Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Рабепразол (Rabeprazole)

Категорія: ГастроентерологіяПрепарати для корекції кислотоутворюючої функції шлункаІнгібітори „протонного насоса”Рабепразол

Рабепразол (Rabeprazole)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • РАБЕПРАЗОЛ-ЗДОРОВ`Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • БАРОЛ 10, БАРОЛ 20, Інвентіа Хелскеа Пвт. Лтд.,/ТЕМІС ЛАБОРАТОРИС Пвт Лтд, Індія/Індія
  • ВЕЛОЗ, Торрент Фармасьютікалс Лтд, Індія
  • ГЕЕРДІН, Мепро Фармасютікалз Пвт. ЛтД., Індія
  • ГЕЕРДІН, Неон Лабораторіес ПВТ Лімітед/Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд., Індія/Індія
  • ПАРІЄТ®, Ейсаі Ко ЛТД/Сілаг АГ (артеріальна гіпертензія), Японія/Швейцарія
  • РАБЕЛОК, Каділа Фармасьютікалз Лімітед, Індія
  • РАБІДЖЕМ 10, РАБІДЖЕМ 20, Туліп Лаб Прайвіт Лімітед, Індія
  • РАБІМАК, Маклеодс Фармасьютикалс Лімітед, Індія
  • РАБІФІН, Інд-Свіфт Лімітед, Індія
  • РАЗО, Д-р Редді'с Лабораторіс Лтд, Індія
  • РАЗОЛ, АКУМС ДРАГС ЕНД ФАРМАСЬЮТІКАЛС ЛТД, Індія
  • РАЗОЛ-20, Байодженікс (Індія) Лімітед, Індія
  • РАМСОЗОЛ, Біотавія Фарм Лімітед, Індія на заводі Акумс Драгс та Фармасьютикалс ЛтД, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Рабепразол (Rabeprazole)

Фармакотерапевтична група: А02ВС04 - Засоби для лікування пептичної виразки.

Основна фармакотерапевтична дія: противиразкова, антисекреторна, гастропротекторна дія; пригнічує секрецію шлункової кислоти шляхом специфічного пригнічення ферменту H+/K+-АТФази на секреторній поверхні парієтальних клітин шлунка.

Показання для застосування ЛЗ: виразкова хвороба шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); ГЕРХ БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); неерозивна рефлюксна хвороба (симптоматичне лікування ГЕРХ) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск);функціональна диспепсія; для ерадикації Н. руlоrі (у комбінації з відповідними АБЗ) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); с-м (Синдром) Золлінгера-Еллісона БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); хр. (Хронічний) гастрит з підвищеною кислотоутворюючою фукцією шлунка в стадії загострення, лікування та запобігання повторенню рецидивів пептичних виразок

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при активній пептичній виразці шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка), ГЕРХ призначають приймати по 20 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) БНФ; тривалість курсу лікування при пептичній виразці ДПК (дванадцятипала кишка) становить 2 - 4 тижні, при виразці шлунка – 2 - 8 тижнів, а при ГЕРХ – 4 - 8 тижнів БНФ; підтримуюча терапія при ГЕРХ становить 10 або 20 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) БНФ до 12 місяців; при невиразковій по 40 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) або по 20 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 2 - 3 тижнів; для ерадикації Н. руlоrі препарат застосовують у складі комплексної терапії з відповідними а/б (Антибіотик); при с-мі Золлінгера-Еллісона початкова доза становить 60 мг на добу БНФ, за необхідності дозу підвищують до 100 мг на добу при разовому прийомі(добову дозу 80 мг і більше слід розділяти на два прийоми)або по 60 мг 2 рази на добу, курс лікування та добір дози визначають індивідуально; гастро-дуоденальна виразка та хр. (Хронічний) гастрит, викликані наявністю H. Pylor-20 мг 2 рази на добу БНФ + кларитроміцин 500 мг 2 рази на добу та амоксицилін 1 г 2 рази на добу або 20 мг 2 рази на добу + кларитроміцин 500 мг 2 рази на добу та метронідазол 500 мг 2 рази на добу 7 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, діарея та нудота, риніт, біль у череві, астенія, метеоризм, фарингіт, блювання, біль у спині, запаморочення, грипоподібний с-м (Синдром), інфекція, кашель, запор та безсоння; шкірний висип, міалгія, біль у грудях, сухість у роті, диспепсія, нервозність, сонливість, бронхіт, синусит, озноб, відрижка, судоми ікроножних м’язів, інфекція сечовидільних шляхів, артралгія та пропасниця. В поодиноких випадках - анорексія, гастрит, збільшення маси тіла, депресія, свербіж, порушення зору або смаку, стоматит, підвищена пітливість та лейкоцитоз.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, заміщених бензимідазолів; вагітність і лактація; дитячий вік.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) кишковорозчинні по 10 мг, по 20 мг; порошок ліофілізований для приготування р-ну для ін'єкцій по 20 мг у фл. (Флакон); табл. (Таблетки) кишковорозчинні по 10 мг, по 20 мг; табл. (Таблетки), вкриті кишковорозчинною оболонкою, по 10 мг, по 20 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, кишковорозчинні по 10 мг, по 20 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, кишковорозчинні по 10 мг , по 20 мг

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції нирок: З обережністю при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не рекомендується призначати дітям, оскільки на сьогодні немає достатнього досвіду його застосування у пацієнтів цієї вікової групи.
Особи похилого та старечого віку: Корекція дози не потрібна.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Симптоматичне поліпшення у відповідь на терапію може відбуватись і за наявності злоякісного новоутворення шлунка, тому перед початком терапії - виключити такі захворювання.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Рабепразол