Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Мегестрол (Megestrol)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньЛікарські засоби, що використовуються для гормональної терапії злоякісних новоутвореньГормони та їх аналогиПрогестерониМегестрол

Мегестрол (Megestrol)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МЕГАПЛЕКС, Фармахемі Б.В., Нідерланди

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Мегестрол (Megestrol)

Фармакотерапевтична група: L02АB01 - гормони та споріднені речовини. Прогестагени.

Основна фармакотерапевтична дія: синтетичний стероїдний прогестагенний препарат; за біологічною активністю близький до природного жіночого статевого гормону прогестерону; протипухлинний ефект зумовлений його антиестрогенною, антиандрогенною та слабкою кортикостероїдною діями, які реалізуються безпосередньо через гіпофіз, та безпосереднім його впливом на цитоплазматичні рецептори стероїдних гормонів; на відміну від прогестерону.

Показання для застосування ЛЗ: рецидивуючий, неоперабельний або метастазуючий рак молочної залози і ендометрію БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (паліативне лікування пізніх стадій); анорексія і кахексія у пацієнтів з онкологічними захворюваннями та у хворих з СНІДом.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рак молочної залози: добова доза 160 мг (в один або декілька прийомів) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); рак ендометрію – 40-320 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) в один або декілька прийомів; анорексія або кахексія - 400 - 800 мг/добу одноразово; для оцінки ефективності терапії потрібно приймати безперервно, не менше 2 місяців.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: збільшення ваги внаслідок підвищення апетиту, менструальні дисфункції, проривні маткові кровотечі, галакторея, поява відчуття стиснення в грудях, хлоазма, зниження лібідо, роздратованість, втома, нудота, апатія, блювання, набряк, гіперглікемія, алопеція, тунельний с-м (Синдром) зап'ястка, висипи на шкірі, рідко – тромбофлебіт.

Протипоказання до застосування ЛЗ: тромбоз або тромбофлебіт; вагінальна кровотеча невідомої етіології; дисфункція печінки; тяжкі порушення серцевої діяльності; гіперчутливість, період вагітності і годування груддю, діти (безпечність та ефективність застосування препарату у дітей не встановлена).

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 40 мг, 160 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Може знижувати терапевтичну ефективність бромокриптину. Протипоказане застосування з дофетилідом. Може знижувати кліренс варфарину

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при тяжких порушеннях серцевої діяльності.
Порушення функції печинки: Протипоказаний.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не призначати.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При ускладненнях, що ведуть до тромбоутворення, лікування негайно припинити. З обережністю у пацієнтів, чий стан може погіршитися внаслідок затримки рідини в організмі: при БА (бронхіальна астма), мігрені, серцевій чи нирковій дисфункції.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає