Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тадалафіл (Tadalafil)

Категорія: Урологія, андрологія, сексопатологія, нефрологіяАндрологія, сексопатологія. Лікарські засобиЗасоби для лікування еректильної дисфункціїТадалафіл

Тадалафіл (Tadalafil)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕРЕКТАДИЛ, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • АП-ГРЕЙТ, Мепро Фармасютікалз Пвт. ЛтД., Індія
  • СІАЛІС, Елі Ліллі енд Компані Лімітед, Великобританія
  • СІАЛІС®, Ліллі дель Карібе Інк./Ліллі С.А. (пакування), Пуерто-Ріко (США)/Іспанія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тадалафіл (Tadalafil)

Фармакотерапевтична група: G04BE08 - препарати, які стимулюють переважно функції спинного мозку

Основна фармакотерапевтична дія: є селективним інгібітором ФДЕ 5, інгібування ФДЕ 5 тадалафілом продукує підвищені рівні цГМФ в печеристому тілі.

Показання для застосування ЛЗ: лікування еректильної дисфункції БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендована максимальна доза становить 20 мг перед передбачуваною сексуальною активністю, незалежно від прийому їжі; препарат можна приймати за 16 хв (Хвилина) перед сексуальною активністю; ефективність тадалафілу може зберігатися протягом до 36 год (Година) після прийому дози; максимальна рекомендована частота прийому – один раз на день.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль; біль у спині, диспепсія, запаморочення, гіперемія, міалгія, закладеність носа; набряк повік, відчуття, описані, як біль в очах, кон’юнктивальна гіперемія; реакції гіперчутливості - висипання, уртикарія та набряк обличчя, с-м (Синдром) Стивенса-Джонсона та ексфоліативний дерматит; ІМ (інфаркт міокарда), раптова кардіологічна смерть, інсульт, стенокардія, серцебиття, тахікардія (більшість пацієнтів, які мали такі побічні дії, раніше мали фактори ризику з боку СН (серцева недостатність) системи), гіпотензія (частіше коли тадалафіл застосовували пацієнти разом з антигіпертензивними засобами), АГ (артеріальна гіпертензія) та непритомність; абдомінальний біль та гастроезофагальний рефлекс; гіпергідроз (потіння); затьмарений зір, неартеріальна передня оптична ішемічна нейропатія, оклюзія вен сітківки, порушення зору; пріапізм та подовжена ерекція.

Протипоказання до застосування ЛЗ: пацієнтам, які застосовують органічні нітрати у будь-якій лікарській формі; гіперчутливість до тадалафілу або до будь-якого іншого компонента препарату.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 10 мг, по 20 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Кетоконазол збільшує площу під кривою AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”) тадалафілу. Ритонавір збільшує AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”) тадалафілу. Саквінавір, еритроміцин, ітраконазол підвищують концентрацію тадалафілу в плазмі. Рифампіцин знижує величину AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”) тадалафілу і Сmax. Має системні вазодиляторні властивості, що може збільшувати гіпотензивні ефекти антигіпертензивних препаратів. Доксазозин - посилення гіпотензивного ефекту. З антацидом (магнію гідроксид/алюмінію гідроксид) знижує швидкість всмоктування тадалафілу без зміни експозиції (AUC) його.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Дослідження не проводились.
Лактація: Не показаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З особливою обережністю при ІМ (інфаркт міокарда), нестабільній стенокардії, СН (серцева недостатність), неконтрольованій аритмії, артеріальній гіпотензії, неконтрольованій АГ (артеріальна гіпертензія).
Порушення функції печинки: З обережністю при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає -
Особи похилого та старечого віку: Не потребує регулювання дози

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не застосовуватися чоловіками із серцевими захворюваннями, для яких сексуальна активність небажана. Враховувати потенційний ризик ускладнень для груп пацієнтів із СС (серцево-судинний) захворюваннями: пацієнти з ІМ (інфаркт міокарда) протягом останніх 90 днів; пацієнти з нестабільною стенокардією або стенокардією, що виникає під час статевих актів; пацієнти з неконтрольованими аритміями, артеріальною гіпотензією (<90/50 мм Hg) чи неконтрольованою гіпертензією; після інсульту, що стався протягом останніх 6 міс. З обережністю призначати пацієнтам, які мають стани, що можуть створювати схильність до пріапізму (серпоподібно-клітинна анемія, мієломна хвороба чи лейкемія), пацієнтам з анатомічними деформаціями пеніса. З обережністю призначати пацієнтам, що приймають a-1 блокатори (доксазозин), одночасний прийом цих препаратів може призвести до симптоматичної гіпотензії..
Інформація для пацієнта: Пацієнтам, у яких ерекції, тривають 4 год (Година) або більше, негайно звертатися за медичною допомогою; може призвести до пошкодження тканин статевого члена та довгострокової втрати потенції.