Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Глауцин (Glaucine)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для лікування обструктивних захворюваннях дихальних шляхівІнші ЛЗ (лікарський засіб), що впливають на респіраторний тракт → Глауцин

Глауцин (Glaucine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГЛАУВЕНТ, АТ (артеріальний тиск) "Софарма", Болгарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Глауцин (Glaucine)

Фармакотерапевтична група: R05DB28 - протикашльові засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: протикашльовий засіб; алкалоїд з рослини Glaucinum flavum (Мачок жовтий), який пригнічує центр кашлю; на відміну від кодеїну не впливає на центр дихання і не спричиняє медикаментозну залежність; не впливає на моторику кишечнику, виявляє незначну спазмолітичну дію, може спричинити зниження АТ (артеріальний тиск); має деяку протизапальну дію.

Показання для застосування ЛЗ: застосовується при сухому кашлі різної етіології: інфекційно-запальних захворюваннях ВДШ (верхні дихальні шляхи), деяких захворюваннях легенів (г. і хр. (Хронічний) бронхіт, пневмонія, силікоз, туберкульоз), інфекційних захворюваннях (коклюш, грип).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймають внутрішньо після їди; разова доза для дорослих становить 40 мг, добова – 80-120 мг; у більш тяжких випадках разову дозу можна збільшити до 80 мг; максимальна добова доза не повинна перевищувати 200 мг; разова доза для дітей старше 4 років становить 10 мг, добова – 20-30 мг; для пацієнтів з нирковою недостатністю необхідно зменшити дозу препарату або збільшити інтервал між прийомами; тривалість курсу лікування визначається тяжкістю та перебігом захворювання.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: зрідка при застосуванні високих разових доз (приблизно 80 мг) може виникнути запаморочення, нудота, слабкість, зниження АТ (артеріальний тиск); АР (алергічні реакції) у вигляді свербежу або висипань.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; артеріальна гіпотензія і ІМ (інфаркт міокарда); діти до 4-річного віку.

Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 10 мг, по 40 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Можна комбінувати з а/б (Антибіотик), хіміотерапевтичними засобами та іншими ЛЗ

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: З обережністю призначати, беручи до уваги співвідношення користь/ризик.
Лактація: З обережністю призначати, беручи до уваги співвідношення користь/ризик

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при гіпотензії та лабільному АТ (артеріальний тиск).
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Не застосовувати при вологому кашлі, з виділенням мокротиння.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 4-років - протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не застосовувати при вологому кашлі, який супроводжується виділенням мокротиння, - ризик обтурації бронхів секретом; з обережністю призначати препарат хворим з гіпотензією і з лабільним АТ (артеріальний тиск) ч/з ризик виникнення колапсу. До складу ЛЗ (лікарський засіб) входить крохмаль пшеничний і може бути небезпечним для хворих на целіакію (глютенову ентеропатію). Засіб містить 0,02 г цукру кристалічного. З кожною дозою в організм потрапляє до 0,02 г цукру кристалічного. Це небезпечно для осіб з уродженою непереносимістю фруктози, глюкозним/галактозним с-мом мальабсорбції або сахарозо/ізомальтазним дефіцитом
Інформація для пацієнта: Не застосовувати водіям і особам, робота яких потребує високої швидкості фізичних і психічних реакцій, ч/з можливе виникнення запаморочення, головного болю, сонливості, слабкості і стану легкої стомлюваності