Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бромгексин (Вromhexine)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для лікування обструктивних захворюваннях дихальних шляхівМуколітичні засоби прямої діїСекретолітикиБромгексин

Бромгексин (Вromhexine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • БРОМГЕКСИН, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
 • БРОМГЕКСИН, ТОВ "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", м. Харків, Україна
 • БРОМГЕКСИН, ТОВ "Юрія-Фарм", м. Київ, Україна
 • БРОМГЕКСИН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
 • БРОМГЕКСИН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
 • БРОНХОГЕКС, ВАТ "Вітаміни", м. Умань, Черкаська обл., Україна
 • БРОМГЕКСИН, БРОМГЕКСИН ГРІНДЕКС, АТ (артеріальний тиск) "Гріндекс", Латвія
 • БРОМГЕКСИН, ПАТ "Гріндекс", Латвія
 • БРОМГЕКСИН 4 БЕРЛІН-ХЕМІ, БРОМГЕКСИН 8 БЕРЛІН-ХЕМІ, БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП), Німеччина
 • БРОМГЕКСИН 8 БЕРЛІН-ХЕМІ, БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП) (виробництво in bulk; кінцеве пакування; випуск серії)/Менаріні-Фон Хейден ГмбХ (виробництво in bulk; кінцеве пакування)/Хаупт Фарма Берлін ГмбХ (виробництво in bulk), Німеччина/Німеччина/Німеччина
 • БРОМГЕКСИН 8 КРАПЛІ, Кревель Мойзельбах ГмбХ, Німеччина
 • СОЛВІН™, Іпка Лабораторіз Лімітед, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Бромгексин (Вromhexine)

Фармакотерапевтична група: R05CВ02 - муколітичні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: муколітична дія; справляє муколітичну (секретолітичну) та відхаркувальну дію; викликає деполімеризацію мукопротеїнових і мукополісахаридних полімерних молекул; стимулює вироблення ендогенного сурфактанта; покращує реологічні властивості бронхолегеневого секрету; сприяє його плину по епітелію та виведенню мокротиння з дихальних шляхів.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) та хр. (Хронічний) захворювання бронхів і легенів з порушенням відходження мокротиння: трахеїт, г. (Гострий) та хр. (Хронічний) бронхіт різного походження, включаючи ускладнений бронхоектазами, БА (бронхіальна астма), пневмонія, пневмоконіоз, туберкульоз легенів; з метою прискорення виділення рентгеноконтрастної речовини після бронхографії та в передопераційний період.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймають внутрішньо, незалежно від прийому їжі; дорослим – 16 мг (2 табл.) 3–4 р/добу (кількість разів на добу); дітям від 3 до 4 років – по 2 мг (¼ табл.) 3 р/добу (кількість разів на добу); від 5 до 14 років – по 4 мг (½ табл.) 3 р/добу (кількість разів на добу); курс лікування – від 4 днів до 4 тижнів; сироп призначають дорослим i дiтям старше 10 рокiв по 10 мл 3 р/добу (кількість разів на добу), дiтям вiком вiд 5 до 10 рокiв по 5 мл (1 ч.л.) 3 р/добу (кількість разів на добу); вiд 3 до 5 рокiв – по 5 мл (1 ч.л.) 2 р/добу; до 2-х рокiв – по 2,5 мл 2 - 3 р/добу; не рекомендується застосовувати препарат більше 5 днів без повторного огляду лікаря; при використанні крапель дорослим і підліткам старше 14 років призначають по 2 - 4 мірні ложки (8-16 мг) 3 р/добу; р-н приймають після їди і запивають великою кількістю рідини; тривалість лікування залежить від показань і перебігу захворювання.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: шкірні висипи, риніт, нудота, блювання, диспепсії, загострення виразкової хвороби, підвищення активності амінотрансфераз, ангіоневротичний набряк.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вагітність (особливо в І триместрі), годування груддю; дитячий вік до 3 років; відносні протипоказання - пептична виразка шлунка та 12-палої кишки, захворювання бронхів, що супроводжується дуже великим накопиченням мокротиння, порушення функцій нирок і печінки.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 4, 8 мг, еліксир, 4 мг/5 мл по 60 мл або 120 мл у фл. (Флакон), сироп, 4 мг/5 мл по 100 мл у фл. (Флакон) скляних або полімерних.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З препаратами, що подразнюють травний тракт - взаємне підсилення ефектів подразнення слизової оболонки. З протикашльовими засобами - небезпечний застій секрету. Поліпшує проникнення в легені еритроміцину, цефалексину, окситетрацикліну, ампіциліну, амоксициліну.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при тяжких захворюваннях.
Порушення функції нирок: З обережністю при обмеженій функції, тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: З обережністю при порушенні бронхіальної моторики і значній кількості секрету.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю застосовувати при порушенні бронхіальної моторики і значній кількості секрету, при злоякісному с-мі війок. При тяжкій нирковій недостатності треба враховувати ймовірність кумуляції метаболітів, що утворюються в печінці. 5 мл (1 мірна ложка) препарату містять 2 г сорбітолу (в якому є 0,5 г фруктози), що відповідає приблизно 0,17 хлібної одиниці. Сорбіт може спричинити легкий послаблюючий ефект.
Інформація для пацієнта: Р-н приймають після їди і запивають великою кількістю рідини.