Мелоксикам (Meloxicam) |
Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологія → Урологія. Лікарські засоби → Засоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь нирки → Нестероїдні протизапальні засоби → Мелоксикам
Мелоксикам (Meloxicam)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- МЕЛОКСИКАМ-АПО, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
- МЕЛОКСИКАМ-АСТРАФАРМ, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
- МЕЛОКСИКАМ-КВ, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
- МЕЛОКСИКАМ-ЛУГАЛ, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна
- МЕЛОКСИКАМ-ЛХ, РЕВМОКСИКАМ®, ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
- РЕВМОКСИКАМ®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
- АСПІКАМ, Біофарм Лтд, Польща
- ЕКСИСТЕН - САНОВЕЛЬ, Сановель Іляч Санаі ве Тиджарет А.Ш., Туреччина
- ЗЕЛОКСИМ, ЗЕЛОКСИМ®, ЗЕЛОКСИМ ФОРТЕ, Білім Фармасьютікалз А.С., Туреччина
- МЕЛБЕК, НОБЕЛ ІЛАЧ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ А.Ш., Туреччина
- МЕЛБЕК®, НОБЕЛФАРМА ІЛАЧ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ А.Ш., Туреччина
- МЕЛОКС, Медокемі ЛТД, Кіпр
- МЕЛОКСИК, Ципла Лтд, Індія
- МЕЛОКСИКАМ ОРІОН, Оріон Корпорейшн/Ципла Лтд/Шанель Медікал, Фінляндія/Індія/Ірландія
- МЕЛОКСИКАМ СОФАРМА, АТ (артеріальний тиск) "Уніфарм", Болгарія
- МЕЛОКСИКАМ-МАКСФАРМА, Інтас Фармасьютикалc Лтд, Індія
- МЕЛОКСИКАМ-РАТІОФАРМ, Хелп С.А. Фармас’ютикал Продактс, Греція
- МЕЛОКСИКАМ-РАТІОФАРМ, Ципла Лтд (виробник in bulk)/Меркле ГмбХ (виробник кінцевого продукту), Індія/Німеччина
- М-КАМ®, Юнікем Лабораторіз Лтд., Індія
- МОВАЛГІН, Фармасайнс Інк., Канада
- МОВАЛІС®, Берінгер Інгельхайм Еспана С.А., Іспанія
- МОВАЛІС®, Берінгер Інгельхайм Фарма ГмбХ і Ко. КГ/Берінгер Інгельхайм Еллас А.Е., Нiмеччина/Греція
- МОВАЛІС®, Істітуто де Анжелі С.р.л., Італія/Німеччина
Ціни в аптеках:
- Ціни на мелоксикам-апо в аптеках
- Ціни на мелоксикам-астрафарм в аптеках
- Ціни на мелоксикам-кв в аптеках
- Ціни на мелоксикам-лугал в аптеках
- Ціни на мелоксикам-лх в аптеках
- Ціни на ревмоксикам в аптеках
- Ціни на аспікам в аптеках
- Ціни на зелоксим в аптеках
- Ціни на мелбек в аптеках
- Ціни на мелокс в аптеках
- Ціни на мелоксик в аптеках
- Ціни на мелоксикам оріон в аптеках
- Ціни на мелоксикам софарма в аптеках
- Ціни на мелоксикам-максфарма в аптеках
- Ціни на мелоксикам-ратіофарм в аптеках
- Ціни на м-кам в аптеках
- Ціни на моваліс в аптеках
Інструкція для застосування: Мелоксикам (Meloxicam)
Фармакотерапевтична група: M01AC06 - нестероїдні протизапальні препарати
Основна фармакотерапевтична дія: протизапальна, аналгетична, антипіретична дії; ЛЗ (лікарський засіб) класу енолієвої кислоти, що виявив високу протизапальну активність на всіх стандартних моделях запалення; механізм розвитку перелічених ефектів може полягати у здатності препарату інгібувати біосинтез простагландинів; селективно інгібує ЦОГ-2 у порівнянні з ЦОГ-1; не впливає на агрегацію тромбоцитів або на час кровотечі при застосуванні рекомендованих доз.
Показання для застосування ЛЗ: симптоматичне лікування больового с-му при остеоартритах (артрозах, дегенеративних суглобових захворюваннях), РА (ревматоїдний артрит), анкілозивних спондилітів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).
Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим при остеоартриті призначають із розрахунку 7,5 мг/добу, якщо необхідно, доза може бути збільшена до 15 мг/добу; при РА (ревматоїдний артрит) дорослим призначають із розрахунку 15 мг/добу, згідно з терапевтичним ефектом доза може бути зменшена до 7,5 мг/добу; при анкілозивних спондилітах призначають із розрахунку 15 мг/добу (доза може бути зменшена до 7,5 мг/добу);БНФ. підліткам старше 12 років максимальна рекомендована добова доза становить 0,25 мг/кг; зважаючи на те, що доза для дітей не встановлена, потрібно обмежитися застосуванням препарату лише у підлітків старше 12 років та дорослих.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: диспепсія, нудота, блювання, біль у животі, запори, діарея, метеоризм, тимчасові порушення біохімічних показників функції печінки (наприклад, підвищення трансаміназ або білірубіну), відрижка, езофагіти, гастродуоденальні виразки, гастроінтестинальні кровотечі, гастроінтестинальна перфорація, коліти, гепатити, гастрити; анемія, зміни у формулі крові, в тому числі у співвідношенні лейкоцитів, лейкопенія та тромбоцитопенія; свербіж, подразнення шкіри, стоматити, кропив’янка, фото сенсибілізація, с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона, токсичний некроліз; поява нападів БА (бронхіальна астма) в осіб з алергією на ацетилсаліцилову кислоту або на інші НПЗП; запаморочення, головний біль, шум у вухах, млявість, сплутаність свідомості, дезорієнтація, зміна настрою; набряки, АГ (артеріальна гіпертензія), припливи, серцебиття; підвищення креатиніну та/або сечовини, г. (Гострий) ниркова недостатність, розлади сечовипускання, включаючи г. (Гострий) затримку сечі; кон’юнктивіти, розлади функції зору, що включають нечіткість зору; ангіоневротичні набряки, анафілактоїдні/анафілактичні реакції.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; наявність симптомів БА (бронхіальна астма), назальних поліпів, ангіоневротичного набряку або кропив’янки, що пов’язані із застосуванням ацетилсаліцилової кислоти або інших НПЗП; активна форма або недавня поява виразки у ШКТ/ перфорації; запальне захворювання товстого кишечнику в активній формі (хвороба Крона або виразковий коліт); тяжка печінкова недостатність; ниркова недостатність, яка не піддається діалізу; маніфестна шлунково-кишкова кровотеча, нещодавня цереброваскулярна кровотеча або інші розлади з кровотечами; тяжка неконтрольована СН (серцева недостатність); діти до 12 років; період вагітності та лактації; усунення післяопераційного болю при аортокоронарному шунтуванні.
Форми випуску ЛЗ: р-н для ін`єкцій, 15 мг/1,5 мл по 1,5 мл в амп. (Ампула); р-н для ін'єкцій 1 % по 1,5 мл в амп. (Ампула); супозиторії ректальні по 0,015 г; табл. (Таблетки) по 7,5 мг, по 15 мг
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при аортокоронарному шунтуванні, тяжкій неконтрольованій СН (серцева недостатність).
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма), назальних поліпах, що пов’язані із ацетилсаліциловою кислотою або іншими НПЗП.
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Не застосовують.
Особи похилого та старечого віку: Може спричинити ниркову недостатність.
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Потребує ретельного нагляду за пацієнтами з захворюваннями ШКТ (шлунково-кишковий тракт) та хворими, які приймають антикоагулянти. Потенційно летальні кровотеча ШКТ (шлунково-кишковий тракт), виразка або перфорація можуть виникнути в будь-який час у процесі лікування. Може збільшувати ризик появи серйозних СС (серцево-судинний) тромботичних явищ, ІМ (інфаркт міокарда) та інсульту, які можуть бути фатальними. У пацієнтів зі зниженим об'ємом крові та зниженим нирковим кровотоком може спричинити ниркову недостатність. Може виникати затримка натрію, калію та води в організмі і вплив на натрійуретичні ефекти діуретиків. Може маскувати симптоми інфекційних захворювань.
Інформація для пацієнта: При розладі функції зору, сонливості, інших порушеннях ЦНС (центральна нервова система), рекомендується утримуватися від. керуванням автомобілем або працювати з автоматичними приладами. Не рекомендується жінкам, які намагаються завагітніти.