Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Месна (Mesna)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування раку сечового міхураМесна

Месна (Mesna)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • УРОМЕС-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • УРОМЕС, Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд., Індія
  • УРОМІТЕКСАН® 400 мг, Бакстер Онколоджі ГмбХ, Німеччина
  • УРОПРОТ, Лемері С.А. де С.В., Мексіка

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Месна (Mesna)

Фармакотерапевтична група: V03AF01 - засоби для усунення токсичних ефектів протипухлинної терапії.

Основна фармакотерапевтична дія: уропротекторний засіб; інактивує уротоксичні ефекти оксазофосфоринів (циклофосфамід, іфосфамід), а також створює додаткові сполуки з акролеїном, завдяки чому досягається місцевий детоксикаційний ефект у сечовивідних шляхах; окрім того, має муколітичну дію, подібну до дії ацетилцистеїну, однак більш ефективно розриває бісульфідні зв'язки макромолекулярних сполук, які зумовлюють в'язкість секрету.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика уротоксичної дії оксазофосфоринів під час проведення цитостатичної терапії, особливо при лікуванні іфосфамідом або циклофосфамідом БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) у високих дозах (більше 10 мг/кг).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводиться в/в (внутрішньовенне введення) струминно повільно; разова доза становить 20% разової дози оксазафосфорину; першу ін’єкцію месни проводять одночасно із першим введенням оксазафосфорину, другу та третю – через 5 та 8 год (Година) після введення оксазафосфорину; дітям доцільно вводити частіше (до 6 разів) з більш короткими інтервалами (кожні 3 год).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: флебіт у місці введення, гіперергічні реакції.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 100 мг/мл по 2 мл (200 мг) або по 4 мл (400 мг)

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Аміноглікозиди (канаміцин, гентаміцин): знижують активність месни. Месна не сумісна з цисплатином in vitro, однак не взаємодіє з ним in vivo, якщо вводити препарати окремо. Препарат сумісний з іфосфамідом і циклофосфамідом, тому припустиме змішування з цими препаратами в одному об'ємі

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не застосовувати
Лактація: Не застосовувати

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не усуває інших побічних дій цитостатиків, тому при його застосуванні проводити підтримуючу і симптоматичну терапію у повному обсязі. Протягом лікування можливі хибно-позитивні реакції на наявність кетонових тіл у сечі. Можливе червонувато-пурпурове забарвлення сечі, яке є нестабільним і відразу зникає при додаванні до сечі. Не призначати внутрішньо при можливому блюванні або блювальних позивах (в тому числі тих, які виникають під час лікування цитостатиками, а також на фоні діареї або хірургічного втручання на органи ШКТ (шлунково-кишковий тракт). Використання у пацієнтів з аутоімунними захворюваннями повинно бути призначене тільки після аналізів із розрахунком «користь – ризик» та після припинення використання інших препаратів, якщо до них також була підвищена чутливість. Призначений для зменшення ризику розвитку геморагічного циститу, спричиненого оксазафосфорином. Не запобігає і не полегшує ніякі інші побічні реакції або токсичні впливи, пов’язані з лікуванням оксазафосфорином. За допомогою його не можна запобігти розвитку геморагічного циститу у всіх пацієнтів. Досліджувати ранкові зразки сечі на наявність гематурії протягом декількох днів до початку лікування оксазафосфорином. У разі виникнення гематурії під час застосування препарату з оксазафосфорином відповідно до рекомендованої схеми дозування, залежно від тяжкості гематурії можливе зменшення дози або відміна терапії оксазафосфорином.
Інформація для пацієнта: Має захисну дію лише на сечовивідну систему, під час призначення не варто відміняти допоміжні профілактичні заходи і симптоматичну терапію, які рекомендовані під час лікування препаратами групи оксазафосфоринів. крижаної оцтової кислоти.