Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Мебендазол (Mebendazole)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиПротимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні ЛЗАнтигельмінтні ЛЗКишкові антигельмінтні ЛЗМебендазол

Мебендазол (Mebendazole)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АГЕЛЬМІН®-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ВЕРМОКС, Гедеон Ріхтер Румунія АТ (артеріальний тиск), Румунія
  • ВЕРМОКС®, Янссен - Сілаг С.п.А., Італія
  • МЕБЕНДАЗОЛ, АТ (артеріальний тиск) "Гріндекс", Латвія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Мебендазол (Mebendazole)

Фармакотерапевтична група: P02CA01 - протигельмінтні засоби. Засоби, що застосовуються при нематодозах. Похідні бензімідазолу.

Основна фармакотерапевтична дія: протигельмінтний засіб широкого спектра дії, найбільш ефективний при ентеробіозі; механізм дії обумовлений селективним порушеннням активності мікротубулярної системи клітин кишкового каналу гельмінтів, що призводить до необоротної загибелі гельмінтів; найбільшу активність виявляє відносно кишкових нематод, хоча ефективний і при деяких інших гельмінтозах; висока терапевтична ефективність спостерігається при лікуванні інвазій, викликаних наступними гельмінтами: Enterobius vermicularis – 95%, Trichuris trichiura – 68%, Ascaris lumbricoides – 98%, Ancylostoma duodenale, Necator americanus – 96%.

Показання для застосування ЛЗ: ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомідоз, стронгілоїдоз, трихоцефальоз, теніоз, трихінельоз, змішані гельмінтози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск),ВООЗ.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вживається внутрішньо; при ентеробіозі дорослим і дітям старше 10 років внутрішньо у дозі 100 мг одноразово БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); дітям 2-10 років - по 25-50 мг одноразово і повторюють через 2-4 тижні у тих самих дозах; у разі високої ймовірності повторної інвазії прийом повторюють через 2 та 4 тижні в тій же дозі; рекомендується проводити одночасне лікування усіх членів родини; при аскаридозі, трихоцефалезі, анкілостомідозі та змішаних гельмінтозах незалежно від маси тіла і віку призначають дітям, старшим 2 років та дорослим по 100 мг (1 табл.) 2 р/добу (кількість разів на добу) (вранці та ввечері) протягом 3 днів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); при теніозі та стронгілоїдозі - дорослим рекомендують приймати по 200 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 3 днів; дітям старше 2 років – по 100 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) також протягом 3 днів; під час лікування не треба дотримуватися дієти та застосовувати проносні засоби; лікування повторюють, якщо через 3 тижні знову з’являються ознаки гельмінтозу; при трихінельозі - дорослим та підліткам - по 200-400 мг 3 р/добу (кількість разів на добу) протягом 3 днів, а з 4 по 10 день по 400-500 мг 3 р/добу (кількість разів на добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, минущі болі в животі; при застосуванні у високих дозах - можливі блювання, діарея, запаморочення, головний біль, АР (алергічні реакції) (збільшення (Температура), висипання на шкірі, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, в поодиноких випадках - судоми.), транзиторне підвищення концентрації печінкових трансаміназ у сироватці крові, лейкопенія, анемія, еозинофілія, нейтропенія, випадіння волосся, гематурія, циліндрурія, порушення функцій печінки, в поодиноких випадках може розвинутися гепатит.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, виражені порушення функції печінки, вагітність, лактація, дитячий вік до 2 років, неспецифічні виразкові коліти, хвороба Крона.

Форма випуску: табл. (Таблетки) по 0,1 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З циметидином може призвести до посилення ефекту та підвищення концентрації мебендазолу в плазмі. В цьому випадку для коректування дози мебендазолу рекомендується визначення його концентрації в плазмі.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: застосовувати протягом Ι триместру, можна тільки в тому випадку коли переваги від застосування препарату перевищують потенційний ризик. 
Лактація: призначати з обережністю.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дітям до 2 років призначати в тому випадку, якщо наявна у них глистна інвазія серйозно позначається на їх статусі харчування та фізичному розвитку.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У випадку непереносимості лактози враховувати, що кожна табл. (Таблетки) препарату містить 110 мг лактози моногідрату
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає