Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тетризолін (Tetryzoline)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для місцевого лікування захворювань вуха, горла, носаСимпатоміметики для місцевого застосуванняТетризолін

Тетризолін (Tetryzoline)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТИЗИН®, Пфайзер ГмбХ, Німеччина
  • ТИЗИН®, Пфайзер Пі.джі.Ем., Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тетризолін (Tetryzoline)

Фармакотерапевтична група: R01AA06 - Засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики

Основна фармакотерапевтична дія: симпатоміметик, що безпосередньо стимулює альфа-адренергічні рецептори симпатичної нервової системи; не впливає, або майже не впливає на β-адренергічні рецептори; після потрапляння на слизову оболонку носа виявляє судинозвужувальні та протинабрякові властивості, що призводить до звуження дрібних артеріол носових ходів, зменшення набряку слизової оболонки носа та зниження секреції; дія розпочинається приблизно через 1 хв (Хвилина) після застосування і триває протягом 4 - 8 год (Година).

Показання для застосування ЛЗ: для зменшення набряку слизової оболонки носа при риніті, фарингіті, синуситі, сінній гарячці, а також для зменшення набряку слизової оболонки носа під час проведення діагностичних та лікувальних процедур.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: у дорослих та дітей (віком понад 6 років) по 2 - 4 крап. (Краплі) 0,1% р-ну у кожний носовий хід; для дітей віком від 2 до 6 років (0,05% р-н) - по 2 - 3 крап. (Краплі); використовувати при потребі, але не частіше, ніж один раз у 4 год (Година) (зазвичай дія триваю до 8 год); не слід застосовувати більш ніж 3 – 5 днів, за винятком випадків, коли інший режим застосування рекомендований лікарем; повторне застосування можливе тільки через кілька днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: реактивна гіперемія, відчуття печіння слизової оболонки, хр. (Хронічний) набряк слизової оболонки при тривалій терапії, іноді можливі загальні реакції (часте серцебиття, головний біль, тремтіння, слабкість, пітливість, підвищення АТ); тривале застосування похідних імідазолу може викликати ураження епітелію з пригніченням активності війок (може розвинутися сухий риніт).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; хворі з сухим ринітом; 0,1% р-н не застосовують у дітей віком до 6 років; застосування у дітей віком до 2 років заборонено.

Форми випуску ЛЗ: крап. (Краплі) назальні, 0,05%, 0,1%.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) або з трициклічними антидепресантами може викликати підвищення АТ (артеріальний тиск), що зумовлено судинозвужувальною дією його.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: З обережністю застосовують, враховуючи незначну можливість розвитку загальних реакцій.
Лактація: З обережністю застосовують, враховуючи незначну можливість розвитку загальних реакцій.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при ІХС (ішемічна хвороба серця), АГ (артеріальна гіпертензія).
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не застосовують у дітей молодше 2 років. Від 2 до 6 років лише під наглядом лікаря.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Хворим на тяжкі СС (серцево-судинний) захворювання (ІХС, АГ (артеріальна гіпертензія), феохромоцитома) з порушенням обміну речовин (гіпертиреоз, ЦД), хворим, які приймають інгібітори МАО (Моноамінооксидаза) або інші препарати, що здатні підвищити АТ (артеріальний тиск), призначати тільки в тих випадках, коли можлива користь переважає потенційний ризик.
Інформація для пацієнта: Якщо протягом 48 год (Година) стан не поліпшується або подразнення тривають чи зростають, припинити застосування крапель; якщо подразнення чи почервоніння пов’язані із серйозними захворюваннями органу зору ( інфекції, стороннього тіла чи хімічної травми рогівки), пацієнту рекомендується звернутися до лікаря; якщо з’являються інтенсивний біль в очах, головний біль, швидка втрата зору, раптова поява перед очами плям, що “плавають”, почервоніння очей, біль під час дії світла або в очах починає “двоїтися”, до лікаря звернутися негайно. Контактні лінзи перед закапуванням зняти, враховуючи можливість зменшення їх прозорості. Спостерігається розширення зіниці і виникає затуманення зору, яке може вплинути на здатність керувати автомобілем або механізмами.