія
- ФРОМІЛІД, ФРОМІЛІД УНО, ФРОМІЛІД® УНО, КРКА, д.д., Ново место, Словенія
Ціни в аптеках:
- Ціни на кламед в аптеках
- Ціни на кларитроміцин в аптеках
- Ціни на кларитроміцин-здоров'я в аптеках
- Ціни на кларицин в аптеках
- Ціни на кларицит в аптеках
- Ціни на азиклар 250 в аптеках
- Ціни на клабакс в аптеках
- Ціни на клабел 500 в аптеках
- Ціни на кларбакт в аптеках
- Ціни на кларимакс в аптеках
- Ціни на кларит дс 125 в аптеках
- Ціни на кларитро сандоз в аптеках
- Ціни на кларитрогексал в аптеках
- Ціни на кларитроміцин-нортон в аптеках
- Ціни на кларитроміцин-ратіофарм в аптеках
- Ціни на кларитросандоз xl в аптеках
- Ціни на кларицид в.в. в аптеках
- Ціни на клацид ср в аптеках
- Ціни на клацид в аптеках
- Ціни на клеримед 500 в аптеках
- Ціни на клерон в аптеках
- Ціни на клерон-максфарма в аптеках
- Ціни на лекоклар в аптеках
- Ціни на меристат-сановель в аптеках
- Ціни на фромілід в аптеках
Інструкція для застосування: Кларитроміцин (Clarithromycin)
Фармакотерапевтична група: J01FA09 - антабактеріальні засоби для системного застосування. Макроліди та лінкозаміди.
Основна фармакотерапевтична дія: бактеріостатична, в деяких випадках також бактерицидна дія; напівсинтетичний а/б (Антибіотик); пригнічує синтез білків у мікробних клітинах; чутливими до препарату є такі м/о: Mycoplasma pneumoniae, Legionella pheumophila, Chlamydia trachomatis i C.pneumoniae, Ureaplasma urealyticum; грам (+) м/о (Мікроорганізм) (стрептококи та стафілококи, Listeria monocytogenes, Corynebacterium spp.); грам (-) м/о (Мікроорганізм) (Haemophilus influenzae i H. ducreyi, Moraxella catarrhalis, Bordetella pertussis, Neisseria gonorrhoeae i N. meningitidis, Borrelia burgdorferi, Pasteurella multocida, Campylobacter spp. і Helicobacter pylori); деякі анаероби (Eubacterium spp., Peptococcus spp., Propionobacterium spp., Clostridium perfringens i Bacteroides melaninogenicus); Toxoplasma gondii та всі мікобактерії, крім M. Tuberculosis.
Показання для застосування ЛЗ: інфекції ВДШ (верхні дихальні шляхи) (тонзилофарингіт, отит, г. (Гострий) синусит), інфекції НДШ (нижні дихальні шляхи) (г. бронхіт, загострення хр. (Хронічний) бронхіту, соціальної і атипової пневмонії), інфекції шкіри і п/ш (підшкірне введення) тканини, інфікування мікобактеріями БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (M. avium complex, M. kansasii, M. marinum, M. leprae); для профілактики цих захворювань у пацієнтів, які хворіють на СНІД (синдром набутого імунодефіциту), а також для знищення H. pylori у пацієнтів з дуоденальною виразкою або виразкою шлунка (завжди в комбінації з іншими ліками ) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).
Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим і дітям старше 12 років призначають по 250 мг кожні 12 год (Година); для лікування синуситу, тяжких інфекцій і у разі, коли збудником є Haemophilus influenzae, через кожні 12 год (Година) призначають по 500 мг; лікування триває від 7 до 14 діб; для ерадикації H. pylori призначають дози від 250 мг до 500 мг, двічі на добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), протягом 7 діб, разом з іншими ліками; для лікування і профілактики розповсюдження інфікування бактеріями Micobacterium avium complex кожні 12 год (Година) призначають по 500 мг; цю дозу можна збільшити до 2 г/добу; лікування інфекцій, спричинених Micobacterium avium complex, є тривалим; при нирковій недостатності дозу треба зменшити вдвічі або в два рази збільшити інтервал між прийомами ліків; для дорослих середня доза становить 500 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) з інтервалом 12 год (Година) у вигляді в/в (внутрішньовенне введення) тривалої (протягом 60 хв) інфузії після розведення препарату в необхідному інфузійному р-ні БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); хворим з локалізованими і дисемінованими мікобактеріальними інфекціями, що спричинені M.аvium, M.Intracellulare M.chelonae, M.fortuitum, M.kansasii, рекомендована доза для дорослих становить 1 г/добу у вигляді 2 інфузій; в/в (внутрішньовенне введення) введення здійснюють протягом 2–5 днів залежно від тяжкості стану хворого, а потім при можливості переходять на прийом препарату для перорального застосування; при порушенні ниркової функції (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв) доза повинна бути зменшена до половини звичайної рекомендованої дози.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, діарея і біль у животі, псевдомембранозний коліт; стоматит, глосит, головний біль, реакції гіперчутливості (кропив’янка, анафілактичний шок, с-м (Синдром) Стівенса - Джонсона), зміни смаку, порушення ЦНС (центральна нервова система) (вертиго, запаморочення, відчуття страху, безсоння, нічні кошмари); підвищена активність ферментів печінки і холестатична жовтяниця.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до макролідів; сумісне застосування з такими препаратами, як астемізол, цисаприд, пімозид, терфенадин, ерготамін, дигідроерготамін.
Форми випуску ЛЗ: гранули для приготування (125 мг/5 мл), (250 мг/5 мл) 60 мл або 100 мл суспензії у фл. (Флакон);
гранули для приготування 50 мл оральної суспензії (125 мг/5 мл) у фл. (Флакон); гранули по 25 г для приготування 60 мл (125 мг/5 мл), 60 мл (250 мг/5 мл) суспензії для перорального застосування у фл. (Флакон) порошок для приготування 100 мл суспензії, 125 мг/5 мл у пл. або фл. (Флакон); порошок ліофілізований для приготування р-ну для інфузій по 500 мг у фл. (Флакон); табл. (Таблетки) з модифікованим вивільненням по 500 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, з модифікованим вивільненням по 500 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 250 мг, по 500 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, пролонгованої дії по 500 мг;табл., вкриті плівковою оболонкою, по 250 мг, по 500 мг
Комбіновані препарати, що містять Кларитроміцин
- Омепразол + амоксицилін + кларитроміцин
- Пантопразол + амоксицилін + кларитроміцин
- Рабепразол + орнідазол + кларитроміцин