Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Повідон йод (Povidone-Iodine) *, **

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь ниркиАнтисептичні та дезінфікуючі засобиПовідон йод

Повідон йод (Povidone-Iodine) *, **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПОВІДОН-ЙОД, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
  • РАНОСТОП, ВАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
  • БЕТАДИН®, ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС за ліцензією компанії МУНДІФАРМА А.Т., Угорщина/Швейцарiя
  • БЕТАДИНЕ®, Алкалоїд АД - Скоп'є, Республіка Македонія
  • ВОКАДИН, Вокхардт Лімітед, Індія
  • ЙОДОБАК®, Боде Хемі ГмбХ і Ко., Німеччина
  • ПОВІСЕП, Джейсон Фармасьютикалс Лтд, Бангладеш

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Повідон йод (Povidone-Iodine)

Фармакотерапевтична група: D08A G02 - антисептичні та дезінфікуючі засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: при місцевому застосуванні чинить бактерицидну дію на Грам(+), Грам(-), аеробні, анаеробні, спороутворюючі та аспорогенні бактерії; має помірну гіперосмолярну дію.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика інфекцій при дрібних порізах та саднах, БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) невеликих опіках і незначних хірургічних процедурах, лікування грибкових та бактерицидних інфекцій шкіри, а також інфекцій пролежнів і трофічних виразок, дезінфекція рук і антисептична обробка ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) слизових оболонок, наприклад, перед хірургічними операціями, гінекологічними та акушерськими процедурами, катетеризацією сечового міхура, біопсією, ін’єкціями, пункціями, взяттям крові, а також як перша допомога при випадковому забрудненні шкіри інфікованим матеріалом, антисептична обробка ран та опіків, гігієнічна та хірургічна дезінфекція рук.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: препарат для місцевого застосування; для лікування інфекції - наносити 1 – 2 р/добу (кількість разів на добу), тривалість лікування - не більше 14 діб; для профілактики інфекції - наносити 1 – 2 р/тиждень, доки це необхідно; нанести мазь на уражену поверхню шкіри; на оброблену шкіру можна накласти пов’язку; р-ни можна застосовувати 2 – 3 р/добу3; гігієнічна дезинфекція рук - 2 рази по 3 мл нерозведеного р-ну – кожна доза по 3 мл залишається на шкірі протягом 30 сек; хірургічна дезінфекція рук - 2 рази по 5 мл нерозведеного р-ну – кожна доза по 5 мл залишається на шкірі протягом 5 хв (Хвилина); для дезінфекції шкіри нерозведений р-н після його застосування залишається до висихання; р-н можна застосовувати після розведення водопровідною водою; при операціях, а також при антисептичній обробці ран та опіків для розведення треба застосовувати фізіологічний р-н чи р-н Рінгера; рекомендуються такі розведення:для приготування вологого компрессу - 1:5 – 1:10, для занурення та сидячих ванн - 1:25, для передопераційної ванни – 1:100, для гігієнічної ванни - 1:1000, для спринцювання піхви, введение ВМС, зрошення промежини, зрошення в урології- 1:25, зрошення хр. (Хронічний) і післяопераційних ран - 1:2 - 1:20; зрошення в ортопедії і травматології, зрошення при операціях у порожнині роту - 1:10.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції) (контактний дерматит з утворенням псоріазоподібних червоних дрібних бульозних елементів, свербіж, почервоніння, висип на шкірі, зміни рівня електролітів сироватки крові (гіпернатріємія) і осмолярності, метаболічний ацидоз, порушення функції нирок та г. (Гострий) ниркова недостатність, розвиток елементів гіпертиреозу, викликаний йодом, генералізовані г. (Гострий) реакції зі зниженням АТ (артеріальний тиск) і/або утрудненим диханням (анафілактичні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: індивідуальна несприйнятливість йоду; аденома щитовидної залози, гіпертиреоз, герпетиформний дерматит Дюринга, лікування та сцинтиграфія з радіоактивним йодом, ниркова недостатність, вагітність, годування груддю, діти віком до 1 року.

Форми випуску ЛЗ: крем для зовнішнього застосування 6 % по 25 г; лінімент 10% по 30 г; мазь 10 % по 15 г, по 20 г, по 40 г; р-н для зовнішнього застосування 10% по 30 мл, 120 мл, 1000 мл у фл. (Флакон); р-н для місцевого застосування, 10 мг/мл по 50 мл, по 100 мл фл. (Флакон); р-н для місцевого застосування, 100 мг/мл по 100 мл, по 500 мл фл. (Флакон); р-н для полоскання горла та ротової порожнини 1 % по 125 мл, по 250 мл у фл; р-н нашкірний, 10 г/100 мл по 100 мл, по 1000 мл у фл.