Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Листя плюща (Hederae helic) **

Категорія: Пульмонологія. Лікарські засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхівМуколітичні засобиЕкспекторантиЕкспекторанти рефлекторної діїЛистя плюща

Листя плюща (Hederae helic) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГЕДЕРИН, ТОВ "ДКП "Фармацевтична фабрика", м. Житомир, Україна
  • ПЕКТОЛВАН ПЛЮЩ, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ГЕДЕЛИКС® КРАПЛІ БЕЗ СПИРТУ, ГЕДЕЛИКС® СИРОП ВІД КАШЛЮ, Кревель Мойзельбах ГмбХ, Німеччина
  • ПРОСПАН® РОЗЧИН ВІД КАШЛЮ, ПРОСПАН® СИРОП ВІД КАШЛЮ, ПРОСПАН® ФОРТЕ ТАБЛЕТКИ ШИПУЧІ ВІД КАШЛЮ, Енгельгард Арцнайміттель ГмбХ & Ко.КГ, Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Листя плюща (Hederae helic)

Фармакотерапевтична група: R05CA - протикашльовий відхаркувальний засіб рослинного походження.

Основна фармакотерапевтична дія: відхаркувальна дія; природний лікарський засіб рослинного походження, що містить активну речовину – екстракт листя плюща, терапевтична дія якого на запальні захворювання дихальних шляхів грунтується на секретолітичній та спазмолітичній дії глікозидних сапонінів, що містяться в листі плюща; найбільш цінним компонентом препарату є бисдесмоздичні сапоніни з групи тритерпенглікозидів, за кількістю домінує Hederasaponin C (Hederacosid C) нарівні з дещо меншою кількістю Hederacosid C; при застосуванні препарату слиз робиться рідким, полегшується відхаркування, покращується дихання, зменшується подразнювальний кашель.

Показання для застосування ЛЗ: лікування г. (Гострий) та хр. (Хронічний) запальних захворювань органів дихання, які супроводжуються утворенням густого і в’язкого бронхіального секрету і/або порушенням його відхаркування – г. (Гострий) та хр. (Хронічний) (у тому числі обструктивний) бронхіт, трахеобронхіт, бронхоектатична хвороба.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: краплі без спирту слід застосовувати нерозведеним, незалежно від прийому їжи; немовлятам і дітям рекомендується давати препарат розведеним у фруктовому соці або чаї; тривалість застосування залежить від виду та тяжкості захворювання, але навіть при легкому перебігу захворювань дихальних шляхів лікування препаратом необхідно проводити не менше одного тижня; після зникнення симптомів хвороби лікування ще слід продовжити 2-3 дні; якщо лікар не призначив іншого дозування, крап. (Краплі) приймають 3 р/добу (кількість разів на добу) – дорослі та діти старше 10 років 30-40 крап. (Краплі) (максимальна добова доза - 90-120 крап.), діти віком 5-10 років - 20 крап. (Краплі) (максимальна добова доза - 60 крап.), діти віком 1-4 роки - 15 крап. (Краплі) (максимальна добова доза - 45 крап.), діти віком до 1 року - 10 крап. (Краплі) (максимальна добова доза - 30 крап.); сироп слід застосовувати нерозведеним, незалежно від прийому їжі: дорослі і діти, старше 10 років - 5 мл 3 р/добу (кількість разів на добу) (300 мг), діти віком від 4 до 10 років - 2,5 мл 4 р/добу (кількість разів на добу) (200 мг), діти віком від 1 до 4 років – 2.5 мл 3 р/добу (кількість разів на добу) (150 мг); табл. (Таблетки) шипучі: дорослим і дітям старше 12 років приймати по 1 табл. (Таблетки) шипучій 2 р/добу (кількість разів на добу) (130 мг сухого екстракту листя плюща), дітям від 4 до 12 років – по 1/2 табл.шипучої 3 р/добу (97,5 мг сухого екстракту листя плюща); табл. (Таблетки) шипучі приймають вранці, (вдень) і ввечері, попередньо р-нивши їх у склянці води (приблизно 200 мл); для р-нення можна застосовувати як холодну, так і гарячу воду; тривалість лікування визначається у кожному конкретному випадку характером і тяжкістю картини захворювання; однак навіть при легких запальних захворюваннях дихальних шляхів вона повинна становити не менш 1 тижня; з метою досягнення стійкого терапевтичного ефекту лікування за допомогою препарату рекомендується продовжувати ще 2–3 дні після зникнення симптомів захворювання.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: невідомі.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату; спадкова непереносимість фруктози та дитячий вік до 1 року (для сиропу).

Форми випуску ЛЗ: краплі для перорального застосування по 50 мл у фл.-крапельницях; сироп по 90 мл у фл. (Флакон) або банках; сироп, 0,04 г/ 5 мл по 100 мл у фл. (Флакон); сироп, 0,8 г/100 мл по 100 мл у фл. (Флакон).