Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Декаметоксин (Decamethoxin) **

Категорія: ОториноларингологіяЛікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях глоткиАнтисептичні засобиПрості антисептичні засобиДекаметоксин

Декаметоксин (Decamethoxin) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • СЕПТЕФРИЛ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • СЕПТЕФРИЛ®-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Декаметоксин (Decamethoxin)

Фармакотерапевтична група: R02AA20 –препарати, що застосовуються при захворюваннях горла. Різні антисептики.

Основна фармакотерапевтична дія: антисептична дія; належить до групи бісчетвертичних амонієвих сполучень; є поверхнево-активною речовиною, що змінює проникність мікробної клітини, приводячи до її деструкції та загибелі м/о (Мікроорганізм); має широкий спектр антимікробної дії відносно грампозитивних (стафілококи, стрептококи, пневмококи) і грамнегативних (менінгококи, гонококи) коків, коринебактерій, ентеробактерій, псевдомонад, найпростіших, дерматофітів, дріжджеподібних грибів роду Candida, хламідій і вірусів, діє на антибіотикорезистентні штами стафілококу; при терапії препаратом резистентні форми м/о (Мікроорганізм) формуються повільно; ускладі комплексної терапії потенціює дію інших антимікробних засобів; у концентрації 0,01-8,0 мкг/мл діє бактерицидно на коринебактерії дифтерії; у концентрації 0,03-0,1 мкг/мл пригнічує утворення екзотоксину, а в бактерицидній концентрації впливає на екзотоксин коринебактерій дифтерії; на мікробні клітини препарат діє бактерицидно, спороцидно і фунгіцидно; не пригнічує специфічну і неспецифічну імунологічну реактивність організму людини.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика і лікування інфекційних захворювань зіва, гортані; санація у носіїв патогенного стафілокока і дифтерійної палички; профілактика інфекційних ускладнень до та після операції в ділянці носоглотки.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: застосовується сублінгвально (тримати під язиком до повного розчинення); дорослим - по 1 табл. (Таблетки) 4-6 р/добу (кількість разів на добу) протягом 4-5 днів; дітям від 5 до 15 років - по 1 табл. (Таблетки) 3-4 р/добу (кількість разів на добу) 3-4 дні підряд; у комплексне лікування хворих на дифтерію включають прийом добової дози для дорослих по 4-5 табл. (Таблетки) і для дітей по 3-4 табл. (Таблетки); за необхідності курс лікування можна збільшити до 10 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гіперсалівація, що зникає після розсмоктування табл.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; діти віком до 5 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 0,2 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Досвід застосування відсутній (р-н для зовнішнього застосування). Для профілактики бленореї новонародженим в очі закапують безпосередньо після народження і ч/з 2 год (Година) після пологів
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Підігрівання препарату до 38 °С перед застосуванням підвищує ефективність його дії (р-н для зовнішнього застосування)
Інформація для пацієнта: Не допускати потрапляння препарату на слизові оболонки очей. При випадковому потраплянні в очі змити його великою кількістю проточної води (р-н для зовнішнього застосування)