Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Амітриптилін (Amitriptyline) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, які діють на нервову системуПсихоаналептикиАнтидепресантиНеселективні інгібітори зворотнього нейронального захоплення моноамінівАмітриптилін

Амітриптилін (Amitriptyline) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АМІТРИПТИЛІН, ЗАТ "Технолог", м. Умань, Черкаська обл., Україна
  • АМІТРИПТИЛІН, ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
  • АМІТРИПТИЛІНУ ГІДРОХЛОРИД, ТОВ "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", м. Харків, Україна
  • АМІТРИПТИЛІНУ ГІДРОХЛОРИД-ОЗ, ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
  • АМІТРИПТИЛІН, Ай-Сі-Ен Польфа Жешув АТ (артеріальний тиск), Польща
  • АМІТРИПТИЛІН ЗЕНТІВА, АТ (артеріальний тиск) "Зентіва", Словацька Республіка
  • САРОТЕН, САРОТЕН РЕТАРД, Х. Лундбек А/С, Данія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Амітриптилін (Amitriptyline)

Фармакотерапевтична група: N06AA09 - антидепресанти. Неселективні інгібітори зворотного захоплення моноамінів.

Основна фармакотерапевтична дія: має виражену тимолітичну та седативну дію; справляє центральну седативну дію; виявляє центральну антихолінергічну та антигістамінну активність; належить до групи трициклічних антидепресантів; має виражену тимолітичну та седативну дію; справляє центральну седативну дію; виявляє центральну антихолінергічну та антигістамінну активність; механізм дії препарату полягає у пригніченні зворотного нейронального захоплення норадреналіну та серотоніну, що веде до накопичення цих медіаторів і посилення адренергічних і серотонінергічних ефектів; не інгібує МАО (Моноамінооксидаза); підвищує патологічно знижений настрій; найбільш виражений ефект досягається при ендогенній депресії, але реакція на препарат досягається також і у пацієнтів з іншими депресивними станами; завдяки седативній дії амітриптилін має особливе значення при депресивних станах, які супроводжуються тривогою, збудженням і порушенням сну.

Показання для застосування ЛЗ: депресії різної етіології (ендогенні, інволюційні, реактивні, невротичні, медикаментозні); невротичні стани з переважною депресивною симптоматикою; депресивні стани у хворих на шизофренію у комбінації з нейролептиком; больовий с-м (Синдром); нічний енурез.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при депресії необхідно починати лікування з використанням низьких доз з поступовим їх збільшенням при постійному спостереженні за клінічним ефектом і переносимістю; дози вище 150 мг/добу призначають переважно госпіталізованим пацієнтам; дорослим спочатку 25 мг 3 р/добу (кількість разів на добу) з поступовим підвищенням, за необхідності, кожного наступного дня на 25 мг до рівня 150 мг (у деяких випадках - до 25 мг/добу госпіталізованим пацієнтам); додаткові кількості препарату призгачають в основному у вечірній час; підтримуюча доза відповідає оптимальній терапевтичній; підліткам і пацієнтам старше 65 років - спочатку 10 мг 3 р/добу (кількість разів на добу) з поступовим підвищенням, за необхідності, кожного наступного дня до рівня 100 - 150 мг/добу; додаткові кількості препарату призначають в основному у вечірній час; підтримуюча доза відповідає оптимальній терапевтичній; лікування дітей допускається тільки в умовах стаціонару, для лікування енурезу у дітей дозу підбирають індивідуально; початкова доза - 1,5 мг /кг/добу з підвищенням кожного тижня на 1,5 мг /кг/добу до МДД (максимальна добова доза) - 5 мг /кг/добу; антидепресивний ефект розвивається протягом 2-4 тижнів; лікування антидерпесантами носить симптоматичний характер і тому повинно проводитись протягом певного проміжку часу, як правило - до 6 місяців, з метою профілактики рецидиву після одужання; хворим на уніполярну депресію підтримуюча терапія може бути необхідною протягом кількох років для запобігання новим епізодам; тривалість курсу лікування та підтримуючу дозу визначають індивідуально для кожного пацієнта, з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого лікувального ефекту та переносимості препарату; при припиненні лікування препарат потрібно відміняти поступово, протягом кількох тижнів; при хр. (Хронічний) болю дорослим - 25 мг на ніч; пацієнти похилого віку повинні починати лікування з половини вказаної вище рекомендованої дози; найвище дозування- дорослим 100 мг/добу; нічний енурез у дітей 7-12 років - 25 мг за 0,5-1 год (Година) перед сном; діти старше 12 років - 50 мг за 0,5-1 год (Година) перед сном; хр. (Хронічний) больовий с-м (Синдром) у дорослих - спочатку 25 мг увечері, МДД (максимальна добова доза) - 100 мг ввечері; збільшувати поступово з огляду на ефективність терапії; пацієнти похилого віку повинні починати лікування з приблизно половинної рекомендованої дози; при нічному енурезі дітям 7-12 років - 25 мг, старшим 12 років - 50 мг за 0,5-1 год (Година) до сну; тривалість терапії - не більше 3 місяців; в/м (внутрішньом’язеве введення) вводять дозу 10, 20 або 30 мг до 4 р/добу (кількість разів на добу), збільшення дози необхідно проводити поступово, МДД (максимальна добова доза) становить 150 мг, через 1-2 тижні ін’єкцій переходять на пероральне застосування препарату.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: тремор, запаморочення, головний біль, парестезія, атаксія; розлади акомодації, мідріаз; сонливість, порушення орієнтації, послаблення концентрації, зниження лібідо; підвищена пітливість; сухість у роті, нудота, розлади смакових відчуттів; тахікардія, постуральна гіпотензія, зміни ЕКГ (Електрокардіограма) - збільшення ОТ, розширення ORS (блокада внутрішньошлунковочкової провідності), зміни в атріовентрикулярній провідності, атріовентрикулярна блокада; збільшення маси тіла, ожиріння; імпотенція у чоловіків.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до будь-якого компонента препарату; г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда); будь-який ступінь серцевої блокади або розлади серцевого ритму та ІХС (ішемічна хвороба серця); сумісний прийом інгібіторів МАО (Моноамінооксидаза); періоди вагітності та годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: драже по 10 мг, по 25 мг ; капс. (капсули) по 25 мг; р-н для ін'єкцій, 10 мг/мл по 2 мл в амп. (Ампула); табл. (Таблетки) по 25 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 25 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Можуть викликати небезпечні для здоров’я явища: снодійні, седативні, антидепресивні, антигістамінні, нейролептичні, холінолітичні, засоби, які містять гормони щитоподібної залози. Потенціює дію амінів, барбітуратів та алкоголю. Посилення побічних явищ при вживати спиртних напоїв..

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не можна застосовувати.
Лактація: Не можна застосовувати.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при захворюваннях.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Дози збільшувати обережно; терапевтичний ефект може досягатися при застосуванні наполовину менших доз, ніж у молодших вікових групах

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Застосовувати під суворим наглядом лікаря пацієнтам з захворюваннями печінки, епілепсією, гіпертрофією передміхурової залози, глаукомою, хворобами щитоподібної залози, у разі природжених або набутих звужень в ділянці травного тракту, в осіб літнього віку.
Інформація для пацієнта: Якщо було пропущено одну або декілька доз, наступну дозу прийняти у призначеній кількості і у той же час. Може викликати відчуття сонливості та втоми, послабити психомоторну здатність; не можна керувати транспортними засобами, обслуговувати механічні пристрої, виконувати дії, які вимагають повної концентрації уваги, хорошої рухальної здатності.