Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кеторолак (Ketorolac)

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, що впливають на опорно-руховий апаратПротизапальні та протиревматичні засобиНестероїдні протизапальні та протиревматичні засобиПохідні оцтової кислоти та споріднені сполукиКеторолак

Кеторолак (Ketorolac)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КЕТАЛЬГИН®, КЕТАЛЬГИН® ЛОНГ, ЗАТ "Лекхім–Харків", м. Харків, Україна
  • КЕТОЛАК, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
  • КЕТОЛОНГ-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • КЕТОРОЛАК-ЗДОРОВ'Я, НОВАЛЬКЕТ-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ЕМОДОЛ, Джейсон Фармасьютикалс Лтд, Бангладеш
  • КЕТАНОВ, Ранбаксі Лабораторіз Лімітед, Індія
  • КЕТОРОЛ, Д-р Редді'с Лабораторіс Лтд, Індія
  • КЕТОРОЛАК, ВАТ "Борисовський завод медичних препаратів", м. Борисов, Мінська обл., Республіка Бiлорусь
  • КЕТОРОЛАК, РУП "Борисовський завод медичних препаратів", м. Борисов, Мінська обл., Республіка Бiлорусь
  • КЕТОРОЛАК-ДЖЕЙСОН, Джейсон Фармасьютикалс Лтд, Бангладеш
  • КЕТОРОЛАК-НОРТОН, ВЕНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД, Індія
  • КЕТОРОЛАК-НОРТОН, Юнімакс Лабораторіес, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кеторолак (Ketorolac)

Фармакотерапевтична група: M01AB15 - нестероїдні протизапальні препарати

Основна фармакотерапевтична дія: знебольвальна, протизапальна дії; діє на циклооксигеназний шлях обміну арахідонової кислоти, інгібуючи біосинтез простагландинів; має знеболювальну і протизапальну дії, проте його системна знеболювальна дія значно преревищує протизапальний ефект; пригнічує агрегацію тромбоцитів, спричинену арахідоновою кислотою і колагеном, і не впливає на АТФ-індуковану агрегацію тромбоцитів; подовжує середній час кровотечі, але не впливає на кількість тромбоцитів, протромбіновий час або частковий тромбопластиновий час; не має пригнічувальної дії на дихальний центр і не спричиняє підвищення кінцевого РСО2.

Показання для застосування ЛЗ: больовий синдром слабкої та помірної вираженості.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим та дітям старше 16 років призначають по 10 мг, потім за необхідності – по 10–30 мг через кожні 4–6 год (Година); максимальна тривалість лікування не повинна перевищувати 7 днів; хворим з масою тіла до 50 кг, хворим старше 65 років і хворим з порушеною функцією нирок рекомендується призначати 60 мг на добу; максимальна добова доза – 120 мг; дорослим та дітям старше 16 років призначають в/м (внутрішньом’язеве введення) у початковій дозі 10 мг з наступними дозами 1030 мг кожні 4–6 год (Година) за необхідності; максимальна добова доза не повинна перевищувати 90 мг для дорослих і 60 мг для осіб похилого віку; максимальна тривалість застосування препарату становить 2 дні; при переведенні хворих з парентерального лікування на пероральний прийом загальна добова доза не повинна перевищувати 90 мг для дорослих і 60 мг для осіб похилого віку.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, диспепсія, абдомінальний біль, сонливість, пітливість, набряки, порушення концентрації уваги, депресія, ейфорія, кропив’янка, еозинофілія, зміни смаку і зору, бронхоспазм, ерозивно-виразкові ураження ШКТ (шлунково-кишковий тракт), кровотеча, перфорація виразки, нефротичний с-м (Синдром), АР (алергічні реакції) (кропив’янка, с-м (Синдром) Стивенса-Джонсона, пухирчатка), диспное, олігурія, дизурія, стоматит, діарея; головний біль, запаморочення, тривожність, сухість у роті, сильна спрага, астенічний с-м (Синдром), міалгія, підвищення активності печінкових трансаміназ.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; с-м (Синдром) назального поліпозу; ангіоневротичний набряк, БА (бронхіальна астма), дегідратація та гіповолемія, виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки, порушення згортальної системи крові, ниркова недостатність середнього або тяжкого ступеня; вагітність і лактація; діти до 16 років.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін`єкцій, 10 мг/мл по 1 мл в амп. (Ампула), 30 мг/мл по 1 мл в амп. (Ампула); р-н для ін'єкцій 3 % по 1 мл в амп. (Ампула); табл. (Таблетки) по 10 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 10 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 10 мг

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при СН (серцева недостатність), АГ (артеріальна гіпертензія).
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Протипоказаний при середній або тяжкій недостатості.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма).

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Призначати препарат у менших дозах

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У хворих з СН (серцева недостатність), АГ (артеріальна гіпертензія) застосовувати з обережністю. Інгібування функцій тромбоцитів минає ч/з 24-48 год (Година) після припинення прийому препарату, ретельно спостерігати хворих з порушеною функцією згортання крові, які отримують терапію кеторолаком. Не є агоністом або антагоністом наркотиків. Після різкої відміни не виникало ніяких абстинентних с-мів
Інформація для пацієнта: Утримуватися від занять потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.