Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Гозерелін (Goserelin)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньЛікарські засоби, що використовуються для гормональної терапії злоякісних новоутвореньГормони та їх аналогиАналоги гонадотропін-рилізинг гормонуГозерелін

Гозерелін (Goserelin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЗОЛАДЕКС, АстраЗенека ЮК Лімітед, Великобританія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Гозерелін (Goserelin)

Фармакотерапевтична група: L02AE03 - аналоги гонадотропін-рилізинг гормону.

Основна фармакотерапевтична дія: протипухлинна дія; застосування гозереліну у відповідних дозах забезпечує ефективну дію без клінічно значущої акумуляції.

Показання для застосування ЛЗ: рак передміхурової залози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), при якому можливий гормональний вплив; ендометріоз БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) та фіброма матки.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі чоловіки: одну капс. (капсули) (10,8 мг) вводять п/ш (підшкірне введення) в передню черевну стінку кожні 3 місяці.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: поодинокі випадки реакції гіперчутливості до препарату, анафілаксії; артралгія та неспецифічна парестезія, шкірні висипи (як правило, регресують без відміни терапії), зміни АТ (артеріальний тиск) (гіпо- або гіпертензія, зазвичай транзиторні і минають в процесі подальшої терапії), реакції у вигляді легких п/ш (підшкірне введення) кровотеч у місцях ін’єкцій; на початку лікування спостерігались випадки апоплексії гіпофіза; припливи, пітливість і зниження потенції, що рідко вимагає відміни терапії; набряк і болючість грудних залоз; на початку лікування можливе тимчасове посилення болю в кістках, що потребує симптоматичної допомоги; окремі випадки непрохідності сечовивідних шляхів і здавлення спинного мозку; на початку лікування при раку молочної залози можливе тимчасове посилення ознак і симптомів хвороби (можна провести симптоматичне лікування (інгібіторами ароматази та прогестинами), у окремих хворих з кістковими метастазами – гіперкальціємія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: відома гіперчутливість до препарату або інших аналогів ЛГ-РГ; вагітність, лактація, діти.

Форми випуску ЛЗ: депо-капс. по 3,6 мг у шприц-аплікаторах із захисним механізмом; капс. (капсули) для підшкірного введення пролонгованої дії по 10,8 мг або 3,6 мг у шприц-аплікаторі із захисним механізмом.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Не рекомендується

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не показаний
Особи похилого та старечого віку: Корегування дози не потрібно

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю призначати особам чоловічої статі, особливо схильним до виникнення непрохідності сечовивідних шляхів, порушення провідності або стискання спинного мозку. У даних пацієнтів необхідно здійснювати ретельний моніторинг протягом першого місяця терапії. Якщо стискання спинного мозку чи ниркова недостатність, зумовлені непрохідністю сечовивідних шляхів, мають місце або знаходяться на стадії виникнення, слід призначити адекватне для даних ускладнень лікування. Жінки: Застосування агоністів ЛГ-РГ при лікуванні у жінок може стати причиною зменшення мінеральної щільності кісткової тканини. Відбувається певне відновлення кісткової тканини після припинення лікування. З обережністю призначати жінкам з відомими кістковими метаболічними порушеннями. Може спричинити зростання опору шийки матки і у зв’язку з цим – труднощі при дилатації шийки матки
Інформація для пацієнта: Під час лікування у пацієнток може початися природна менопауза. У деяких жінок менструації не поновлюються після припинення терапії.