Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Цефтобіпрол (Ceftobiprole)

Категорія: Протимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні засобиβ-лактамні антибіотикиЦефалоспориниЦефтобіпрол

Цефтобіпрол (Ceftobiprole)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЗЕФТЕРА, Янссен Фармацевтика Н.В./Патеон ЮК Лімітед,, Бельгія/Великобританія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Цефтобіпрол (Ceftobiprole)

Фармакотерапевтична група: J01Dl01 - протимікробні засоби для системного застосування. Інші бета-лактамні антибіотики

Основна фармакотерапевтична дія: є водорозчинникми проліками цефтобіпролу, цефалоспорину з бактерицидною активністю відносно широкого спектра Гр (+) (грампозитивний) бактерій, включаючи резистентні до метициліну види стафілококів, чутливі до ампіциліну Enterococcus faecalis та резистентні до пеніциліну Streptococcus pneumoniae; активний щодо багатьох Гр (-) (грамнегативний) бактерій, включаючи штами Enterobacteriaceae та Pseudomonas aeruginosa; препарат міцно зв’язується з великою кількістю важливих пеніцилінзв’язуючих білків (РВР) як Гр (+) (грампозитивний), так і Гр (-) (грамнегативний) бактерій; має антибактеріальну активність відносно стафілококів, резистентних до метициліну, головним чином, завдяки міцному зв’язуванню з РВР2а стафілококів, а саме: з РВР, який в основному відповідає за резистентність до бета-лактамових антибіотиків метицилін-резистентних стафілококів, включаючи метицилін-резистентні Staphylococcus aureus (MRSA).

Показання для застосування ЛЗ: ускладнені інфекції шкіри та її структури, включаючи інфіковану діабетичну стопу без супутнього остеомієліту

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендована доза становить 500 мг кожні 8 год (Година). у вигляді 120-хвилинних в/в (внутрішньовенне введення) інфузій при інфекціях, які доведено або імовірно спричинені: Гр (-) (грамнегативний) бактеріями; Гр (-) (грамнегативний) і Гр (+) (грампозитивний) бактеріями, інфікованій діабетичній стопі без супутнього остеомієліту; при інфекціях, які доведено або імовірно спричинені Гр (-) (грамнегативний) бактеріями, 500 мг препарату вводять кожні 12 год (Година). у вигляді 60-хвилинних в/в (внутрішньовенне введення) інфузій. Режим дозування кожні 12 год (Година). не був вивчений у пацієнтів з інфікованою діабетичною стопою, тривалість терапії становить 7 - 14 днів і залежить від тяжкості перебігу хвороби, локалізації інфекції та клінічної відповіді пацієнта.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, запаморочення, дизгевзія; висипи (включаючи макульозний, папульозний, макуло-папульозний та генералізований висип); свербіж; нудота; діарея, блювання, диспепсія; коліти спричинені Clostridium difficile; гіпонатріємія; грибкові інфекції (інфекції вульви і піхви, ротової порожнини та шкіри; реакція в місці інфузії; гіперчутливість (включаючи кропив’янку, висип зі свербежем та гіперчутливість до медикаментів); анафілаксія; підвищення рівня печінкових ферментів

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до активної субстанції або до будь-якої допоміжної речовини; протипоказаний пацієнтам з гіперчутливістю до інших цефалоспоринів, з анафілаксією на бета-лактамні антибіотики.

Форми випуску ЛЗ: ліофілізат для приготування р-ну для інфузій по 500 мг у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Можливість взаємодії з іншими ЛЗ (лікарський засіб) мінімальна.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Призначати тільки за суворими показаннями.
 
Лактація: На тваринах виявлено, що препарат екскретується у грудне молоко, тому продовження терапії розглядати лише у випадках, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для дитини.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: При печінковій недостатністі проводити корекцію дози не потрібно.
Порушення функції нирок: Для пацієнтів з помірною та тяжкою формою ниркової недостатності рекомендується коригувати дозу препарату
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Досвіду застосування у дітей немає.
Особи похилого та старечого віку: Немає необхідності коригувати дозу

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перед початком лікування необхідно вивчити анамнез гіперчутливості до бета-лактамних а/б (Антибіотик); у пацієнтів у яких виникає діарея під час або внаслідок лікування враховувати  діагноз псевдомембранозний коліт; ліофілізований порошок р-няти лише 10 мл води для ін’єкцій або 5 % р-ну глюкози для ін’єкцій; хворим на діабетичну стопу розводити лише у воді для ін’єкцій; повне розчинення може тривати до 10 хв (Хвилина). Перед розведенням в інфузійному р-ні, необхідно дати осісти піні, що утворилася; 10 мл отриманого р-ну слід видалити з флак. і ввести у відповідний флак., що містять 250 мл 9 мг/мл (0,9 %) р-ну натрію хлориду для ін’єкцій, 50 мг/мл (5 %) р-ну декстрози для ін’єкцій або р-ну лактату Рінгера для інфузій. Енергійного збовтування слід уникати для запобігання піноутворення; р-н для інфузії повинен бути прозорим і жовтуватого кольору; перед введенням візуально перевіряють на відсутність механічних включень і відбраковують за наявності останніх.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає