Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Плоди прутняку звичайного (Fructus Agni casti) **

Категорія: Акушерство, гінекологіяГормони статевих залоз та препарати, що застосовуються при патологіїї статевої системиІнші статеві гормони та засоби, що впливають на статеву системуІнші засобиПлоди прутняку звичайного

Плоди прутняку звичайного (Fructus Agni casti) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЦИКЛОДИНОН®, Біонорика АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Плоди прутняку звичайного (Fructus Agni casti)

Фармакотерапевтична група: G03XA10** - засоби, що впливають на статеву сферу.

Основна фармакотерапевтична дія: дофамінергічні ефекти препарату викликають зниження продукції пролактину, тобто усувають гіперпролактинемію; підвищена концентрація пролактину порушує секрецію гонадотропінів, унаслідок чого можуть виникнути порушення при дозріванні фолікулів, овуляції та у стадії жовтого тіла, що надалі веде до дисбалансу між естрадіолом і прогестероном; цей дисбаланс між статевими гормонами викликає менструальні порушення, а також мастодинію; на відміну від естрогенів і інших гормонів, пролактин чинить також пряму стимулюючу дію на проліферативні процеси в молочних залозах, підсилюючи утворення сполучної тканини і викликаючи розширення молочних протоків; зниження вмісту пролактину призводить до зворотного розвитку патологічних процесів у молочних залозах і купірує больовий с-м (Синдром); ритмічне вироблення і нормалізація співвідношення гонадотропних гормонів сприяють нормалізації другої фази менструального циклу.

Показання для застосування ЛЗ: порушення менструального циклу, пов'язані з недостатністю жовтого тіла; мастодинія, пов'язана з болем (масталгія); передменструальний с-м (Синдром).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймати по 1 табл. (Таблетки) або по 40 крап. (Краплі) 1 р/добу (кількість разів на добу) зранку; курс лікування - 3 місяці, без перерви під час менструації; якщо після відміни препарату скарги поновлюються, то за погодженням з лікарем лікування слід продовжити.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції); психомоторне збудження, сплутаність свідомості і галюцинації.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату.

Форми випуску ЛЗ: краплі оральні по 50 мл або по 100 мл у фл. (Флакон); табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У випадку виникнення при прийомі слабкості, депресії або болю у молочних залозах, також у випадку менструальних порушень рекомендується проконсультуватися з лікарем.
Інформація для пацієнта: Перед застосуванням збовтувати! При використанні фл. (Флакон) тримати його у вертикальному положенні. Ч/з вміст етанолу не приймати після успішного антиалкогольного лікування. У рекомендованих дозах не впливає на здатність керувати транспортом і працювати з механізмами.