Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Рифампіцин (Rifampicin) *

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування запальних інфекційних захворюваннь ниркиЗасоби, що діють на мікобактеріїРифампіцин

Рифампіцин (Rifampicin) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • РИФАМПІЦИН, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна
  • РИФАМПІЦИН, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • РИФАМПІЦИН, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • РИФАМПІЦИН, ТОВ "Люм’єр Фарма", м. Київ, Україна
  • МАКОКС 150, МАКОКС 300, Маклеодс Фармасьютикалс Лімітед, Індія
  • РИФАМПІЦИН, РУП "Бєлмедпрепарати", Республіка Білорусь
  • РИФАМПІЦИН, СВІЗЕРА ЛАБС ПРАЙВЕТ ЛІМІТЕД, Індія
  • Р-ЦИН, Люпін Лімітед, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Рифампіцин (Rifampicin)

Фармакотерапевтична група: J04AB02 - протитуберкульозні засоби. Антибіотики. Рифампіцин.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія; напівсинтетичний а/б (Антибіотик) групи рифаміцину, протитуберкульозний препарат I ряду.; механізм дії обумовлений зниженням синтезу РНК (рибонуклеїнова кислота) м/о (Мікроорганізм); широкий спектр дії з найбільш вираженою активністю відносно мікобактерій туберкульозу, атипових мікобактерій різних видів (за винятком M. fortuitum), грам (+) коків (стафілококів, стрептококів), паличок сибірки, клостридій, грам (-) коків – N. meningitidis і N. gonorrhoeae (чутливі, однак швидко набувають стійкості); H.influenzae, H.ducreyi, B. pertussis, B. antracis, L. monocytogenes, F. tularensis, Legionella pneumophila, Rickettsia prowazekii, Mycobacterium leprae; має віруліцидну дію відносно до вірусу сказу, пригнічує розвиток рабічного енцефаліту; стійкість до препарату розвивається швидко; перехресної стійкості до інших протитуберкульозних засобів (за винятком інших рифаміцинів) не виявлено.

Показання для застосування ЛЗ: туберкульоз легенів та інших органів (у комплексній терапії); туберкульозний менінгіт (у комплексній терапії) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск),ВООЗ; інфекційно-запальні захворювання, у тому числі в комплексній терапії остеомієліту, тяжких форм стафілококової інфекції БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), пневмонії, пієлонефриту, лепри БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск),ВООЗ, легіонельозу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), гонореї, отиту, холециститу; профілактика та лікування атипових мікобактеріозівБНФ у ВІЛ-інфікованих пацієнтів (у комплексній терапії); профілактика розвитку рабічного енцефаліту при сказі та менінгіту у носіїв менінгококу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ,ВООЗ.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають дорослим по 450–900 мг в 1–2 р/добу (кількість разів на добу); при лікуванні туберкульозу у дорослих і дітей – по 10 мг/кг 1 р/добу (кількість разів на добу) або по 15 мг/кг 2–3 рази на тиждень БНФ; загальна тривалість протитуберкульозної терапії індивідуальна, обумовлена терапевтичним ефектом та може становити 1 рік і більше; максимальна добова доза для дорослих – 1 200 мг БНФ; в/в (внутрішньовенне введення) рекомендується при г. (Гострий) прогресуючих та розповсюджених формах деструктивного туберкульозу легень, тяжких гнійно-септичних процесах при необхідності швидкого створення високих концентрацій препарату в крові, а також у випадках, коли прийом препарату внутрішньо утруднений або погано переноситься хворими; при в/в (внутрішньовенне введення) введенні добова доза становить 0,45 г, при тяжких швидко прогресуючих формах – 0,6 г і вводиться в один прийом протягом 45-50 хв (Хвилина) (із швидкістю введення 60-80 крапель/хв); тривалість застосування в/в (внутрішньовенне введення) способу введення залежить від переносимості препарату і може становити 1-1,5 місяця з подальшим переходом на прийом внутрішньо; при лікуванні туберкульозу у хворих на ЦД (цукровий діабет) в/в (внутрішньовенне введення) введення поєднують із введенням інсуліну; препарат слід призначати у поєднанні з іншими протитуберкульозними засобами (стрептоміцином, ізоніазидом, етамбутолом), до яких збережена чутливість мікобактерій туберкульозу; при інфекціях нетуберкульозної етіології залежно від локалізації процеса при в/в (внутрішньовенне введення) введенні добова доза становить від 0,3 до 0,9 г; добову дозу розподіляють на два введення; тривалість лікування встановлюється індивідуально залежно від ефективності і переносимості і може становити 7-10 днів; в/в введення слід припинити, як тільки з’явиться можливість для прийому рифампіцину внутрішньо.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, діарея, зниження апетиту, розвиток дисфункції підшлункової залози та печінки, підвищення рівня печінкових трансаміназ, білірубіну в крові, медикаментозний гепатит, псевдомембранозний коліт; висипання, кропив’янка, набряк Квінке, бронхоспазм, грипоподібний с-м (Синдром), почервоніння, сльозотеча, свербіж шкіри голови та обличчя; тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура, еозинофілія, лейкопенія, нейтропенія, гемолітична анемія; головний біль, атаксія, порушення зору; некроз канальців нирок, інтерстиціальний нефрит, г. (Гострий) ниркова недостатність (оборотна); порушення менструального циклу; оранжево-червоне забарвлення сечі, калу, слини, мокротиння, поту, сліз.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до рифаміцинів; тяжкі порушення функцій печінки та нирок, нещодавно перенесений (менше 1 року) інфекційний гепатит.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 150 мг, по 300 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 150 мг по 300 по 450 мг;

Комбіновані препарати, що містять Рифампіцин