Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Мелоксикам (Meloxicam)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь ниркиНестероїдні протизапальні засобиМелоксикам

Мелоксикам (Meloxicam)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • МЕЛОКСИКАМ-АПО, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
 • МЕЛОКСИКАМ-АСТРАФАРМ, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
 • МЕЛОКСИКАМ-КВ, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
 • МЕЛОКСИКАМ-ЛУГАЛ, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна
 • МЕЛОКСИКАМ-ЛХ, РЕВМОКСИКАМ®, ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
 • РЕВМОКСИКАМ®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
 • АСПІКАМ, Біофарм Лтд, Польща
 • ЕКСИСТЕН - САНОВЕЛЬ, Сановель Іляч Санаі ве Тиджарет А.Ш., Туреччина
 • ЗЕЛОКСИМ, ЗЕЛОКСИМ®, ЗЕЛОКСИМ ФОРТЕ, Білім Фармасьютікалз А.С., Туреччина
 • МЕЛБЕК, НОБЕЛ ІЛАЧ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ А.Ш., Туреччина
 • МЕЛБЕК®, НОБЕЛФАРМА ІЛАЧ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ А.Ш., Туреччина
 • МЕЛОКС, Медокемі ЛТД, Кіпр
 • МЕЛОКСИК, Ципла Лтд, Індія
 • МЕЛОКСИКАМ ОРІОН, Оріон Корпорейшн/Ципла Лтд/Шанель Медікал, Фінляндія/Індія/Ірландія
 • МЕЛОКСИКАМ СОФАРМА, АТ (артеріальний тиск) "Уніфарм", Болгарія
 • МЕЛОКСИКАМ-МАКСФАРМА, Інтас Фармасьютикалc Лтд, Індія
 • МЕЛОКСИКАМ-РАТІОФАРМ, Хелп С.А. Фармас’ютикал Продактс, Греція
 • МЕЛОКСИКАМ-РАТІОФАРМ, Ципла Лтд (виробник in bulk)/Меркле ГмбХ (виробник кінцевого продукту), Індія/Німеччина
 • М-КАМ®, Юнікем Лабораторіз Лтд., Індія
 • МОВАЛГІН, Фармасайнс Інк., Канада
 • МОВАЛІС®, Берінгер Інгельхайм Еспана С.А., Іспанія
 • МОВАЛІС®, Берінгер Інгельхайм Фарма ГмбХ і Ко. КГ/Берінгер Інгельхайм Еллас А.Е., Нiмеччина/Греція
 • МОВАЛІС®, Істітуто де Анжелі С.р.л., Італія/Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Мелоксикам (Meloxicam)

Фармакотерапевтична група: M01AC06 - нестероїдні протизапальні препарати

Основна фармакотерапевтична дія: протизапальна, аналгетична, антипіретична дії; ЛЗ (лікарський засіб) класу енолієвої кислоти, що виявив високу протизапальну активність на всіх стандартних моделях запалення; механізм розвитку перелічених ефектів може полягати у здатності препарату інгібувати біосинтез простагландинів; селективно інгібує ЦОГ-2 у порівнянні з ЦОГ-1; не впливає на агрегацію тромбоцитів або на час кровотечі при застосуванні рекомендованих доз.

Показання для застосування ЛЗ: симптоматичне лікування больового с-му при остеоартритах (артрозах, дегенеративних суглобових захворюваннях), РА (ревматоїдний артрит), анкілозивних спондилітів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим при остеоартриті призначають із розрахунку 7,5 мг/добу, якщо необхідно, доза може бути збільшена до 15 мг/добу; при РА (ревматоїдний артрит) дорослим призначають із розрахунку 15 мг/добу, згідно з терапевтичним ефектом доза може бути зменшена до 7,5 мг/добу; при анкілозивних спондилітах призначають із розрахунку 15 мг/добу (доза може бути зменшена до 7,5 мг/добу);БНФ. підліткам старше 12 років максимальна рекомендована добова доза становить 0,25 мг/кг; зважаючи на те, що доза для дітей не встановлена, потрібно обмежитися застосуванням препарату лише у підлітків старше 12 років та дорослих.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: диспепсія, нудота, блювання, біль у животі, запори, діарея, метеоризм, тимчасові порушення біохімічних показників функції печінки (наприклад, підвищення трансаміназ або білірубіну), відрижка, езофагіти, гастродуоденальні виразки, гастроінтестинальні кровотечі, гастроінтестинальна перфорація, коліти, гепатити, гастрити; анемія, зміни у формулі крові, в тому числі у співвідношенні лейкоцитів, лейкопенія та тромбоцитопенія; свербіж, подразнення шкіри, стоматити, кропив’янка, фото сенсибілізація, с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона, токсичний некроліз; поява нападів БА (бронхіальна астма) в осіб з алергією на ацетилсаліцилову кислоту або на інші НПЗП; запаморочення, головний біль, шум у вухах, млявість, сплутаність свідомості, дезорієнтація, зміна настрою; набряки, АГ (артеріальна гіпертензія), припливи, серцебиття; підвищення креатиніну та/або сечовини, г. (Гострий) ниркова недостатність, розлади сечовипускання, включаючи г. (Гострий) затримку сечі; кон’юнктивіти, розлади функції зору, що включають нечіткість зору; ангіоневротичні набряки, анафілактоїдні/анафілактичні реакції.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; наявність симптомів БА (бронхіальна астма), назальних поліпів, ангіоневротичного набряку або кропив’янки, що пов’язані із застосуванням ацетилсаліцилової кислоти або інших НПЗП; активна форма або недавня поява виразки у ШКТ/ перфорації; запальне захворювання товстого кишечнику в активній формі (хвороба Крона або виразковий коліт); тяжка печінкова недостатність; ниркова недостатність, яка не піддається діалізу; маніфестна шлунково-кишкова кровотеча, нещодавня цереброваскулярна кровотеча або інші розлади з кровотечами; тяжка неконтрольована СН (серцева недостатність); діти до 12 років; період вагітності та лактації; усунення післяопераційного болю при аортокоронарному шунтуванні.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін`єкцій, 15 мг/1,5 мл по 1,5 мл в амп. (Ампула); р-н для ін'єкцій 1 % по 1,5 мл в амп. (Ампула); супозиторії ректальні по 0,015 г; табл. (Таблетки) по 7,5 мг, по 15 мг

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при аортокоронарному шунтуванні, тяжкій неконтрольованій СН (серцева недостатність).
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма), назальних поліпах, що пов’язані із ацетилсаліциловою кислотою або іншими НПЗП.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не застосовують.
Особи похилого та старечого віку: Може спричинити ниркову недостатність.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Потребує ретельного нагляду за пацієнтами з захворюваннями ШКТ (шлунково-кишковий тракт) та хворими, які приймають антикоагулянти. Потенційно летальні кровотеча ШКТ (шлунково-кишковий тракт), виразка або перфорація можуть виникнути в будь-який час у процесі лікування. Може збільшувати ризик появи серйозних СС (серцево-судинний) тромботичних явищ, ІМ (інфаркт міокарда) та інсульту, які можуть бути фатальними. У пацієнтів зі зниженим об'ємом крові та зниженим нирковим кровотоком може спричинити ниркову недостатність. Може виникати затримка натрію, калію та води в організмі і вплив на натрійуретичні ефекти діуретиків. Може маскувати симптоми інфекційних захворювань.
Інформація для пацієнта: При розладі функції зору, сонливості, інших порушеннях ЦНС (центральна нервова система), рекомендується утримуватися від. керуванням автомобілем або працювати з автоматичними приладами. Не рекомендується жінкам, які намагаються завагітніти.