Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Апротинін (Aprotinin)

Категорія: ГематологіяГемостатичні засобиІнгібітори фібринолізуІнгібітори протеіназАпротинін

Апротинін (Aprotinin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КОНТРИВЕН, ВАТ "Біофарма", м. Київ, Україна
  • АПРОКАЛ®, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
  • ГОРДОКС, ВАТ "Гедеон Ріхтер", Угорщина
  • КОНТРИКАЛ® 10 000, АВД. фарма ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина
  • ТРАСІЛОЛ®, Байєр Хелскер АГ/Байєр АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина/Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Апротинін (Aprotinin)

Фармакотерапевтична група: В02АВ01 - інгібітори фібринолізу. Апротинін.

Основна фармакотерапевтична дія: антифібринолітична, гемостатична, антипротеолітична.

Показання для застосування ЛЗ: гіперфібринолітичні кровотечі.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: в/в (внутрішньовенне введення) вводять у вигляді інфузій або повільної ін'єкції; перед застосуванням розводять у 0,9 % р-ні натрію хлориду; з метою виявлення ймовірної гіперчутливості до апротиніну спочатку слід ввести 1,5 мл р-ну (10 000 КІО), і у разі відсутності АР (алергічні реакції) протягом 10 хв (Хвилина) вводять основну дозу; початкова доза для дорослих і дітей старше 15 років - 500 000 КІО (75 мл) інфузійно (не швидше 5 мл/хв); надалі вводять 200 000 КІО (30 мл) кожні 4 дні у вигляді тривалої краплинної інфузії; дітям віком від 6 до 15 років вводять із розрахунку 20 000 КІО/кг/добу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: еритема, кропив’янка, бронхоспазм, нудота, блювання, міалгія, можлива артеріальна гіпотензія, тахікардія, психотичні реакції, галюцинації, сплутаність свідомості; можливі тромбофлебіти в місцях введення.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, І та ІІІ триместри вагітності, період годування груддю, десеміноване внутрішньосудинне згортання крові.

Форми випуску ЛЗ: ліофілізат для р-ну для інфузій по 10 000 АТрОд у фл. (Флакон) в комплекті з розчинником по 2 мл в ампулах; порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 10000 АтрОд у фл. (Флакон) у комплекті з розчинником по 2 мл, 1 мл або 5 мл в ампулах; р-н для ін'єкцій 10 000 КІОД/мл по 10 мл (100 000 КІОД) в ампулах, 13 300 КІО/ 2 мл по 2 мл у фл. (Флакон); р-н для інфузій, 500 000 КІО/50 мл по 50 мл у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Гальмує вплив стрептокiнази (авелiзину) та урокiнази; не змiшувати з iншими ЛЗ (лікарський засіб), особливо з β-лактамними а/б (Антибіотик); не застосовувати із р-нами, які містять декстран, р-нами дла парентерального живлення, які містять амінокислоти і ліпіди; при введенні до гепаринізованої крові збільшується час згортання цілісної крові.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний у І та ІІІ триместрі.У ІІ триместрі.-ретельна оцінка співвідношення користь для жінки / ризик для плода.У першi 3 мiсяцi не застосовують.
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Досвід застосування до 6 років відсутній
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При пікуванні спершу вводиться пробна доза для оцінки ймовірності виникнення АР (алергічні реакції); не можна використовувати як гепарин-зберігаючий засіб.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Апротинін