Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Леводропропризин (Levodropropizine)

Категорія: Пульмонологія. Лікарські засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхівПротикашльові препаратиНенаркотичні протикашльові засобиЛеводропропризин

Леводропропризин (Levodropropizine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • РАПІТУС, Маклеодс Фармасьютикалс Лімітед, Індія

Інструкція для застосування: Леводропропризин (Levodropropizine)

Фармакотерапевтична група: R05DB27 - протикашльові засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: має переважно периферичну дію на трахеобронхіальне дерево.

Показання для застосування ЛЗ: симптоматичне лікування сухого кашлю при таких захворюваннях і станах, як фарингіт, ларингіт і трахеїт, грип, бронхопневмонія, хр. (Хронічний) обструктивний бронхіт, БА (бронхіальна астма), емфізема легень.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим і дітям старше 12 років призначають 20 крап. (Краплі) (еквівалентно 1 мл або 60 мг) до 3 р/добу (кількість разів на добу) з проміжками не менше 6 год (Година); дітям старше 2 років дозування становить 1 мг/кг маси тіла до 3 р/добу (кількість разів на добу), загальна добова доза 3 мг/кг; кожна крапля містить 3 мг леводропропізину; крап. (Краплі) бажано розвести у ½ склянки води; лікарську форму сироп дорослим і дітям старше 12 років призначають одну мірну склянку, яка містить 10 мл (еквівалент 60 мг), до 3 р/добу (кількість разів на добу) з проміжками не менше 6 год (Година); дітям старше 2 років - 1 мг/кг маси тіла 3 р/добу (кількість разів на добу), загальна добова доза - 3 мг/кг; для зручності можна використовувати такі дози - дітям з масою тіла 10 - 20 кг призначають по 3 мл до 3 р/добу (кількість разів на добу); дітям з масою тіла 20 - 30 кг призначають по 5 мл до 3 р/добу; препарат слід приймати у перервах між їжею; тривалість лікування не повинна перевищувати 7 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, печія, відчуття дискомфорту у шлунку, діарея; втомлюваність, сонливість, запаморочення, головний біль; прискорене серцебиття; у поодиноких випадках - висипання на шкірі.

Протипоказання до застосування ЛЗ: відома або можлива наявність у пацієнта підвищеної чутливості до даного препарату; надмірне виділення мокротиння; зниження мукоциліарної функції (с-м Картагенера, циліарна дискінезія); виражені порушення функції печінки; періоди вагітності та лактації; діти до 2 років.

Форми випуску ЛЗ: сироп, 30 мг/5 мл по 120 мл у фл.