Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кислота золедронова (Zoledronic acid)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяУрологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування раку передміхурової залозиГормональні препарати та їх аналогиКислота золедронова

Кислота золедронова (Zoledronic acid)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЗОЛЕДРОНОВА КИСЛОТА-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • АКЛАСТА, Новартіс Фарма Штейн АГ/Новартіс Фарма АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія/Швейцарія
  • БЛАЗТЕР, Д-р Редді'с Лабораторіс Лтд, Індія
  • ЗОЛДРІЯ, Ципла Лтд, Індія
  • ЗОЛЕДРОНОВА КИСЛОТА, НЕОН ЛАБОРАТОРИС ЛІМІТЕД, Індія
  • ЗОМЕТА®, Новартіс Фарма Штейн АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кислота золедронова (Zoledronic acid)

Фармакотерапевтична група: M05BA08 - засіб, що впливає на опорно-руховий апарат. Інгібітор резорбції кісткової тканини. Біфосфонат.

Основна фармакотерапевтична дія: спричинює інгібуючу дію на резорбцію кісткової тканини, опосередковану остеобластами; високоефективний бісфосфонат, що виявляють вибіркову дію на кістку; селективна дія бісфосфонатів на кісткову тканину грунтується на високій спорідненості до мінералізованої кісткової тканини, але точний молекулярний механізм, який забезпечує інгібування активності остеокластів, дотепер залишається невідомим; не виявляє небажаного впливу на формування, мінералізацію і механічні властивості кісти; крім інгібуючої дії на резорбцію кісткової тканини, золедронова кислота має інші протипухлинні властивості, що забезпечують ефективність при кісткових метастазах; пригнічення кісткової резорбції клінічно супроводжується також вираженим зниженням больових відчуттів; пригнічуючи проліферацію і індукуючи апоптоз, спричинює безпосередню протипухлинну дію щодо клітин мієломи людини і ракової пухлини молочної залози, а також зменшує проникнення клітин ракової пухлини молочної залози через екстрацелюлярний матрикс (антиметастатичні властивості).

Показання для застосування ЛЗ: остеолітичні, остеобластичні і змішані кісткові метастази солідних пухлин і остеолітичні вогнища при множинній мієломі БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), у складі комбінованої терапії; гіперкальціємія, спричинена злоякісною пухлиною БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводиться в/в (внутрішньовенне введення) краплинно протягом 15 хв (Хвилина); при кісткових метастазах і остеолітичних вогнищах при множинній мієломі у складі комбінованої терапії для дорослих і пацієнтів літнього віку рекомендована доза препарату становить 4 мг; кратність призначення – кожні 3–4 тижні; при гіперкальціємії, спричиненій злоякісною пухлиною для дорослих і пацієнтів літнього віку рекомендована доза препарату становить 4 мг; для забезпечення адекватної гідратації пацієнта рекомендується введення фізіологічного р-ну перед, паралельно або після інфузії; повторне введення проводять у випадку настання погіршення після виразного клінічного ефекту (тобто досягнення значення концентрації кальцію в сироватці 2,7 ммоль/л і нижче) або у випадку рефрактерності до першого введення; інтервал між першим і повторним введенням повинен бути не менше одного тижня, оскільки цей період часу необхідний для розвитку повного клінічного ефекту; повторно вводять у дозі 8 мг протягом 15 хв (Хвилина); звичайно досягнутий ефект зниження кальцію в крові триває протягом 30 днів після введення 4 мг препарату і протягом 40 днів – після введення 8 мг.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: тромбоцитопенія, анемія, лейкопенія; панцитопенія; головний біль, слабкість, парестезії, порушення смакових відчуттів, гіпестезія, гіперестезія, тремор; тривога, розлади сну, сплутаність свідомості; кон’юнктивіт; затьмарення зору; нудота, блювання, анорексія, діарея, запор, абдомінальні болі, диспепсія, стоматит, сухість у роті; диспное, кашель; свербіж, висипання (включаючи еритематозні і макулярні), підвищена пітливість; болі в кістках, міалгія, артралгія, судоми м’язів; брадикардія, порушення функції нирок, г. (Гострий) ниркова недостатність, гематурія, протеїнурія; реакції гіперчутливості, ангіоневротичний набряк; гарячка, грипоподібний с-м (Синдром), що виявляється лихоманкою, ознобом, болями в кістах і/або м’язах, астенія, периферичні набряки, біль у грудній клітині, збільшення маси тіла; біль, роздратування, припухлість і утворення інфільтрату в місці ін’єкції; лабораторні показники – гіпофосфатемія, підвищення рівня креатиніну і сечовини в сироватці крові, гіпокальціємія, гіпомагніємія, гіперкаліємія, гіпокаліємія, гіпернатріємія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: вагітність, період лактації; підвищена чутливість до бісфосфонатів.

Форми випуску ЛЗ: концентрат для приготування р-ну для інфузій, 4 мг/5 мл по 5 мл; ліофілізат для р-ну для інфузій по 4 мг; порошок ліофілізований для приготування р-ну для інфузій по 4 мг; р-н для інфузій, 5 мг/100 мл по 100 мл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Обережність з препаратами, які можуть значною мірою впливати на функцію нирок ( аміноглікозидами або діуретиками, які можуть спричиняти дегідратацію).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказана
Лактація: Протипоказана

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції нирок: Не рекомендується при кліренсі креатиніну < 30 мл/хв.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Ефективність і безпека не встановлені.
Особи похилого та старечого віку: Корекція дози не потрібна

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У пацієнтів, яким препарат призначається повторно, перед кожним введенням визначати концентрацію креатиніну в сироватці крові. Перед інфузією виключити наявність дегідратації у пацієнта. Для забезпечення адекватної гідратації рекомендується введення фізіологічного р-ну перед, паралельно або після інфузії золедронової кислоти. Після введення контроль за концентрацією кальцію, фосфору, магнію і креатиніну в сироватці крові.
Інформація для пацієнта: Хворі на хворобу Педжета повинні отримувати добову норму додаткового кальцію і вітаміну D протягом перших 10 днів після застосування препарату