Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Норфлоксацин (Norfloxacin)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для місцевого лікування захворювань вуха, горла, носаАнтибактеріальні та антисептичні засоби для місцевого застосуванняНорфлоксацин

Норфлоксацин (Norfloxacin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НОРФЛОКСАЦИН, ТОВ "Стиролбіофарм", м. Горлівка, Донецька обл., Україна
  • НОРФЛОКСАЦИН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • НОРФЛОКСАЦИН-ЛУГАЛ, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна
  • НОЛІЦИН, КРКА, д.д., Ново место, Словенія
  • НОРБАКТИН, Ранбаксі Лабораторіз Лімітед, Індія
  • ЮТИБІД, Люпін Лімітед, Індія
  • ЮТИБІД, Люпін Лтд, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Норфлоксацин (Norfloxacin)

Фармакотерапевтична група: J01MA06 – антибактеріальні засоби для системного застосування. Фторхінолони.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія; пригнічує синтез бактеріальної ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота); активний до Neisseria gonorrhoeae (включаючи штами, що продукують пеніциліназу); ефективний щодо патогенних м/о (Мікроорганізм), що спричиняють інфекції сечовивідних шляхів, таких як E. coli, Enterobacter spp., Klebsiellae, Proteus spp., Pseudomonas aeruginosa i Serratia marcescens; м/о (Мікроорганізм), які спричиняють запалення тонкого кишечнику, таких як E. coli, Salmonella enteritis i Campylobacter spp.; помірно активний щодо окремих штамів Ureaplasma urealyticum; існує часткова перехресна резистентність з іншими фторхінолонами; не існує перехресної резистентності з пеніцилінами, цефалоспоринами, тетрациклінами, макролідами, аміноглікозидами і сульфоніламідами, 2,4-дигідропіримідинами або їх комбінаціями; метицилін-резистентні стафілококи є стійкими до фторхінолонів.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) і хр. (Хронічний) інфекцій верхніх і нижніх відділів сечовивідних шляхів (цистит, пієліт, цистопієліт, пієлонефрит) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); інфекцій сечовивідних шляхів, пов’язаних з хірургічними втручаннями та урологічними процедурами або сечокам’яною хворобою; профілактика інфекцій, які спричиняють грам (-) бактерії, у пацієнтів з ослабленим імунітетом і тяжкою нейтропенією.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймати перорально 2 р/добу (кількість разів на добу) (вранці і ввечері), але можна приймати 1 /добу; неускладнений г. (Гострий) цистит - 400 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) 3 дні; інфекції сечовивідних шляхів - 400 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) 7-20 днів; хр. (Хронічний) рецидивуючі інфекції сечовивідних шляхів - 400 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) до 12 тижнів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); профілактика інфекцій у пацієнтів з ослабленим імунітетом і тяжкою формою нейтропенії - 400 мг 2 - 3 р/добу (кількість разів на добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: екзантема, біль і спазми в животі, нудота, головний біль, запаморочення, сонливість, анафілаксія, ангіоневротичний набряк, кропив’янка, інтерстиціальний нефрит, петехії, геморагічні були і папули з утворенням кірки як прояву залучення судин (васкуліт); ексфоліативний дерматит, с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона, с-м (Синдром) Лайєлла, ексудативна поліморфна еритема, свербіж, фотосенсибілізація, помірна гастралгія, печія, блювання, діарея, анорексія, псевдомембранозний коліт, панкреатит, гепатит, втома, зміна настрою, парестезія, безсоння, депресії, занепокоєння, дратівливість, ейфорія, дезорієнтація, галюцинації, збентеження, полінейропатія, включаючи с-м (Синдром) Гійєна-Барре, епілептиформні напади; прискорене серцебиття; гемолітична анемія; вагінальний кандидоз; дизопія, посилена сльозотеча, дзвін у вухах; артрит, міалгія, артралгія, тенденіт, тендовагініт; запалення ахілового сухожилля, (яке може призводити до його розриву ахілового); зміни лабораторних показників - еозинофілія, лейкопенія, нейтропенія, збільшення рівнів глутамат-оксалоацетат-трансамінази, глутамат-піруват-трансамінази і лужної фосфатази сироватки крові.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до похідних хінолону; наявність в анамнезі тендинітів або розривів сухожиль, пов’язані з лікуванням похідними хінолону; вік до 18 років.

Форми випуску ЛЗ: крап. (Краплі) очні/вушні 0.3 % по 5 мл у фл.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не застосовувати
Лактація: Не призначають

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при виражених порушеннях функції.
Порушення функції нирок: З обережністю при виражених порушеннях .
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не рекомендується ч/з можливе ураження суглобових хрящів під час росту.
Особи похилого та старечого віку: Можуть виникати розлади з боку ЦНС (центральна нервова система).

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Для досягнення кращого лікувального ефекту краплі слід застосовувати у поєднанні з системною протимікробною терапією (за винятком легких випадків). З обережністю призначають краплі хворим на епілепсію, судомні с-ми іншої етіології, з вираженими порушеннями функції печінки/нирок, при атеросклерозі, судин головного мозку.
Інформація для пацієнта: У формі крапель призначений тільки для місцевого застосування. Можливий розвиток світлобоязні; носити світлозахисні окуляри та уникати тривалої дії яскравого світла. Протягом 30 хв (Хвилина). після закапування препарату в очі утримуватися від керування автотранспортом та занять потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги. У період лікування не рекомендується носіння м’яких контактних лінз. При використанні твердих контактних лінз слід зняти їх перед закапуванням і знову одягти ч/з 15-20 хв (Хвилина). після інстиляції препарату. Не застосовувати краплі у разі зміни їх кольору, помутніння або випадання осаду.