Церебролізин (Cerebrolysin) |
Категорія: Кардіологія → Засоби, що регулюють кровообіг головного мозку → Білкові гідролізати → Церебролізин
Церебролізин (Cerebrolysin)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ЦЕРЕБРОЛІЗИН®, ЕБЕВЕ Фарма Гес.м.б.Х. Нфг. КГ, Австрія
- ЦЕРЕБРОЛІЗИН®, ЕВЕР Нейро Фарма ГмбХ, Австрія
Ціни в аптеках:
Інструкція для застосування: Церебролізин (Cerebrolysin)
Фармакотерапевтична група: N06BX - психостимулюючі та ноотропні препарати.
Основна фармакотерапевтична дія: протеолітична пептидна фракція, одержана з мозку свиней, стимулює диференціацію клітин, покращує функцію нервових клітин і активує механізми захисту і відновлення; експерименти на тваринах продемонстрували, що безпосередньо впливає не нейрональну і синаптичну пластичність, що сприяє поліпшенню когнітивних функцій.
Показання для застосування ЛЗ: різні форми неврологічної і психіатричної, зокрема нейропедіатричної і психогеронтологічної патології, які супроводжуються прогресуючим порушенням когнітивних та інтелектуально-мнестичних функцій: хр. (Хронічний) цереброваскулярна патологія (дисциркуляторна енцефалопатія); ішемічний інсульт (г. фаза і стадія реабілітації); травматичні пошкодження мозку (ЧМТ, струс мозку, стан після хірургічного втручання на мозку); затримка розумового розвитку у дітей; розлади, пов’язані з дефіцитом уваги у дітей; с-ми деменції різного генезу (пресенільна деменція - хвороба Альцгеймера, сенільна деменція альцгеймерівського типу), судинна деменція (мультиінфарктна форма), змішані форми деменції; ендогенна депресія, резистентна до антидепресантів.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: можливі одноразові введення до 50 мл, однак більш ефективною є курсова терапія; рекомендується щоденне введення препарату протягом щонайменше 10-20 днів; при органічних патологіях мозку, метаболічних порушеннях і нейродегенеративних захворюваннях (деменція) щоденно рекомендовано доза 5-30 мл, при ускладненні після інсульту – 10-50 мл, травматичних ушкодженнях мозку – 10-50 мл; ефективність терапії звичайно зростає при повторенні курсів, доки не досягається певна межа; після початкового курсу лікування препарат можна вводити 2-3 рази на тиждень; перерви між курсами терапії мають бути тієї ж тривалості, що й самі курси лікування; церебролізин можна вводити в дозах до 5 мл в/м (внутрішньом’язеве введення) і до 10 мл – шляхом в/в (внутрішньовенне введення) ін’єкцій; препарат у дозах від 10 до 50 мл (вища доза) рекомендується вводити шляхом повільних в/в (внутрішньовенне введення) вливань після розведення стандартними р-нами; тривалість вливань повинна бути в межах від 15 до 60 хв (Хвилина).
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: збудження (агресія, сплутаність свідомості, безсоння); гіпервентиляція, АГ (артеріальна гіпертензія), гіпотонія, втома, тремор, депресія, апатія, запаморочення і симптоми на зразок грипу (нежить, кашель, інфекції респіраторного тракту); випадки великих епілептичних нападів (grand mal) і конвульсій; розлади діяльності ШКТ (шлунково-кишковий тракт) (анорексія, диспепсія, діарея, запори, нудота, блювання); у разі занадто швидкого введення - відчуття жару, запаморочення, пальпітація та аритмія; почервоніння шкіри, свербіж, жар; шкірні, локальні судинні реакції, головний біль, біль у шиї, біль у кінцівках, пропасниця, біль у попереку, задишка, озноб, шокоподібний стан.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; епілепсія; тяжкі порушення функції нирок.
Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій по 30 мл (6456 мг), 50 мл (10760 мг) у фл. (Флакон); р-н для ін'єкцій по 1 мл (215,2 мг), по 5 мл (1076 мг); по 10 мл (2152 мг) в амп.
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Можливі адитивні ефекти при застосування з антидепресантами або інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза); знижувати дози антидепресантів. Не змішувати зі збалансованими р-нами амінокислот в одному інфузійному фл, несумісний з р-нами, що змінюють рН препарату (5,0-8,0), з р-нами, що містять ліпіди
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Після ретельного аналізу можливого ризику та користі від лікування.
Лактація: Після ретельного аналізу можливого ризику та користі від лікування препаратом.
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Обережність у разі призначення хворим на алергічний діатез; пацієнтам з епілептичним статусом та нападами типу grand mal. Лікування може збільшити частоту нападів. Вітаміни і СС (серцево-судинний) препарати можна вводити одночасно з церебролізином, але не змішувати в одному шприці.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає