Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Калію перманганат (Potassium permanganate) *, **

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь ниркиАнтисептичні та дезінфікуючі засобиКалію перманганат

Калію перманганат (Potassium permanganate) *, **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КАЛІЮ ПЕРМАНГАНАТ, ЗАТ Фармацевтична фабрика "Віола", м. Запоріжжя, Україна
  • КАЛІЮ ПЕРМАНГАНАТ, Комунальне підприємство "Луганська обласна "Фармація", Фармацевтична фабрика, м. Луганськ, Україна
  • КАЛІЮ ПЕРМАНГАНАТ, ТОВ "Исток Плюс", м. Запоріжжя, Україна

Інструкція для застосування: Калію перманганат (Potassium permanganate)

Фармакотерапевтична група: V03AB18 - антидоти

Основна фармакотерапевтична дія: антисептична, антидотна при отруєннях фосфором, опіоїдами, алкалоїдами, синільною кислотою, хініном; сильний окислювач; у присутності органічних речовин, що легко окислюються (компоненти тканин, гнійні виділення), легко відщеплює кисень і перетворюється у діоксид марганцю, який в залежності від концентрації р-ну виявляє в’яжучу, подразливу, припікальну дію; кисень, що вивільнився, зумовлює протимікробний і дезодораційний вплив.

Показання для застосування ЛЗ: інфіковані рани ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) , опіки, виразки ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), дерматомікози, вагініт, уретрит, цистит, баланопостит, фарингіт, ларингіт, тонзиліт; отруєння опіоїдами, алкалоїдами, нікотином, синільною кислотою, хініном; при потраплянні аніліну на шкіру, при ураженнях очей отруйними комахами; окислення ціанідів у присутності калію перманганату спостерігається лише у лужному середовищі.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для промивання шлунку, полоскання застосовують 0,01%-0,02%-0,1% р-ни; при отруєннях – промивання шлунку 0,01-0,1% р-ном.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: у р-нах високої концентрації може спричинити подразнення тканин, при підвищеній чутливості тканини – опік при потраплянні внутрішньо у людей зі зниженою кислотністю шлункового соку спричиняє гемотоксичну дію (метгемоглобінемія).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: порошок для приготування р-ну по 3 г або по 5 г у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З деякими органічними (танін, цукор, вугілля, спирт, гліцерин, органічні кислоти), легко окислювальними речовинами (сірка, натрію тіосульфат, натрію нітраїт, залізо відновлене) може статися вибух. З бромідами, йодидами, хлоридами, виділяються вільні галоїди

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Спеціальних рекомендацій немає
Лактація: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Спеціальних рекомендацій немає
Інформація для пацієнта: При використанні у високій концентрації можливе подразнення шкіри.