Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Макрогол (Macrogol) **

Категорія: ГастроентерологіяПроносні засобиОсмотичні проносні засобиМакрогол

Макрогол (Macrogol) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТРАНЗИПЕГ, Лабораторія М. Річард, Франція
  • ФОРЛАКС, ФОРТРАНС®, Бофур Іпсен Індустрі, Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Макрогол (Macrogol)

Фармакотерапевтична група: А06АD15 - проносні засоби. Осмотичні проносні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: за рахунок утворення водневих зв’язків з молекулами води макрогол утримує її в кишечнику, що збільшує вміст рідини у порожнині кишечнику, що поліпшує процес випорожнення.

Показання для застосування ЛЗ: симптоматичне лікування запорів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: лікування має на меті відновлення моторики товстого кишечнику за умови дотримання відповідної культури харчування; дорослим і дітям віком від 8 років - по 1 - 2 пакетики на добу, попередньо розчинивши у склянці води; при виражених запорах - по 2 пакетики 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 3 днів, потім по 2 пакетики на добу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: здуття живота та/або біль в животі, нудота; при дуже високих дозах – діарея; шкірний свербіж, кропив’янка, висип, набряк обличчя, набряк Квінке, анафілактичний шок.

Протипоказання до застосування ЛЗ: запальні захворювання товстої кишки (неспецифічний виразковий ректоколіт, хвороба Крона); часткова або повна кишкова непрохідність; перфорація кишечнику або її загрозі; біль у животі невизначеного походження; гіперчутливість до препарату; дитячий вік до 8 років.

Форми випуску ЛЗ: порошок для приготування р-ну для перорального застосування по 10 г у пакетиках; по 2,95 г , по 5,9 г , по 73,69 г у пакетиках

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Враховуючи, що він може уповільнювати абсорбцію ЛЗ (лікарський засіб) при одночасному застосуванні, його приймати ч/з 2 год (Година) після прийому інших препаратів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не абсорбується, може застосовуватися після оцінки співвідношення: користь від застосування/потенційний ризик.
Лактація: Практично не абсорбується, може застосовуватися в період лактації після оцінки співвідношення: користь від застосування/потенційний ризик.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при ХСН.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: -

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Випадки АР (алергічні реакції) і виняткові випадки анафілактичних реакцій тільки при застосуванні високих доз поліетиленгліколю, які використовувались у препаратах для діагностичних процедур товстого кишечнику. Не містить цукру й полімолекулярних спиртів, може застосовуватися хворими на ЦД (цукровий діабет) або при дотриманні дієти з обмеженим споживанням галактози.
Інформація для пацієнта: Пацієнтам, що дотримуються дієти зі зниженим вмістом натрію необхідно враховувати, що вміст натрію в одному саше масою 3,45 г становить 145 мг. Містить калій (в одному саше масою 3,45 г міститься 20 мг калію, що враховувати при щоденному прийомі препарату

Комбіновані препарати, що містять Макрогол