Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Хлоропірамін (Chloropyramine) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, що діють на респіраторну системуАнтигістамінні засоби для системного застосуванняПохідні етилендіамінуХлоропірамін

Хлоропірамін (Chloropyramine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • СУПРАГІСТИМ®-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • СУПРОСТИЛІН, ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
  • ХЛОРОПІРАМІНУ ГІДРОХЛОРИД, ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
  • СУПРАСТИН®, ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС, Угорщина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Хлоропірамін (Chloropyramine)

Фармакотерапевтична група: R06AC03 - антигістамінні засоби для системного застосування. Похідним етилендіаміну.

Основна фармакотерапевтична дія: належить до групи антигістамінних препаратів; крім протиалергічної має виражену седативну, снодійну та протисвербіжну дію; виявляє периферичну антихолінергічну активність, має помірні спазмолітичні властивості; механізм дії препарату полягає в блокуванні гістамінових Н1-рецепторів.

Показання для застосування ЛЗ: алергічні захворювання - кропив’янка, сироваткова хвороба, пропасниця, ангіоневротичний набряк Квінке; шкірні хвороби - екзема, нейродерміт, контактні і токсичні дерматити; АР (алергічні реакції), спричинені ЛЗ (лікарський засіб); БА (бронхіальна астма) (у складі комплексної терапії).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: доза для дорослих здебільшого становить 1-2 амп./добу; для дітей початковою дозою може бути 1/4 амп. (Ампула); доза для дітей залежить від віку дитини: діти віком від 1 до 12 місяців - 1/4 амп. (Ампула); діти віком від 1 до 6 років - 1/2 амп. (Ампула); діти віком від 7 до 14 років - 1/2-1 амп. (Ампула); добова доза для дитини не повинна перевищувати 2 мг /кг маси тіла; у деяких особливих випадках починають лікування з в/в (внутрішньовенне введення) введення препарату, а потім переходять на в/м (внутрішньом’язеве введення) ін'єкції, а у кінці лікування переходять на прийом табл. (Таблетки); доза для дорослих здебільшого становить 1 табл. (Таблетки) 3-4 р/добу (кількість разів на добу); діти віком від 1 до 12 місяців - 6,25 мг (1/4 табл.) 2-3 р/добу (кількість разів на добу); діти віком від 1 до 6 років - 8,3 мг (1/3 табл.) 2-3 р/добу (кількість разів на добу); діти віком від 7 до 14 років - 12,5 мг (1/2 табл.) 2-3 р/добу (кількість разів на добу); добова доза не повинна перевищувати 2 мг /кг маси тіла.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: Під час застосування препарату можуть виникати сонливість, слабкість, нервозність, тремтіння, судоми, головний біль, порушення зору, неузгодженість м’язової діяльності, непевна хода. Іноді виникають такі симптоми, як розлади травлення, сухість у роті, блювання, діарея або запор. Можуть спостерігатися труднощі з випорожненням сечового міхура (затримка сечі), слабкість м’язів, низький артеріальний тиск, швидкий або нерівномірний пульс та АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: алергії на будь-які інгредієнти, що входять до складу препарату; вагітності та годування груддю; г. (Гострий) нападу БА (бронхіальна астма); г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда), аритмії; глаукоми; гіперплазії передміхурової залози; одночасного прийому інгібіторів МАО (Моноамінооксидаза); новонароджені; недоношені діти; діти віком до 6 років ( табл)

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій 2% по 1 мл; табл. (Таблетки) по 0,025 г.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Потенціює ефекти наркотичних, снодійних засобів, наркотичних аналгетиків і місцевих анестетиків. З кофеїном або фенаміном зменшення або усунення пригнічуючого впливу його на ЦНС (центральна нервова система). З трициклічними антидепресантами можливе посилення м-холіноблокуючої дії, пригнічувальний вплив на ЦНС (центральна нервова система).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендований
Лактація: Не рекомендований

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Не рекомендується при г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда), аритмії.
Порушення функції печинки: З обережністю при серйозних захворюваннях.
Порушення функції нирок: Не рекомендується при гіперплазії передміхурової залози, затримці сечовипускання
Порушення функції дихальної системи: Не рекомендується при г. (Гострий) нападі астми.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Обережність при серйозних захворюваннях печінки, серця, збільшенні передміхурової залози, вузькокутовій глаукомі, затримці сечовипускання
Інформація для пацієнта: Вживати алкогольні напої не дозволяється. Може виникати сонливість, не рекомендується керувати автомобілем, виконувати інші потенційно небезпечні види робіт, які потребують підвищеної уваги.