Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тинідазол (Tinidazole)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь ниркиАнтибактеріальні засоби системного застосуванняНітроімідазолиТинідазол

Тинідазол (Tinidazole)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТИНІДАЗОЛ, Балканфарма-Дупниця АТ (артеріальний тиск), Болгарія
  • ТИНІДАЗОЛ, Елегант Індія, Індія
  • ФАЗИЖИН®, Пфайзер Пі.джі.Ем., Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тинідазол (Tinidazole)

Фармакотерапевтична група: J01XD02 - антибактеріальні засоби для системного застосування. Похідні імідазолу; P01AB02- препарати для лікування протозойних інфекцій.

Основна фармакотерапевтична дія: синтетичний препарат групи імідазолу, що проявляє антипротозойну та антитрихомонадну активність; до препарату чутливі Trihomonas vaginalis, Entamoeba histolytica i Giardia lamblia. Тинідазол активний щодо Gardnerella vaginalis, діє бактерицидно на анаеробні бактерії: Bacterioides fragilis, Bacterioides melaninogenicus, Bactericides spp., Clostridium spp., Eubacterium spp., Fusobakterium spp., Peptococcus spp., PeptoStr. spp. та Veillonella spp..

Показання для застосування ЛЗ: профілактика післяопераційних інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями, особливо після операцій на товстому кишечнику, ШКТ (шлунково-кишковий тракт) та після гінекологічних операцій; в хірургічній стоматології перед операціями або видаленням зуба; лікування анаеробних інфекцій: інтраперитонеальні інфекції (перитоніт, абсцес) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); гінекологічні інфекції (ендометрит, ендоміометрит, абсцес труб та яєчників); бактеріальна септицемія; післяопераційні інфекції ран; інфекції шкіри та м'яких тканин; інфекції дихальних шляхів (пневмонії, емпієма, абсцес легенів); неспецифічний вагініт; г. (Гострий) виразковий гінгівіт; урогенітальний трихомоніаз у чоловіків та жінок; змішані трихомонадні та кандидозні інфекції; лямбліоз; кишковий амебіаз, амебне ураження печінки БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: схема застосування залежить від показань; профілактика післяопераційних інфекцій - разова доза 2 г внутрішньо приблизно за 12 год (Година) до операції; анаеробні інфекції - початкова доза 2 г у перший день, а потім по 1 г 1 р/добу (кількість разів на добу) або по 500 мг 2 р/добу (кількість разів на добу), тривалість терапії становить 5 - 6 днів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), однак її за необхідності можна продовжити понад 7 днів; неспецифічний вагініт - оптимально 2 г внутрішньо одноразово БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ефективність терапії підвищувалась із застосуванням препарату по 2 г 1 р/добу (кількість разів на добу) протягом двох днів (повне дозування – 4 г); г. (Гострий) виразковий гінгівіт - внутрішньо 2 г одноразово БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); урогенітальний трихомоніаз – див. п.5.3. «Засоби для лікування трихомоніазу»; змішані трихомонадні та кандидозні інфекції - рекомендовано застосування комбінованої терапії – тинідазол внутрішньо + введення тинідазолу та ністатину вагінально; лямбліоз – див. п.5.5. «Засоби для лікування лямбліозу»; кишковий амебіаз, амебне ураження печінки – див. п. 5.2. «Засоби для лікування амебіазу».

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: припливи; гарячка, втомлюваність; атаксія, депресія, судоми, запаморочення, головний біль, гіперстезія, парестезія, периферична нейропатія, сенсорні порушення, порушення сну, сплутанність свідомості, збудливість; біль у животі, анорексія, діарея, нальот на язику, глосит, металевий присмак в роті, стоматит, нудота, блювання, псевдомембранозний коліт; лейкопенія; реакції гіперчутливості у вигляді шкірних висипань, свербіння, кропив’янки та ангіоневротичного набряку; металевий присмак у роті; темне забарвлення сечі, рідко: дизурія, нетримання сечі, цистит.

Протипоказання до застосування ЛЗ: І-й триместр вагітності, період годування груддю; захворювання системи крові; гіперчутливість до препарату та інших похідних 5-нітромідазолу; органічні ураження ЦНС (центральна нервова система), тяжкі порушеннями функції печінки; діти до 3-х років; несумісний з алкоголем.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 500 мг табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 500 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Вживання алкоголю з тинідазолом може спричинити антабусоподібну реакцію, має бути виключене. Може посилювати ефекти оральних антикоагулянтів, контролювати показники протромбінового часу, можливість корекції дози антикоагулянту.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосування протягом Ι триместру протипоказано. застосовувати у ΙΙ та ΙΙΙ триместрах лише у випадку, коли потенційна користь від нього суттєво переважає можливу шкоду для матері та плода.
Лактація: Проникає у грудне молоко.Не слід годувати груддю під час застосування та протягом принаймні 3 днів після відміни препарату.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Корекція дози при гемодіалізі.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дітям з 3-х років по 50 - 60 мг/кг маси тіла
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При появі неврологічних порушень препарат відмінити.
Інформація для пацієнта: Під час лікування та протягом 72 год (Година) після закінчення його уникати вживання алкогольних напоїв, враховуючи можливість антабусоподібної реакції (припливи, колікоподібний біль у животі, блювання, тахікардія).

Комбіновані препарати, що містять Тинідазол