Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Пірацетам (Piracetam)

Категорія: КардіологіяЗасоби, що регулюють кровообіг головного мозкуНоотропні лікарські засоби, похідні ГАМКПірацетам

Пірацетам (Piracetam)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПІРАЦЕТАМ, АТ (артеріальний тиск) "Галичфарм", м. Львів, Україна
  • ПІРАЦЕТАМ, ВАТ "Дніпрофарм", м. Дніпропетровськ, Україна
  • ПІРАЦЕТАМ, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ПІРАЦЕТАМ, ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
  • ПІРАЦЕТАМ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • ПІРАЦЕТАМ, Одеське ВХФП "Біостимулятор" у формі ТОВ, м. Одеса, Україна
  • ПІРАЦЕТАМ, ТОВ "Ніко", м. Макіївка, Донецька обл., Україна
  • ПІРАЦЕТАМ-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ПІРАЦЕТАМ-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • БІОТРОПІЛ, Біофарм Лтд, Польща
  • ЛУЦЕТАМ®, ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС, Угорщина
  • ЛУЦЕТАМ®, ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС/Фармацевтичний завод ЕГІС А.Т., Угорщина/Угорщина
  • НООТРОПІЛ®, НекстФарма САС, Франція
  • НООТРОПІЛ®, ЮСБ Фарма С.А., Бельгія
  • НООТРОПІЛ®, ЮСБ Фарма С.А./ЮСБ Фарма Сектор, Бельгія/Бельгія
  • НООТРОПІЛ®, ЮСБ Фарма С.П.А./ЮСБ Фарма Сектор, Італія/Бельгія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Пірацетам (Piracetam)

Фармакотерапевтична група: N06BX03 - психостимулюючі і ноотропні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія:. ноотропний засіб, що має позитивний вплив на обмінні процеси та кровообіг мозку, підвищує утилізацію кисню та глюкози, перебіг метаболічних процесів, покращує мікроциркуляцію в ішемізованих зонах, інгібує агрегацію активованих тромбоцитів, справляє захисну дію при ураженнях головного мозку, що викликані гіпоксією, інтоксикаціями, електрошоком.

Показання для застосування ЛЗ: лікування різних типів деменції, тобто втрати або погіршення пам’яті, втрати концентрації уваги та жвавості у рухах, захворювань нервової системи, особливо обумовлених судинними порушеннями в мозку осіб похилого і старечого віку, при афазії в результаті гіпоксії мозку, коркового міоклонусу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), органічному психічному с-мі в осіб старечого віку; препарат сприяє покращанню інтелектуальних функцій (мислення, навчання, встановлення раніше одержаних навичок), як допоміжний засіб у терапії симптомів, які виникають після уражень головного мозку та операцій на ньому; лікування викликаного алкоголем погіршення пізнавальних функцій в осіб, які зловживають алкоголем; лікування симптомів відміни алкоголю у таких осіб, зниженої здатності засвоювати письмову мову у дітей за умови використання відповідних коректуючих методів навчання.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: лікування може здійснюватися протягом кількох тижнів, місяців і навіть років, тривалість лікування залежить від стану пацієнта і реакції на лікування; для дорослих звичайна початкова доза – 2400 мг/добу, підтримуюча – 1200-2400 мг/добу; початкову й підтримуючу дози розподіляють на кілька прийомів, добова доза при цьому складає 4800 мг; хворі в період відміни алкоголю можуть одержувати 12 г/добу, потім їх переводять на підтримуючу дозу – 2400 мг/добу; хворі, які страждають на раптові скорочення м’язів мозкового походження: початкова доза у межах 2-4 г/добу, яка поступово підвищується протягом кількох тижнів до добової дози у межах 9-12 г (для корегування добової дози можна застосовувати у дозах 400 мг, 800 мг); органічний психічний с-м (Синдром) в осіб старечого віку: 4800 мг/добу протягом кількох тижнів з наступним зниженням до підтримуючої дози у межах 1200-2400 мг/добу; цереброваскулярні ураження, дефіцит пізнавальної діяльності після травм голови (якщо стан хворого дозволяє приймати препарат через рот): добова доза у межах 9 -12 г у перші 2 тижні, потім підтримуюча доза 2400 мг/добу протягом принаймні 3 тижнів; дітям віком 8 -12 років у випадку дитячої дислексії дозу визначають із розрахунку 30-50 мг/кг/добу у 2 прийоми; МДД (максимальна добова доза) - 3200 мг; при порушенні функції нирок - при кліренсі креатиніну 40-60 мл/хв, креатиніні у сироватці 1,25 -1,7 мг - ½ звичайної для дорослих дози; при кліренсі креатиніну 20-40 мл/хв, креатиніні у сироватці 1,7 - 3,0 мг - ¼ звичайної для дорослих дози; хворим похилого віку - у призначених для дорослих дозах без корекції.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нервозність, роздратованість, страх, неспокій, агресивність, порушення сну, підвищена збудливість та посилена рухова активність, найчастіше проявляються нудота, запаморочення, головний біль, тремтіння рук, підвищена сексуальність і АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: алергія до інгредієнтів препарату; вагітність, годування груддю; ниркова недостатність (кліренс креатиніну< 20 мл/хв.).

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій по 5 мл (1 г) в амп. (Ампула); по 10 мл, по 15 мл , по 20 мл, в амп. (Ампула); табл. (Таблетки), вкриті оболонкою по 200 мг, по 400 мг, 800 мг, 1200 мг; р-н для інфузій 20%; р-н для перорального застосування, 200 мг/мл по 125 мл у флак.; капс. (капсули) по 400 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З тиреоїдним гормонами (Т3+Т4) можливі підвищена дратівливість, дезорієнтація і порушення сну. Високі дози (9,6 г на добу) пірацетаму підвищують ефективність аценокумаролу у хворих з венозним тромбозом: відмічалось значне зниження рівня агрегації тромбоцитів, рівня фібриногену, факторів Віллібрана, в’язкості крові і плазми. Можливість зміни фармакодинаміки пірацетаму під дією інших ЛЗ (лікарський засіб) низька, оскільки 90% препарату виводиться в незміненому стані з сечею. Прийом пірацетаму не змінює піку і кривої рівня концентрації протиепілептичних препаратів у сироватці крові (карбамазепіну, фенітоїну, фенобарбіталу, вальпроату) у хворих на епілепсію. Одночасний прийом препарату і вживання алкоголю не впливали на рівень концентрації пірацетаму в сироватці, і концентрація алкоголю в сироватці крові не змінювалась.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції нирок: З обережністю при недостатності, протипоказаний при термінальній ст.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 1 року протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: При довготривалій терапії регулярний контроль за показниками функції нирок

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Повинно пройти близько 3-х тиж., перш ніж буде відзначено покращання.
Інформація для пацієнта: Немає необхідності обмежувати керування транспортними засобами, та виконання робіт з підвищеним ризиком аварій, доки не розвинуться серйозні побічні ефекти, вираженість яких може утруднити такі види діяльності.

Комбіновані препарати, що містять Пірацетам