Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тегафур (Tegafur)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньАнтинеопластичні засобиАнтиметаболітиТегафур

Тегафур (Tegafur)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФТОРАФУР®, АТ (артеріальний тиск) "Гріндекс", Латвія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тегафур (Tegafur)

Фармакотерапевтична група: L01ВС03 - антинеопластичні засоби. Антиметаболіти. Структурні аналоги піримідину.

Основна фармакотерапевтична дія: має протипухлинну дію і за біологічними ознаками нагадує фторурацил; його можна розглядати як транспортну форму фторурацилу, що утворюється в організмі внаслідок активації мікросомальними ферментами печінки; метаболіт довго циркулює в організмі, забезпечуючи таким чином високу ефективність препарату; препарату властива також протизапальна і аналгетична дія, зменшення свербіжу.

Показання для застосування ЛЗ: рак шлунку, товстої і прямої кишки БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), молочної залози, шкірні лімфоми.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при пероральному застосуванні добова доза становить 20-30 мг/кг (1,2-1,6 г або 3 капс.), але може досягти 2 г (5 капс.); дозу ділять на 2 прийоми і приймають щоденно кожні 12 год (Година). або 2-4 р/добу (кількість разів на добу); курсова доза при прийомі внутрішньо - 30-40 г; можна застосовувати менші дози протягом тривалішого часу (доза може бути знижена у літніх пацієнтів і на пізніх стадіях захворювання); у схемах поліхіміотерапії і як ад’ювант при променевій терапії використовується в дозі, яка дорівнює або менша за дозу, що використовується при монотерапії; при необхідності курс лікування повторюють з інтервалом 1,5-2 міс.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, біль у шлунку, запаморочення, пронос; рідко - шлунково-кишкові кровотечі, виразка шлунка і ДПК (дванадцятипала кишка), стоматит, порушення функцій печінки й нирок, іноді г. (Гострий) панкреатит, пригнічення кровотворення, порушення серцевої діяльності, реакції підвищеної чутливості; яяжкі побічні ефекти спостерігають рідко (можлива тяжка лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія, ураження печінки (г. гепатит), дегідратація організму, тяжке запалення кишечнику, симптоми лейкоенцефаліту, інтерстеційна пневмонія, аносмія, стенокардія спокою); ступінь токсичної дії залежить від способу й режиму введення; запаморочення, нудота і блювання зменшуються при фракціюванні добової дози.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, пізня стадія хвороби, г. (Гострий) кровотеча, тяжкі порушення функцій печінки й нирок, лейкопенія (лейкоцити < 3•109/л), тромбоцитопенія (тромбоцити <100ּ109/л) та анемія (Нb<30 од.), вагітність, лактація.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) тверді по 400 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З фенітоїном дія останнього може посилюватися; підвищує ефективність інших хіміотерапевтичних засобів і променевої терапії (посилюється також побічна дія).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Якщо лікування матері необхідне, грудне годування припинити

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Призначають з обережністю; дозу підбирають індивідуально
Особи похилого та старечого віку: Доза може бути знижена

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Звертати увагу на пацієнтів з порушенням функцій кровотворення, печінки і нирок, метаболізму глюкози, виразкою шлунка і ДПК (дванадцятипала кишка), схильністю до геморагій, інфекційних захворювань. Регулярно контролювати картину крові, функціональний стан печінки і нирок. При тривалому застосуванні його побічна дія посилюється. Пригнічує репродуктивну функцію.
Інформація для пацієнта: Якщо при лікуванні виникають сонливість, запаморечення, відмовитися від керування транспортними засобами.