Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кетопрофен (Ketoprofen) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, що впливають на опорно-руховий апаратПротизапальні та протиревматичні засобиНестероїдні протизапальні та протиревматичні засобиПохідні пропіонової кислотиКетопрофен

Кетопрофен (Ketoprofen) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КЕТОНАЛ, КЕТОНАЛ® ДУО, КЕТОНАЛ® РЕТАРД, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія
  • КЕТОНАЛ®, КЕТОНАЛ® ДУО, КЕТОНАЛ® РЕТАРД, КЕТОНАЛ® ФОРТЕ, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія, підприємство компанії Сандоз, Словенія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кетопрофен (Ketoprofen)

Фармакотерапевтична група: M01AЕ03 - нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Похідні пропіонової кислоти.

Основна фармакотерапевтична дія: аналгезуюча, протизапальна та жарознижуюча дія; при запаленні кетопрофен інгібує синтез простагландинів і лейкотрієнів, гальмуючи активність циклооксигенази та частково – ліпооксигенази, також він інгібує синтез брадикініну і стабілізує лізосомальні мембрани; чинить знеболювальний ефект та усуває прояви симптомів запально-дегенеративних захворювань опорно-рухового апарату.

Показання для застосування ЛЗ: слабкий та помірно виражений больовий синдром (посттравматичні болі; післяопераційні болі; болі при метастазах пухлин), серологічно негативний спондилоартрит (анкілозуючий спондиліт, псоріатичний артрит, реактивний артрит); подагра, псевдоподагра; остеоартрит; позасуглобовий ревматизм (тендиніт, бурсит, капсуліт плеча); больовий с-м (Синдром) (посттравматичні болі; післяопераційні болі; болі при метастазах пухлин); первинна дисменорея.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дози підбираються індивідуально, залежно від стану пацієнта та його реакції на лікування; звичайна добова доза кетопрофену становить 100-300 мг, залежно від стану та характеру захворювання; МДД (максимальна добова доза) - 300 мг; капс. (капсули) приймають по 1 капс. (капсули) 3 р/добу (кількість разів на добу); при РА (ревматоїдний артрит) та остеоартриті приймають по 1 капс. (капсули) кожні 6 год (Година); при болях під час менструації рекомендована доза - по 1 капс. (капсули) кожні 6-8 год (Година); капс. (капсули) кетопрофену можна приймати з супозиторіями - по 1 капс. вранці і вдень та по 1 супозиторію ввечері; го тракту можна одночасно приймати антацидні засоби; доза, що рекомендується для в/м (внутрішньом’язеве введення) введення, - 1 амп. (Ампула) (100 мг) 1-2 р/добу (кількість разів на добу); МДД (максимальна добова доза) кетопрофену для в/м (внутрішньом’язеве введення) введення становить 300 мг; за необхідності в/м (внутрішньом’язеве введення) введення можна доповнити призначенням пероральних, ректальних або трансдермальних форм; добова доза може бути збільшена до 300 мг або знижена до 100 мг, залежно від тяжкості захворювання та стану хворого; в/в (внутрішньовенне введення) інфузію слід проводити протягом 0,5-1 год (Година), курс лікування при в/в (внутрішньовенне введення) введенні - не більше 48 год (Година); МДД (максимальна добова доза) для в/в (внутрішньовенне введення) введення становить 300 мг; переривчаста в/в (внутрішньовенне введення) інфузія - 100-200 мг кетопрофену розводять у 100 мл натрію хлориду (0,9%) р-ні для ін’єкцій і вводять протягом 0,5-1 год (Година); через 8 год інфузію можна повторити; безперервна в/в (внутрішньовенне введення) інфузія - 100-200 мг кетопрофену розводять у 500 мл інфузійного р-ну (натрію хлориду 0,9% р-н для ін’єкцій, р-н Рінгера з лактатом, р-н глюкози) і вводять протягом 8 год; через 8 год інфузію можна повторити; кетопрофен можна комбінувати з наркотичними аналгетиками; його можна змішувати з морфіном в одній ємкості: 10-20 мг морфіну та 100-200 мг кетопрофену розводять у 500 мл інфузійного р-ну (натрію хлориду 0,9% р-н для ін’єкцій, р-н Рінгера з лактатом); через 8 год інфузію можна повторити.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: диспептичні явища, нудота, метеоризм, біль у черевній порожнині, діарея, запор, розлади травлення, зниження апетиту, блювання, стоматит; головний біль, запаморочення, сонливість, депресія, безсоння, нервозність; порушення функції печінки і нирок, розлади зору і шум у вухах; гастрит, випорожнення чорного кольору, кровотеча з прямої кишки, прихована кров у калі, перфорація виразки шлунка, шлунково-кишкові прориви, криваве блювання; погіршення перебігу гіпертензії і збільшення ризику розвитку периферичних набряків; агранулоцитоз, тромбоцитопенія та анемія; висипання на шкірі та інші реакції гіперчутливості (анафілактичний шок, бронхоспазм, напад БА).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до кетопрофену або допоміжних речовин, саліцилатів та інших НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби); ерозивно-виразкові ураження ШКТ (шлунково-кишковий тракт) в стадії загострення; хр. (Хронічний) диспепсія в анамнезі; тяжкі порушення функції печінки та/або нирок; схильність до кровотеч; астматичні напади та риніт в анамнезі після застосування НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби); вагітність (III триместр) і грудне вигодовування; діти до 14 років.

Форми випуску ЛЗ: капс. по 50 мг; капс. тверді по 150 мг; р-н для ін'єкцій, 100 мг/2 мл по 2 мл (100мг) в амп; супозиторії по 100 мг; табл. (Таблетки) пролонгованої дії по 150 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 100 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Нерекомендовані комбінації: інші НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) (включаючи саліцилати у великих дозах):синергічний ефект;
прямі та непрямі антикоагулянти: підвищений ризик кровотечі; літій: підвищення плазматичної концентрації літію, яка може досягати токсичних показників; метотрексат (дози ≥ 15 мг на тиждень): посилюється гематотоксичність метотрексату; тиклопідин: підвищений ризик кровотечі (синергічний ефект інгібування функції тромбоцитів).
Комбінації, які потребують обережності: діуретики, інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту, інгібітори рецепторів ангіотензину II: може виникнути гостра ниркова недостатність у зневоднених хворих; пентоксифілін: підвищений ризик кровотечі; зидовудин: посилюється токсичний вплив на еритроцитарный паросток і виникає тяжка анемія ч/з 8 днів від початку лікування НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби); бета-адреноблокатори: зниження антигіпертензивної дії ; циклоспорин, такролимус: нефротоксичний ризик, особливо у немолодих хворих; існує можливість зниження ефективності внутрішньоматкового протизаплідного пристрою; тромболітики: підвищений ризик кровотечі

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: У І і ІІ триместрах його застосовують тільки у тому разі, коли потенційна користь для матері перевищує можливий ризик негативної дії на плід; вагітність (III триместр) протипоказаний
Лактація: Не рекомендується.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при АГ (артеріальна гіпертензія) та ССЗ, для яких характерна затримка рідини. Контроль АТ (артеріальний тиск) обов’язковий.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма), риніті в анамнезі після застосування НПЗ.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Застосовувати з обережністю

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Обережо при лікуванні пацієнтів із захворюваннями ШКТ (шлунково-кишковий тракт), порушеннями згортання крові, хворих на гемофілію, з тромбоцитопенію, захворюванням Віллібранда, нирковою та печінковою недостатністю, при одночасному використанні пероральних антикоагулянтів і гепарину, особливо низькомолекулярного. Не застосування при порфірії. Може маскувати симптоми та ознаки інфекційних захворювань. Обережно при призначенні хворим на АГ (артеріальна гіпертензія) та з СС (серцево-судинний) захворюваннями, для яких характерна затримка рідини в організмі. У кожній ампулі (2 мл) міститься 0,2 г етанолу, що враховувати при призначенні особам, які зловживають алкоголем, з травмою або захворюваннями мозку. Знижує агрегацію тромбоцитів і збільшує час кровотечі.
Інформація для пацієнта: Можуть спричинити запаморочення, сонливість. Не керувати автомобілем або механізмами, робота з якими вимагає точних психічних реакцій.